Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Samsung Galaxy Watch 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
396 replies to this topic

#37
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 07.06.2012
Pe  asta l-am postat eu sambata in screenshot.

Quote


Galaxy Watch3 (SM-R840)


Build Number : R840XXU1BTG6
Tizen version : Tizen 5.5.0.1
Release Date : 2020-08-05
- Blood Oxygen : Check how effectively your respiratory system transfers oxygen to the blood stream.
  * Not Available Countries : Algeria, Angola, Canada, France, Iran, Japan, Libya, South Africa, Thailand
- Advanced Running Analysis : Giving you the insights you need to improve your running form.
- VO2max : Check the maximum amount of oxygen you utilize during exercise to improve your endurance
- Sleep score : Check out sleep scores, a new way to understand your sleep patterns.



#38
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
L-am comandat și eu la emag. Deja s-a ieftinit cu 10% aproximativ și se primește și padul dual de încărcare.
Să vedem ce-i cu el.

#39
tavy11

tavy11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 16.12.2014
Eu sunt mulțumit de Watch 3 având în vedere ca vin de pe gear s2 pe ca l-am folosit 5 ani...

#40
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Tot GearS2 am și eu și funcționează impecabil. Este chiar enervant de bun.
Să vedem cum e Watch3.

#41
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
A venit.
Îmi place. Bine lucrat, design frumos și elegant dar în același timp și modern.
Un ceas cum ar fi trebuit de mult să facă Samsung.
Din punctul meu de vedere este cel mai frumos smartwatch de pe piată. Îmi plac și cele de la Garmin, dar și ăsta este absolut superb.
O să revin după ce îl testez.

A, foarte fain padul dual, la fel, un produs de-o calitate foarte bună. Samsung a ajuns să te facă să nu mai privești Apple ca fiind singurii care oferă produse premium din toate punctele de vedere.

#42
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,884
  • Înscris: 04.10.2007
Nu inteleg de ce nu fac si modele cu bratara din Otel/Titan.... Stiu ca se poate pune bratara ulterior, dar parca ar fi fost mai ok sa fie proiectata una de ei special pentru aceste ceasuri...

Eu am un Samsung Gear S3 la care i-am pus o bratara de otel.... arata decent, dar parca as fi vrut sa vad un model facut special de Samsung

Edited by mirel3003, 14 August 2020 - 08:43.


#43
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
Sunt totusi echipamente gandite sa-ti sesizeze si masoare diferitele activitati sportive si nu de cate ori ridici tigara la gura cand stai la o cafea pe terasa. E normal sa aiba curele confortabile activitatilor sportive si nu ceva metalic, greoi (steel) care sa zornaie si sa se frece pana la sange la miscari rapide repetate.

#44
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,884
  • Înscris: 04.10.2007

View PostStecheru, on 14 august 2020 - 10:41, said:

Sunt totusi echipamente gandite sa-ti sesizeze si masoare diferitele activitati sportive si nu de cate ori ridici tigara la gura cand stai la o cafea pe terasa. E normal sa aiba curele confortabile activitatilor sportive si nu ceva metalic, greoi (steel) care sa zornaie si sa se frece pana la sange la miscari rapide repetate.

Cear S3 Clasic numai ceas de activitati sportive nu a fost gandit....

#45
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Am ceas din titan cu brățara din titan. De mulți ani de zile. Arată la fel ca în prima zi. Totuși, pe lângă avantaje sunt și dezavantaje și chiar unul din ele a fost spus mai sus.
Deocamdată mă ambiționez să-l folosesc cu cureaua de piele originală. Dacă o stric, iau altceva.
M-am uitat și eu la o curea metalică neagră aftermarket. Totuși, sunt sigur că nu e calitate și o să zornăie aiurea la mână. Plus că asta de piele, după ce se lasă puțin pe forma mâinii, o să fie super faină ca și confort.

Ceasul funcționează absolut ok până acum.

#46
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 30.07.2009
Prețul mi se pare exagerat de mare. Nu are nimic senzațional fata de Galaxy Watch (pe care l am luat la precomandă cu încărcător dual wireless cadou și a fost 1499).
Au luat o rău pe arătură.

#47
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
L-am luat cu 2000 și încărcătorul dual.
Habar nu am dacă prețul este mare sau mic.
Ce văd e că se vând. Am mai văzut la 3 persoane la mână... și abia s-a lansat.

#48
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006

View Postxcapefromhl, on 15 august 2020 - 13:04, said:

Prețul mi se pare exagerat de mare. Nu are nimic senzațional fata de Galaxy Watch (pe care l am luat la precomandă cu încărcător dual wireless cadou și a fost 1499).
Au luat o rău pe arătură.
+1

Eu am dat cam 1000 ron pe galaxy watch și nu mă văd dând mai mult de atât pe el.
Dar se știe că samsung tot crește prețurile așa că aia e.
Nu avem ce face.

#49
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 30.07.2009
Ai dat cu 500lei mai mult decât pe modelul anterior, in aceleași condiții. Nu te critic că l ai luat. Sa l folosești sănătos. Zic doar că ăștia de la Samsung sar calul.
Și dacă verifici specificațiile, diferențele sunt mici. Ok, ai 8GB vs 4GB. Însă în rest, nimic interesant. Bateria chiar mai mică. E ceva mai ușor, are Bluetooth o versiune mai noua.
Toate acestea, la o distanta de 2 ani

Edited by xcapefromhl, 16 August 2020 - 01:21.


#50
parazitu1991

parazitu1991

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 24.06.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_5RAn0w3SmM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#51
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Diferențele sunt mai multe decât cele enumerate mai sus. Dar în mod clar suntem de acord asupra unui lucru, prețul exagerat de mare.
Eu nu vin de pe generația anterioară ci de pe un S2. Așa că la mine diferențele sunt importante :)
Paradoxal, motivul principal pentru care l-am luat este aspectul. Îmi place fizic mai mult decât oricare de până acum. Frontier mi-a mai plăcut mult.
Cea mai tare funcție care îl diferențiază față de modelele anterioare este dată de faptul că funcționează bine :D

#52
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,884
  • Înscris: 04.10.2007
Eu am luat Samsung Gear S3 Clasic-ul, exact cand s-a lansat, am dat aproape 2000Ron pe el. Nu mai fac in viata mea gresala sa cumpar un produs atunci cand se lanseaza.... La o luna de la lansare era 1800 Ron si la 6 luni de la lansare era 1400 Ron.
Sar si peste Samsung Watch 3, astept urmatorul model pana atunci poate baga si Vodafone share number. Si poate baga gratis nu ca hoti de la Orange... Rusinica OrangePosted Image

#53
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Cred ca depinde mult cu ce ești obișnuit, ce ceasuri ai mai avut înainte.
Eu l-am luat fiindcă am vrut sa văd și lumea Samsung, nu numai cea Apple. După 5 Apple Watch-uri și doua Fenix-uri am vrut sa văd și Galaxy cum e. Sincer, pt banii aia, fata de un Apple Watch, mi se pare ca isi merita banii destul de bine. Nu e atât de premium la materiale ca un Apple SS, nici atat de specializat ca Fenix 6, însă pentru ce face mi se pare chiar OK.
Oricum, dacă ai Android, ce variante mai bune sunt? Garmin, însă cine da banii pe un Fenix trebuie sa îl și folosească,altfel sunt chiar bani aruncați acolo.
Sigur, Samsung cade in păcatul publicității de dragul publicității  ( gen curea premium Leather dar cu catarama de plastic, ) but common...ceasul nu e rău deloc.

Edited by dtancu, 18 August 2020 - 14:32.


#54
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 30.07.2009
Ceasul nu e rău deloc. Sunt curios cum va sta la acuratețea măsurătorilor pentru activități fizice.
Dezamăgire mare bateria pe care au gândit o.
Daca nu tine minim 3 zile, nu e Ok.
Watch ul meu tine 4.5zile și îl pun la încărcat la fiecare 3 pentru a nu sta cu el prea mult la încărcare când e la limita.
Eu am avut și ghinion și noroc cu GW pentru că pe primul mi l a schimbat Samsung gratuit după aproape un an. Așa că am primit unul nou care nu mi mai face probleme.

Garmin îți iei daca vrei să îl folosești extensiv pentru sport.
Apple Watch merge daca ai iPhone.



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate