Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Crysis Remastered

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
CaptainBladeRunner

CaptainBladeRunner

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.06.2020
Crytek a anuntat ca va lansa in  acest an  o versiune  refacuta  al primului joc Crysis, considerat jocul cu cea mai buna grafica din anii 2000'.


Maine, pe 1 iulie, vom vedea primul traier si gameplay.  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/byOnAZqzaqw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Teaser:  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7BA_NfyBe5E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 12.09.2015
Oare ce inteleg ei prin Remastered?

#3
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
pai nu vezi? scoate si varianta de ps4

Mai bine scoteau un alt crysis

#4
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
va fi free sau platit?
as monta placa radeon hd 7850 ce n-o folosesc ca nu e necesara pentru browsing ca sa joc crysis remasteredPosted Image Posted Image Posted Image
eram si sunt fan al seriei crysis, jocul este extrem de placut Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#5
CaptainBladeRunner

CaptainBladeRunner

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.06.2020
Trebuia sa vedem trailerul la ora 19. Dar l-au anulat.  

Pentru ca  era o simpla poleiala de lumini si umbre, iar versiunea remastered nu era cu nimic diferita fata de jocul original, conform unor poze dezvaluite de Microsoft. Fanii au devenit   nervosi si cei de la Crytek au anulat trailerul.
Remasterizarea parea sa fi fost o teapa jegoasa. Posted Image

Crysis Remastered este un fail imens care pateaza imaginea unei legende
Crysis Remastered Delayed After Mixed Reactions to Leaked Footage - IGN

#6
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
a vazut cineva gameplay?

A fost ceva de el?

#7
CaptainBladeRunner

CaptainBladeRunner

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.06.2020

View Postzzhunt, on 01 iulie 2020 - 19:05, said:

a vazut cineva gameplay?

Asta era trailerul.
Nu era cu mai nimic diferit fata de jocul original.  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ko0BZms6cso?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
"pre-order". deci e cu plata

#9
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006
Așa, pentru nostalgici. In rest jucați un joc apărut recent, să zicem Call of Duty Warzone că să fie tot shooter și efectiv grafica nu se compara

#10
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Lansarea a fost amânată cică in urma reacțiilor negative ale fanilor nemulțumiți de cum arată.



#11
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Mi se pare mie sau in unele aspecte crysis original arata mai bine? Din ce am inteles au mai taiat lupte din joc. M-am uitat la o comparatie si chiar nu vad de ce cere asa multe resurse pentru diferente asa minore, unele fiind chiar mai proaste.... Cred ca am sa rejoc orginalul :)

#12
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
per ansamblu, conform cu ce se spune mai jos, eu zic ca nu merita re-jucat...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lxBTgRcHYFA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

View PosttEo, on 01 noiembrie 2020 - 16:39, said:

per ansamblu, conform cu ce se spune mai jos, eu zic ca nu merita re-jucat...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lxBTgRcHYFA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am vazut mai multe video-uri pe youtube cu comparatii si din toate reiese acelasi lucru, remastered nu e decat o fasaiala, chiar as fi vrut sa-l rejoc la o grafica cu adevarat mai buna insa nu stiu ce a fost in capul celor de ubisoft....

#14
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
sa sti ca iti dau dreptate! mai ales ca, la vremea lansarii, Crysis (cel original) a fost deosebit din toate punctele de vedere!
iar grafica, pentru anii aia, era la superlativ!

tin minte ca l-am jucat la vremea lui pe un powercolor x1800 gto... ce se mai incingea placa aia...

#15
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Eu prima data l-am jucat pe un Asus 7300GT Top cand a aparut dupa care am facut upgrade la 9600GT Extreme Edition ca sa-l pot juca in conditii decente Posted Image Chiar imi doream ca varianta remastered sa fie cu adevarat o imbunatatire ca sa-l rejoc, dar e aproape un downgrade.
Stiu ca la vremea aia Crysis era reper de a clasifica calculatoarele, "daca duce Crysis, duce orice joc!" :)

Edited by maladetz, 01 November 2020 - 20:17.


#16
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 05.03.2011

View Postmaladetz, on 01 noiembrie 2020 - 20:13, said:

Eu prima data l-am jucat pe un Asus 7300GT Top cand a aparut dupa care am facut upgrade la 9600GT Extreme Edition ca sa-l pot juca in conditii decente Posted Image Chiar imi doream ca varianta remastered sa fie cu adevarat o imbunatatire ca sa-l rejoc, dar e aproape un downgrade.
Stiu ca la vremea aia Crysis era reper de a clasifica calculatoarele, "daca duce Crysis, duce orice joc!" Posted Image

HE HE Crysis pe detalii maxime si azi rupe placa video pe unele PC-uri!!!La unii zgarciobi care vor cu rasnite sa faca gaming!!Posted Image

#17
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
Se preconizeaza ca anul asta va fi lansat Crysis 2 remastered, la 10 ani dupa lansarea originalului.

Anul trecut am rejucat Crysis Warhead in 4k. Superb!

#18
Horica00

Horica00

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 08.08.2019
Apreciez enorm tendinta asta de a remasteriza (sau chiar de a reface de la 0) jocuri vechi, jocuri care au fost si au ramas adevarate capodopere, cu grafici si mecanici moderne Posted Image !!!
Se pare ca producatorii au realizat ca din multe serii au ramas doar titlurile si ca au reusit sa-si vanda jocurile doar datorita popularitatii de care s-au bucurat odinioara cele vechi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate