Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Recomandare hotel litoral Bulgaria

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012

 alex321, on 29 iunie 2020 - 19:58, said:

Ai stat la vreunul ?

Da, altfel nu as fi raspuns.
Si anul asta am fi mers la Reina del Mar (e mai scump decat Miramar, aceeasi perioada, aceleasi persoane, dar dupa cum am spus au conditii superioare), insa ne e teama de pandemie.
Avem concediu din 20 iulie, in functie de evenimente, cumparam atunci cu cateva zile inainte, mi se pare incerta situatia sa iau de pe acum, chiar daca e mai ieftin cu cel putin 20%.

Daca te hotarasti sa mergi, ca sfat, urmareste mai multi furnizori, sunt diferente mari intre furnizori.
Eu compar 3 furnizori: Booking fiind cel mai scump, Directbooking locul 2, Jeka fiind cel mai ieftin.

De ex, plecare din 22 iulie, 4 nopti, 2 adulti+ 1 copil de 12 ani, preturile sunt asa:

HVD Reina del Mar
                                                                                                                             
Booking= 1256 EUR                                                                                                                                                                                    
Directbooking= 901 EUR                                                                                                                                                                                
Jeka=872 EUR                                                                                                                                                                                            

HVD Club Miramar

Booking= 905 EUR
Directbooking= 725 EUR
Jeka= 706 EUR

Ambele au parcare free, pazita, e comuna, ca si receptia. Daca esti cazat la Reina del Mar, parcarea e tot la HVD Miramar, dupa receptie, te ia cu bagajele cu masinuta de golf si te duce la Reina care e langa, despartit de un gard.
Nu au fost cazuri de spargeri de masini, nu am avut probleme cu Politia, cu nimeni.

Pana sa mergem la HVD, am mai experimentat si in alte locatii, insa aici recomand.
De ex am mai mai fost la 5 stele in Sveti Vlas, la Garden of Eden, insa este net inferior fata de HVD Miramar care e de 4 stele.

In Romania, chiar daca am experimentat Mera Resort care e de 4 stele si AI (nu recomand deloc-deloc), pretul fiind chiar mai are decat la 4 stele in BG si servicii de 10 ori mai proaste, am experimentat la fel,Turquoise Venus, 4 stele AI, copiii si nepotii in fiecare an facand enterocolita, ba si noi, asa ca am zis pas Romania, imi pare rau, dar nu pot sa mai imi bat joc de bani si de noi.

Edited by -Diana-, 29 June 2020 - 22:21.


#20
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 25.12.2005
Imi place Reina del Mar . Nu e mai ieftin daca rezervi direct la hotel ?

Plaja e curata si aproape ? Intrare lina in mare ?

Multumesc

Edited by alex321, 29 June 2020 - 21:13.


#21
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Culmea e ca e mai scump la ei pe site, decat la agentie, habar n-am de ce!

La HVD Miramar, in luna Iunie era un discount pe instagram, de 30%, consistent, ca sa zic asa.

Bauturile sunt internationale, sucurile sunt imbuteliate, ai in minibar zilnic 2 sticle de vin, 2 beri, 2 Cola, 2 ape, espressor Dolce gosto in camera cu 2 pastile de cafea, ceaiuri, miere, zahar.
Berea si vinul sunt tot internationale, nu bulgaresti.
Meniu de bebelusi, de alergii, de toate felurile, pahare de sticla, nu plastic.

Sa nu ratati programarea la restaurantul a la carte Fine Dining, va faceti de cum veniti.

Si la HVD Miramar sunt 2 a la carte, unul pescaresc si unul italian, la fel, iti faci rezervare in prima zi, se maninca bine si au vin foarte bun, chiar daca nu te pricepi la vin, o sa iti placa.

De la Reina poti sa mergi sa maninci in restaurantul de la Miramar, insa nu si invers.

Plaja foarte curata, apa foarte ok, n-am vazut nicio alga ca la noi.
Sunt si piscine pt copii, totul e gratis, inslusiv restaurantele a la carte pe care le-am pomenit mai sus. Noi am lasat ciubuc la restaurantele a la carte, primesc si lei daca nu ai leva. :D

Plaja e in fata hotelului, nisipul e foarte fin.
E hotel-piscina in fata-nisip si apa. Atat.

#22
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 25.12.2005
@_Diana_  m-ai convins !

PS Se poate spune agentia ?

Edited by alex321, 29 June 2020 - 21:32.


#23
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
O sa cer un discount hotelului! Posted Image

Stai ca incercam sa caut niste poze prin Google photos, ca telefonul l-am ratacit de atunci pana acum, in asta am doar de la Miramar.

La HVD Miramar conditiile sunt foarte bune, doar ca bauturile sunt bulgaresti marea parte, doar la barul din lobby sunt internationale si cele din mininbar.
Sunt baubile si alea, dar daca esti mai pretentions, nu prea.
Dar au spectacole seara, echipa de divertisment pt copii, mancarea e foarte buna, au bar si pe plaja, si la piscina, in lobby e 24/24 deschis, pt copii fac smoothie de banane de cate ori cer de exemplu, capuccino, pt adulti crema de whiskey, whiskey, pina colada etc samd.
Tot langa piscina de afara (e si inauntru, dar acum cred ca e inchis), e bar, mini-restaurant cu pizza, produse de patiserie, inghetata, bauturi, chestii de rontait, nelimitat, orar parca de la 10.00 la 19.00 daca nu ma insel.
Mai e un minirestaurant deschis toata noaptea, cu sandvisuri, rontaieli, salate, bauturi, patiserii etc, pt cei care nu au somn.
Restaurantul principal e foarte mare, interior si exterior, plus mai e inca un restaurant unde seara sunt spectacole, aici e cu rontaieli si bauturi, nu cu feluri principale.
Camera e de 25 mp, noi am avut cu 2 paturi si 1 canapea dar extrem de comoda (am mers cu copil), baia dotata cu ce trebuie, curatenie zilnica, cand se umple si minibarul, ai balcon cu masa, scaune, sarma de rufe si carlige.
A, mai e un loc unde poti sa faci zumba, dansuri etc cu instructor, copiii poti sa ii lasi linistiti p-acolo fara grija, daca-s mai mari. (noi am fost cu fii-mea care avea 12 ani, nu se pierdea, ca sa zic asa).
La masa, orice, de la iepure, vita, porc, peste, pui, etc samd, fructe de mare, dulciuri pana lesini, inghetata nelimitat.
Fac pizza pe vatra pe loc, eu nu maninc pizza, dar ai mei mancau zilnic pizza quattro formaggi, dimineata se fac pe loc omlete, oua, la cerere, nu din alea care zac p-acolo cu zilele.
Barbatul meu nu prea s-a omorat cu bautura p-acolo, a zis ca nu e foarte bun vinul, eu nu beau vin, asa ca nu pot sa zic daca era ok sau nu.
Vin  bun, repet, la restaurantul a la carte The blu, un vin italian foarte smecher.

#24
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 25.12.2005
@_Diana_ Ce frumos povestesti. Ma faci sa cred ca acest hotel este ireprosabil. Sunt in deruta.
Ies mai ieftin aici...Asa este ?

#25
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Ambele sunt foarte ok, HVD Miramar iese mai ieftin decat Reina del Mar, deoarece e de 4 stele versus Reina care e de 5. La Reina camera are 40 mp, la HVD 25 mp.
Mai poti cauta si la alte agentii, poate gasesti mai ieftin.
La ambele, copiii sub 13 ani sunt gratis.

(apropo de camere, la laudatul Mera Resort din Venus, camera are 15 mp, ne-am chinuit ca naiba cand am fost cu fii-mea, nu ai loc in patul dublu si cu copilul, am avut o salta de la Intex de 1 persoana si am pus-o pe jos de nu mai aveai loc sa mergi la baie, am platit 2 adulti + 1 copil de 3400 lei, pe 4 nopti, tot in luna Iulie, a fost ultima data cand am mai mers la noi la mare, iar conceptul de all inclusive e de tot rasul).

Si barbate-miu tot la HVD Miramar zice sa mergem, ca e mai ieftin, lui i-a placut si acolo.

Am editat mai sus preturile pt comparatie, pusesem in textul initial pe 2 coloane, dar se pare ca nu mi-a iesit. Posted Image

Edited by -Diana-, 29 June 2020 - 22:22.


#26
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Dupa cautari prin Google photos, imi dau seama ca nu se salveaza toate, asa ca am gasit doar unele si astea cat de cat fara sa pun moacele noastre, e copila si barbatu care apar din ce vedeti p-acolo.

Nu stiu cat sunt de relevante, sunt de la HVD Miramar, acum 2 ani.
Pozele de pe site-ul ambelor hoteluri sunt relevante, nu-s facaturi, asa va puteti face o idee mai buna.

 waterman, on 29 iunie 2020 - 23:00, said:

Probabil daca visul tău e all inclusive ca sa nu te mai stresezi cu mâncarea e Ok Bulgaria.


Cand ai copil dupa tine, parca ai vrea sa nu mai duci grija mancarii.
Noi avem cate o vacanta pt fiecare copil si alte 1-2 vacante pt noi.
Copiii se mai duc in tabere, in rest.
Cand mergem cu un copil, preferam cu mancare, ca e mai simplu.
Cand mergem doar noi doi, e alta treaba, putem hoinari cat vrem si nu ne trebuie all inclusive, cu toate ca am mai fost si singuri la all inclusive cand am fost sa ne relaxam, nu sa umblam de nebuni.

Attached Files



#27
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Sfatul meu, daca vrei in Bulgaria in statiuni momentul este acum. Week-endul trecut am fost la o tura cu bicicletele in zona Varna, am intalnit un paradox interesant. Prima zi am facut o tura in zona statiunilor, Sf. Constantin si Elena, am trecut prin Chaika, spre Nisipurile de Aur. Sf. Constantin si Elena si Nisipurile de Aur erau linistite, goale, aerisite, o minune sa stai acolo. Chaika era plina, iar Chaika nu este statiune turistica, este o plaja locala unde vin bulgarii. In cea de-a doua zi a, fost pe plajele "locale", adica Varna, Asparuhovo, am ajuns pana la Pasha-Dere, care este greu accesibila cu auto si frumos traseu de MTB. Toate aceste plaje erau pline. Practic turismul inca nu s-a repus pe picioare, insa localnicii de-abia au asteptat primele week-enduri caniculare ca sa dea fuga la plaja.

#28
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 25.12.2005
@-Diana- frumos de tot , ma ajuta foarte mult pozele tale

#29
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Diana, frumoase poze din Obzor. Se vede in fundal Riu Helios Bay. HVD Miramar e mai in spate (spre nord), dincolo de raul Dvoinita :)  Noi avem rezervare la sfarsitul lui iulie la Casablanca (4*). Speram sa putem merge...sa nu intervina ceva (restrictii, etc.)
Obzor era un sat, care s-a dezvoltat in ultimii ani. S-a construit mult si era o statiune mai mult pentru bulgari. Romanii au inceput sa-l frecventeze in ultimii ani. In 2018, am trecut pe-acolo in vizita (in drum spre casa) si n-am vazut masina de Romania in zona Casablanca, Riu Helios.

#30
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015

 danpet, on 29 iunie 2020 - 18:07, said:

Nu-mi vine sa cred...1 LEVA un sezlong?!!  In ce statiune?  Am fost 4 ani la rand in BG in 3 statiuni si cel mai mic pret a fost de 6 Leva=un sezlong, 6 Leva =o umbrela...dar erau si cu 10Lv instatiuni mai scumpe.
Sunny Beach, zona centrala (hotel Europa), 2018, sfarsit iulie:

1 leva esta valabil anul acesta,am specificat..Este hotarare de la guvernul bulgar prin care comeciantii pe plaja sunt obligati prin lege sa micsoreze preturile la accesoriile de plaja,pentru atragerea turistilor.Nu intru in detalii.

 bossake, on 29 iunie 2020 - 18:08, said:

Nu mai fi asa categoric, fiecare are stilul lui de a face turism.
Pe mine nu ma avantajeaza all inclusiveul pt ca nu prea ma trezesc la micul dejun iar apoi in afara de hotelurile de lux din Bulgaria 4 si 5 stele (care vin cu preturi maricele) ce gasesti pe la 3 stele este o mare pacaleala privind calitatea mancarii. Degeaba ai de toate daca mancarea e fara gust, facuta la repezeala... E drept oamenii s-au pliat pe ceea ce cauta lumea, mancare multa sa fie.....dar calitatea si de multe ori si diversitatea e la pamant. asa te duci frumos la restaurant cand ai chef comanzi ce vrei mai mult, mai putin si pt mine e cel mai ok asa.

Pentru mine ce ofera litoralul romanesc (doar Mamaia care mi se pare la ani lumina de restul statiunilor) e de ajuns,.

sezlongurile pe o plaja normala in Mamaia sunt 15-20 in timpul saptamanii si 25 maxim pe weekend. Nu stiu de unde ai scos 100 lei. Bine daca vorbim de Vega, Rex, Caellia sau eu stiu pe unde e altceva dar e lipsit de sens sa te legi de preturile la 3-4-7 plaje care se vor de figuri si prin preturile astea mari isi selecteaza intr-un fel clientela.

Anul trecut pe plaja la Saturn 2 sezlonguri+umbrela =100 lei,pa langa faptul ca a plouat zilnic timp de 7 zile(cat am fost eu) si nu aveau clienti ,pretul era acelasiPosted Image Posted Image.

Edited by PiticVerde, 01 July 2020 - 08:56.


#31
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Eu recomand Hotel golden line.Nisipurile de aur,un excelent raport pret calitate.  https://www.plaja.ro...e_aur_bulgaria/

#32
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012

 danpet, on 30 iunie 2020 - 19:36, said:

Diana, frumoase poze din Obzor. Se vede in fundal Riu Helios Bay. HVD Miramar e mai in spate (spre nord), dincolo de raul Dvoinita Posted Image  

Multumesc, Dan!
Da, Riu Helios Bay se vede in spatele alor mei, apoi la rand este Reina del Mar, Miramar si Obzor Beach Resort.


Pentru cei care vor sa mearga in Sveti Vlas, am stat acum 3 ani de Paste, la Garden of Eden, 5 stele, all inclusive, am gasit o oferta de 3 nopti cu tot cu mancare, la 600 lei amandoi. Posted Image
Am mai multe poze de aici. Ne-au placut imprejurimile, mancarea nu prea, insa noi suntem cam mofturosi.
Pozele sunt de la Garden of Eden si din imprejurimi. Acolo se afla un port frumos, plaja e destul de lata, veti vedea daca va place zona.
Camera e ok, baia e adaptata persoanelor cu dizabilitati, cu dusul pe podea, are si balcon cu masa si scaune la fiecare camera.
Plaja mare e mai la stanga hotelului, in fata e doar cu sezlonguri si cam stancoasa, nu stiu daca au mai amenajat ceva intre timp.
Complexul are un hotel si mai multe vile cu apartamente de inchiriat, acestea sunt utilate si toate au o mica gradina sau acces la piscinele exterioare, dar si interioara din hotel.
Piscina din hotel e cu apa incalzita, prosoapele si halatele erau gratis.

V-am pus si vreo 2 poze cu mine. :))

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   159.92K   32 downloads
  • Attached File  2.jpg   128.94K   26 downloads
  • Attached File  3.jpg   218.48K   28 downloads
  • Attached File  4.jpg   127.18K   32 downloads
  • Attached File  5.jpg   350.43K   28 downloads
  • Attached File  6.jpg   89.12K   25 downloads
  • Attached File  7.jpg   146.86K   24 downloads
  • Attached File  8.jpg   387.56K   28 downloads
  • Attached File  9.jpg   212.78K   29 downloads
  • Attached File  11.jpg   354.96K   27 downloads
  • Attached File  12.jpg   220.75K   20 downloads
  • Attached File  13.jpg   497.7K   21 downloads
  • Attached File  14.jpg   288.49K   21 downloads
  • Attached File  arena.jpg   352.37K   20 downloads
  • Attached File  15.jpg   142.22K   20 downloads
  • Attached File  16.jpg   131.43K   32 downloads
  • Attached File  17.jpg   330.39K   42 downloads
  • Attached File  18.jpg   212.49K   29 downloads
  • Attached File  19.jpg   378.37K   17 downloads
  • Attached File  biserica Sveti.jpg   79.25K   18 downloads
  • Attached File  portul Sveti.jpg   189.35K   19 downloads
  • Attached File  plaja Sveti Vlas.jpg   724.37K   28 downloads
  • Attached File  21.jpg   342.26K   33 downloads
  • Attached File  22.jpg   264.24K   27 downloads


#33
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
@Piticverde:  Frumos hotel (Golden Line), scor bun si preturi bune pe "plaja", dar...tot sunt cu foarte putin mai mici pe directbooking Posted Image
@Diana:   De 2 ori am fost la Sunny Beach si de fiecare data prveam (si faceam poze) spre latura nordica a golfului, unde sunt Sveti Vlas si Elenite si eram de acord cu nevasta-mea, ca nu ne-ar placea sa stam acolo. Am fost si in plimbare, la fata locului si ni s-a confirmat prima impresie: sunt toate hotelurile pe panta, deci trebuie sa urci cand vii de la plaja si...nu vezi rasaritul pe mare, orientarea plajei fiind spre sud...altfel, e frumos :)

Edited by danpet, 01 July 2020 - 15:50.


#34
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,875
  • Înscris: 22.12.2005

 -Diana-, on 01 iulie 2020 - 15:10, said:

Multumesc, Dan!
Da, Riu Helios Bay se vede in spatele alor mei, apoi la rand este Reina del Mar, Miramar si Obzor Beach Resort.


Pentru cei care vor sa mearga in Sveti Vlas, am stat acum 3 ani de Paste, la Garden of Eden, 5 stele, all inclusive, am gasit o oferta de 3 nopti cu tot cu mancare, la 600 lei amandoi. Posted Image
Am mai multe poze de aici. Ne-au placut imprejurimile, mancarea nu prea, insa noi suntem cam mofturosi.
Pozele sunt de la Garden of Eden si din imprejurimi. Acolo se afla un port frumos, plaja e destul de lata, veti vedea daca va place zona.
Camera e ok, baia e adaptata persoanelor cu dizabilitati, cu dusul pe podea, are si balcon cu masa si scaune la fiecare camera.
Plaja mare e mai la stanga hotelului, in fata e doar cu sezlonguri si cam stancoasa, nu stiu daca au mai amenajat ceva intre timp.
Complexul are un hotel si mai multe vile cu apartamente de inchiriat, acestea sunt utilate si toate au o mica gradina sau acces la piscinele exterioare, dar si interioara din hotel.
Piscina din hotel e cu apa incalzita, prosoapele si halatele erau gratis.

V-am pus si vreo 2 poze cu mine. Posted Image)

da da
am stat si eu acolo, super!


ai primit si tu aia cu 'Please behave, You are not in SunnyBeach"? ( era pt "britanici")
din pacate nu accepta peti :)

#35
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012

 foxbat, on 01 iulie 2020 - 15:44, said:

ai primit si tu aia cu 'Please behave, You are not in SunnyBeach"? ( era pt "britanici")
din pacate nu accepta peti Posted Image

Nu cred, nu imi amintesc.
Pet nu avem, deci nu ne-a afectat prea tare. :)

 danpet, on 01 iulie 2020 - 15:38, said:

..nu vezi rasaritul pe mare, orientarea plajei fiind spre sud...altfel, e frumos Posted Image

La rasarit cam dormim, nu prea ne trezim la ora aia. :D
Sveti Vlas mi-a lasat o impresie frumoasa de curatenie si liniste, toata vegetatia era taiata la liniuta, nimic lasat aiurea.
Cum am zis, am fost de Paste, insa am prins vreme foarte calda, de plaja, lume putina si cuminte, fara persoane care sa faca galagie.
In acel an, chiar am zis ca ne intoarcem cu copiii, dar nu ne-am mai intors, am fost sa ne luam teapa pe la Venus. :))

#36
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Stati, ca mi-am mai amintit: cei care au copii, pot merge la Sol Nessebar Resort, in Nessebar, e tot conceptul all inclusive.
E un resort cu 2 hoteluri de 4 stele pe laterale- Bay si Mare si unul de 5 stele central, Palace.
Astea 3 cladiri sunt in linie, in fata lor sunt piscinele, un parc, plaja.
Am stat in Sol Nessebar Bay, camera era mare, parc acvatic pt copii, mancarea era buna, insa la Miramar sau Reina del Mar e net superior.
Aveau seara spectacole, echipe care se ocupa de copii mai toata ziua, inclusiv in apa, insa pt cei care nu au copii, e cam galagie, sunt foarte multi parinti cu copii care urla. Posted Image
Parcarea era cu plata, bauturile erau bulgaresti, deci nu ceva deosebit.
Erau ceva restaurante a la carte, parca italian, dar nu mai imi amintesc mare lucru, iar poze nici atat nu am, le-am avut intr-un laptop care mi-a fost furat cand mi-au spart hotii casa. Posted Image
Daca mai aveam pozele in fata, imi aduceam aminte mai multe. Posted Image

Edited by -Diana-, 01 July 2020 - 16:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate