Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Teapa auto Vito WDF63970513810380

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1
dan_bog_dan

dan_bog_dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.10.2007
Am vrut sa achizitionez urmatoarea masina WDF63970513810380 https://www.autovit....html#fdcc103694 , doamna cere bani inainte pe numere rosii, are dat kilometrajul inapoi, acum are 220.000km, masina in realitate are peste 450.000. Bine ca nu m-am dus pana la Timisoara.
Deci atentie la tepari si verificati masina inainte

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Dar a mers duamna" în nici șase ani!

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
cum ai aflat ca are kilometrajul masluit?

#4
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 08.10.2004
vito lung de aproape 7 ani cu 200k km...l-a luat sa faca piata si sa duca la scoala copii ?

aia e masina de facut europa..evident ca nu are km aia.

#5
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View Post_Smiley_, on 03 iulie 2020 - 20:35, said:

cum ai aflat ca are kilometrajul masluit?
Reprezentanta Mercedes?

View Postcipri2bau, on 03 iulie 2020 - 20:36, said:

Totuşi ce se intâmplă la Timiş acolo că e prea mare infracţionalitatea?
Se cumpara multe sehasuri?

#6
botoxy

botoxy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 25.04.2017
Irelevant ca are 450 de mii pentru ca sunt km facut pe autostrada.
100 de km pe autostrada romaneasca fac cat 10 km de oras romanesc si daca e autostrada europeana fac cat 1 km de oras romanesc. Deci practic masina aia are sub 45.000 de km dpdv mecanic
Masina nu are aceeasi uzura pe autostrada ca si cum are in oras.
Daca vrei sa iei teapa ia masina cu 100.000 de km romanesti sa vezi atunci cum schimbi pe piese tot la 3 zile.

Edited by botoxy, 03 July 2020 - 20:47.


#7
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View Postcrisstonne, on 03 iulie 2020 - 20:34, said:

Dar a mers duamna" în nici șase ani!

Era masina unei batranici, mergea doar la piata cu ea Posted Image

View Post_R_A_D_U, on 03 iulie 2020 - 20:44, said:

Reprezentanta Mercedes?

Nu poti raporta anuntul? Si/sau data pe mana politiei 'tule mama lor de hoti.

#8
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View Postbotoxy, on 03 iulie 2020 - 20:46, said:

Irelevant ca are 450 de mii pentru ca sunt km facut pe autostrada.
100 de km pe autostrada romaneasca fac cat 10 km de oras romanesc si daca e autostrada europeana fac cat 1 km de oras romanesc. Deci practic masina aia are sub 45.000 de km dpdv mecanic
Masina nu are aceeasi uzura pe autostrada ca si cum are in oras.
Daca vrei sa iei teapa ia masina cu 100.000 de km romanesti sa vezi atunci cum schimbi pe piese tot la 3 zile.
Povesti cu printi, feti frumosi si zane...

View PostBucifon, on 03 iulie 2020 - 20:55, said:

...
Nu poti raporta anuntul? Si/sau data pe mana politiei 'tule mama lor de hoti.
Pai nu te tine nimeni sa nu o faci insa ce rezolvi? Nu vezi ca ne-a lamurit deja colegul de forum? Masina, cu toate ca are real peste 450 k, de fapt are sub 45k km. Samsarelul, in marea lui marinimie, "a estimat-o" la doar 220 k, deci, ce vrei mai mult?

#9
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,348
  • Înscris: 22.10.2007

View Postbotoxy, on 03 iulie 2020 - 20:46, said:

Irelevant ca are 450 de mii pentru ca sunt km facut pe autostrada.
100 de km pe autostrada romaneasca fac cat 10 km de oras romanesc si daca e autostrada europeana fac cat 1 km de oras romanesc. Deci practic masina aia are sub 45.000 de km dpdv mecanic
Masina nu are aceeasi uzura pe autostrada ca si cum are in oras.
Daca vrei sa iei teapa ia masina cu 100.000 de km romanesti sa vezi atunci cum schimbi pe piese tot la 3 zile.
asta e din filmul cu "abia a iesit din rodaj la 450k km".

#10
botoxy

botoxy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 25.04.2017
Pe bune, voi comparati drumurile de la noi cu autostrazile din europa?
Eu iti arat masina luata noua aici cu istoric complet la rar de la 0 km si care la 100.000 e mai obosita decat aceeasi masina adusa din germania cu peste 300.000 km!
Vibratiile de la canele,gropi etc afecteaza in timp toate piesele inclusiv motorul care dupa 10.000 de km in ro deja nu mai are tolerantele din fabrica.
Dar in europa drumurile sunt oglinda si acolo faci si 2 milioane de km lejer cu motorul ala

#11
Raku99

Raku99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.06.2020
I am trimis un mesaj , sunt curios daca raspunde
i am propus 5000 de euro , daca tot sunt dublati kilometrii , injumatatim suma

#12
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View Postbotoxy, on 03 iulie 2020 - 21:10, said:

Pe bune, voi comparati drumurile de la noi cu autostrazile din europa?
Eu iti arat masina luata noua aici cu istoric complet la rar de la 0 km si care la 100.000 e mai obosita decat aceeasi masina adusa din germania cu peste 300.000 km!
Vibratiile de la canele,gropi etc afecteaza in timp toate piesele inclusiv motorul care dupa 10.000 de km in ro deja nu mai are tolerantele din fabrica.
Dar in europa drumurile sunt oglinda si acolo faci si 2 milioane de km lejer cu motorul ala
Nu comparam nimic, noi vorbim de o masina care are kilometrajul masluit. Si da, stiu ce e Europa,deoarece am stat in Austria...

#13
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 08.10.2004
ma uimeste pozitia unor indivizi care considera ca o minciuna si incercare de falsificare si inselare ar fi justificata de....starea drumurilor ? WTF ? zi frate ca e are 450k rulati pe autostrada si lasa omu sa decida daca o vrea sau nu...inselaciunea e tot inselaciune..ca e 1 ban sau 1 milion de euro.

#14
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View Postbotoxy, on 03 iulie 2020 - 21:10, said:

...
Eu iti arat masina luata noua aici cu istoric complet la rar de la 0 km si care la 100.000 e mai obosita decat aceeasi masina adusa din germania cu peste 300.000 km!
Vibratiile de la canele,gropi etc afecteaza in timp toate piesele inclusiv motorul care dupa 10.000 de km in ro deja nu mai are tolerantele din fabrica.
Dar in europa drumurile sunt oglinda si acolo faci si 2 milioane de km lejer cu motorul ala
Referitor la cum arata o masina rulata in Romania, iti pot arata, daca vrei, una din masinile mele care are peste 60k facuti DOAR in Romania si pot zice ca e ca-n prima zi... Insa nici nu trec ca ghiolbanul peste toate bumperele/gropile...

Edited by _R_A_D_U, 03 July 2020 - 21:25.


#15
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008

View Post_R_A_D_U, on 03 iulie 2020 - 21:21, said:

Referitor la cum arata o masina rulata in Romania, iti pot arata, daca vrei, una din masinile mele care are peste 60k facuti DOAR in Romania si pot zice ca e ca-n prima zi... Insa nici nu trec ca ghiolbanul peste toate bumperele/gropile...
Eu dau cu a mea prin toate gropile. Inca am pivotii originali si am depasit 320k de ceva vreme. Bine, altii se caca pe ei cu 5km la fiecare frunza pe asfalt dar incaleca borduri cat jumatate din roata. Eu nu incalec borduri.

#16
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

View Post_Smiley_, on 03 iulie 2020 - 20:35, said:

cum ai aflat ca are kilometrajul masluit?
Probabil doar presupuneri.

#17
botoxy

botoxy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 25.04.2017
Oamenii nu inteleg diferenta de aceea ei dau km inapoi. Omul vede 400.000 la masina adusa de afara si stramba din nas ca is prea multi si zice ca a vazut el altul care da mai ieftin masina din ro cu istoric care are 200.000 dar nu intelege ca km nu is egali. Si atunci normal ca ei dau km inapoi ca sa echilibreze putin piata pentru ca nu e normal ca o masina rulata in Romania sa se vanda mai scump decat una cu rulaj dublu in afara.
Dar daca vrem sa fim corecti ar trebui raportate 2 cifre, km in ro si km in afara ro si atunci o sa vedeti ca nimeni nu mai da km inapoi. Dar nu se poate asa ceva.

#18
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Asta voiam eu să spun, în România e afectat trenul de rulare, în vestul Europei uzura e la motor. Și la ei ca și la noi, sunt destui care merg la service doar când pică ceva, nu toți sunt avuți iar ora de service costă.
Am lucrat și lucrez și prin țări străine și între discuțiile dintre bărbați invariabil ajungem și la mașini.

Edited by Bogdansv1, 03 July 2020 - 21:30.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate