Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Publicitate enervanta

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
La fiecare 15 minute imi apare o fereastra in mijlocul monitorului cu "Quick Driver Update".Deja e de vreo 3-4 zile si incepe sa devina enervant.Nu stiu de unde il pot bloca.Am *****er dar vad ca trece de el.

Attached Files



#2
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 29.09.2010
Nu iti ofera ceva optiuni acel buton de setari de langa close?
Eu suspectez ceva adware.
Urmeaza si indicatiile de aici, inca sunt de actualitate.
Recomand initial o scanare cu Adwcleaner si Malwarebytes.
Chestia aia e inutila, trebuie "cosita" de la baza fara nici un dubiu.

Scenariul cel mai uzual este cel de tip Next-Next-Next unde mai intra cate un toolbar din cand in cand sau chestii suplimentare gen antivirus, programe de optimizare, cautare/actualizare drivere etc...
Iar extensiile de browser de tip blocker sunt doar pentru browser, nu fac serviciu si in exteriorul sau protejand si sistemul de operare.
Ceva ceva similar era Unchecky taman pentru cazurile in care uiti sa debifezi "balastrul' de la instalarea unui soft.

Edited by Morphinus, 30 June 2020 - 11:48.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Si ai facut upgrade la PRO Version? Posted Image
Pare a fi malware: https://forums.malwa...driver-updater/
Spor!

#4
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
''Quick Driver Updater is a potentially unwanted program that may cause problems on your computer''.
''1. Right-click the start menu.
2. Go to Apps and Features.
3. Click Quick Driver Updater and click the Uninstall button.
In other versions of Windows: Open the Start menu, go to the Control Panel, go to Uninstall a Program, select/highlight the program you want to uninstall, and click Uninstall.''
Dupa ce dezinstalezi ruleaza o scanare cu un AntiMalware gen: emsisoft emergency kit sau Malwarebytes.

Banuiesc ca ai instalat un program si o data cu el si porcaria asta.

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,294
  • Înscris: 07.02.2003

View PostKean, on 30 iunie 2020 - 11:32, said:

La fiecare 15 minute imi apare o fereastra in mijlocul monitorului cu "Quick Driver Update".
Pai dezinstaleaza-l... de ce iti instalezi spam si dupa aia te plangi ca primesti spam...

Edited by andreic, 30 June 2020 - 11:53.


#6
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostPiticVerde, on 30 iunie 2020 - 11:51, said:

, select/highlight the program you want to uninstall, and click Uninstall.''
,

Pai eu stiu ca fiecare program are un nume.Daca asta e numai o avertizare poate fi intre programe.Oricum o sa ma uit.

Ai avut dreptate era printre programe.Partea amuzanta e ca,dupa ce l-am dezinstalat a aparut notificarea ca le pare rau ca-i parasesc si ca-mi dau oferta de Up date Pro redus de la 37 de euro la 11.Ok,case rezolved.

Edited by Kean, 30 June 2020 - 12:00.


#7
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

View PostKean, on 30 iunie 2020 - 11:55, said:

Pai eu stiu ca fiecare program are un nume.Daca asta e numai o avertizare poate fi intre programe.Oricum o sa ma uit.

Ai avut dreptate era printre programe.Partea amuzanta e ca,dupa ce l-am dezinstalat a aparut notificarea ca le pare rau ca-i parasesc si ca-mi dau oferta de Up date Pro redus de la 37 de euro la 11.Ok,case rezolved.

Asa fac majoritatea programelor de genul,iti face o "super ofertaPosted Image "... oricum este indicat o scanare cu AntiMalware dupa dezinstalare.La fiecare instalare a unui program si in special a celor free trebuie verificat si debifat instalarea suplimentara a altor programe care cateodata nu au intentii bune pt. utilizator.

Edited by PiticVerde, 30 June 2020 - 13:09.


#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Vezi topicul asta - https://forum.softpe...hide-topic-nou/

Daca deschideai topicul pe aria care trebuia, poate il vedeai.
Se muta. Nu are treaba cu HARDWARE-ul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate