Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Oppo Reno 3 Pro 5G

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
calin92

calin92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 03.05.2008
Salutare, de curând producătorul chinez a lansat și în România 2 modele de înaltă calitate precum Reno 3 Pro 5G, varianta puțin mai ieftina, și Find X2, varianta ceva mai scumpă.In topicul asta doresc sa discutăm de Reno 3 Pro 5G. De 2 zile sunt posesorul acestui model, iar primele impresii sunt bune, este un telefon care deși teoretic nu este flagship are capacitățile unui astfel de produs. Rulează bine, ecran mare, luminos și de rezoluție buna, camera foto care la prima vedere se ridică lă un nivel superior, iar acumulatorul este cel puțin decent. Are mai mult de o zi de când este încărcat, mai am 29% și rulare cu ecranul deschis peste 4 ore. Mai jos câteva aspecte tehnice. Dacă mai sunt și alți utilizatori de Oppo Reno 3 Pro 5G ii aștept pe acest thread sa discutăm.



[ https://i.ibb.co/m9xrG8q/reno3pro-black-1-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

DISPLAY
Type    Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size    6.4 inches, 101.8 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio)
Resolution    1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~405 ppi density)
Protection    Corning Gorilla Glass 5
     500 nits typ. brightness (advertised)

MEMORY
Internal 128 GB 12GB RAM

MAIN CAMERA
Quad    64 MP, f/1.7, 27mm (wide), 1/1.72", 0.8µm, PDAF
13 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), 1/3.4", 1.0µm, PDAF, 2x optical zoom
8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm, AF
2 MP B/W, f/2.4, (depth)
Features    Dual-LED flash, HDR, panorama
Video    4K@30fps, 1080p@30fps; gyro-EIS

[ https://i.ibb.co/PcyYK4b/Screenshot-2020-07-04-05-49-41-04-c16463119b2846b842c96b1f1e02ea9a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by calin92, 04 July 2020 - 04:50.


#2
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Eu nu inteleg multitudinea de camere daca niciuna nu are stabilizare optica.
64 Mpx e fix pix daca dimensiunea pixelilor e minuscula.

#3
calin92

calin92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 03.05.2008
Pentru mine, care personal nu am veleități de fotograf nici măcar amator, îmi dă impresia că pozele sunt reușite, calitative. Fata de vechiul Sony xz2 chiar sunt diferente sesizabile. Per total sunt mulțumit, acum se afla la încărcat și chiar pot spune că este foarte rapida, se estimează un timp de 44 de minute de la 15% până la 100% fara sa se încălzească, cel mult 40 grade.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
mie nu-mi plac telefoanele astea edge, nu ma impac deloc cu ele. vizavi de camera, pune si aici ceva poze, sa vada si ochiul nostru cum arata in realitate. ca pe net toate sunt prelucrate si pana si un vga arata de parca e facuta cu 8-10 mp.

cat a fost halatul? e pt piata europeana? e de pe piata gri? da si detaliile acestea daca tot ai facut topic special pt acest telefon.

pt intreaga lista de specificatii, link aici

#5
calin92

calin92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 03.05.2008
E cumpărat de la Vodafone, la abonament, e pt Romania, de poze nu sunt mare pasionat, îndată ce voi avea câteva le voi incarca. Momentan incerc sa ii descopăr funcțiile, iar ecranul pe 90hz mă încântă, se mișcă fluid, dacă il mut pe 60 se vede cum "agata". Cât despre "edge-ul" display-ului, nu este atât de proeminent precum sa zicem la un S7 Edge

Varianta pt Romania, e undeva in jurul sumei de 3300 ron

Edited by calin92, 04 July 2020 - 11:10.


#6
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDany_Darke, on 04 iulie 2020 - 09:40, said:

mie nu-mi plac telefoanele astea edge, nu ma impac deloc cu ele. vizavi de camera, pune si aici ceva poze, sa vada si ochiul nostru cum arata in realitate. ca pe net toate sunt prelucrate si pana si un vga arata de parca e facuta cu 8-10 mp.

cat a fost halatul? e pt piata europeana? e de pe piata gri? da si detaliile acestea daca tot ai facut topic special pt acest telefon.

pt intreaga lista de specificatii, link aici
Din link  zice ca are stabilizare optica e camera de 48 Mpx.
Pretul imi pare exagerat .

#7
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009

View Postcalin92, on 04 iulie 2020 - 11:09, said:

E cumpărat de la Vodafone, la abonament, e pt Romania, de poze nu sunt mare pasionat, îndată ce voi avea câteva le voi incarca. Momentan incerc sa ii descopăr funcțiile, iar ecranul pe 90hz mă încântă, se mișcă fluid, dacă il mut pe 60 se vede cum "agata". Cât despre "edge-ul" display-ului, nu este atât de proeminent precum sa zicem la un S7 Edge

Varianta pt Romania, e undeva in jurul sumei de 3300 ron

Enorm pentru ce procesor are, de banii astia iti iei un Mi 10 de pilda.

Edited by asda, 15 July 2020 - 11:47.


#8
calin92

calin92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 03.05.2008
După 2 săptămâni de utilizare pot spune că sunt mulțumit per total de telefon. Este un telefon de calitate, chiar se mișcă bine, cat despre baterie, tine in jur de 36-40 de ore, cu o medie de 5h screen-on-time ceea ce mi se pare suficient, având în vedere că mai consuma și stand-by. Dacă îl folosesc de când îl scot de la încărcat exclusiv cu display-ul promit se duce peste 6 h. Prețul e puțin mare pt că e marketat mai mult decat Xiaomi , asta e clar, dar la prețul de 2500 pe care l-am plătit eu, e ok.

#9
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
cand primeste A13?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate