Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

poate sa mearga internetul digi mobil nelimitat 4g pe telefon 3g?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 Bvdan2016, on 30 iunie 2020 - 20:10, said:


  IPhone-ul chiar e super este precum un Mercedes cu cutie automata pe lângă o Dacie 1300 cu cutie manuala care sunt telefoanele cu butoane

asta e maxima zilei sau ceva?
tata e atehnic asa incat nu pot sa il invat cum sa umble la telefon simplu cu butoane , daramite telefoane android. a avut si telefon cu android, a reusit pana la urma sa dea telefoane si sa primeasca telefoane, dar doar atat. insa l-a spart ca a cazut din buzunar asa ca am cumparat ihunt ca e firma de telefoane rezistente , pentru batrani

o sa ii iau in cazul ca se strica si asta, ihunt serios la cateva milioane , ca sa nu il sparga nici in cazul ca trece tractorul peste el , tata fiind agronom

#20
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Dacă ii cumperi un iPhone xr care e un pic mai mare și ii pui o folie de calitate și o husa care sa nu fie alunecoasa in mana o sa se descurce perfect .
Nu compara iPhone cu alte telefoane e vb de cum funcționează sistemul in prima zi dar și după câțiva ani de folosinta pe telefon .


#21
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,067
  • Înscris: 06.01.2007
Karaxe, daca-ti iei ifonul ala, eu zic sa-ti schimbi si Loganul cu un Ferrari. E mai frumos, mai rosu, are navigatie, poate sa asculte si muzica la blutut, geamuri electrice, motor pe folie, tot tacamul.
Parerea mea e ca Ferrari nu se compara cu un Logan. E un pic mai scump, dar face tot banii.

Pacat ca esti neinsurat ca ti-as recomanda sa-ti schimbi si nevasta. Revin cu recomandari.

#22
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
recomandari tot asa din categoriile meniurile  zilei?

adevarul este ca intre logan si ferarri trebuie  sa cuget nitel

#23
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Ihunt 1500 lei
https://www.ihunt.ro...axoCW3kQAvD_BwE
iPhone xr 2800
https://www.compari....6425616/?sgst=1
Diferența de preț e dubla dar pt un telefon care îl păstrezi 4 ani de zile fără probleme eu cred ca este ok prețul .
Și diferența între Ferrari și logan nu este dubla este cu mult mai mare plus ca sunt din clase diferite ori in acest caz nici vorba .


#24
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Posted Image Posted Image Posted Image nu  iti dadusi seama de ironie? wow

evident ca iphone si   ferrari sunt   peste  ca  si calitate  insa  nu toti avem cu ce sa cumparam asa ceva. pricepi ?

#25
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Pricep dar e vb ca in timp iPhone este mai ieftin decât alte telefoane eu din 2013 și pana acum am schimbat 3 iPhone-uri acum sunt ka al 4-lea

#26
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Posted Image ironie...evident ca am stiut si asta. cine nu stie ca in timp iphone e peste ca isi recupereaza ce s-a dat pe el? asta e ceva de baza pe care o stie oricine ce cumpara telefon

oricum problema era alta. tata avea nevoie de telefon si cum nu avem zeci de milioane salariu am considerat ca e bine sa cumpar ceva rezistent, simplu si ieftin. ca oricum nu are tata ce sa lucreze cu zecile de  chestii de pe android. o sa zici ca merita sa se stranga bani. tata avea nevoie in ziua respectiva nu peste nu stiu cate zile, asa ca am luat ce era ieftin si rezistent si calitativ

#27
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
In principiu ar trebui sa știe tot omul acest lucru dar nu e cazul  
Sunt mulți care privesc iPhone ca pe orice alt android și se uita la specificații dar asta e.
iPhone 7 e ok dar e depașită amprenta și nu este așa bun la semnal și de aceea am recomandat iPhone xr care este și foarte rezistent la lovituri .

Am fost și eu in situația in care mi-am spart samsung s3 in 2013 și am stat aproape 3 luni cu un nokia 1100 pe care dădusem 100 lei și după aceea am trecut la iPhone 5 .
  Ce e musai e cu plăcere . Sunt scumpe iPhone-urile dar sunt rezistente in timp .

Edited by Bvdan2016, 01 July 2020 - 08:13.


#28
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pricepi ca atat aveam ca sa cumpar telefon? pricepi ca batranii nu au nevoie de ceva cu multe zorzoane?

#29
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Pricep din punct de vedere financiar dar din punct de vedere al bătrâneții iPhone nu are zorzoane și e chiar simplu  numai ca trebuie sa ii arate cineva și este foarte intuitiv.

#30
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
zorzoane = zeci de chestii pe care le are sistemul de operare android

oricum las-o asa. nu pricepi si continui cu explicatiile oferite in primul post

#31
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007
Asta e telefinul, da?
E greoi de navigat.

Attached Files



#32
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,067
  • Înscris: 06.01.2007
Karaxe, sunt telefoane cu butoane cu sistem de operare KayOS(vezi pe emag, filtrezi dupa OS). Cam toate sunt ieftine, functioneaza ca un telefon obisnuit cu butoane, dar ceva mai smart in sensul ca au watsup(o varianta mai slaba), au google maps, dar si alte aplicatii prostioare, care mai de care.
Sunt bune pentru cei care au nevoie de butoane dintr-un motiv sau altul. Mama nu poate manevra touchscreenul, dar vrea si ea un watsapp.. acolo. Watsappul nu are videocall, nici call, nu are web watsapp, dar poti primi si viziona filme si poze.

#33
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Da este greu de folosit pt ca ecranul e mic , butoanele sunt mici pt o persoana in vârsta care are degetele mari .
  Maică-mea a învățat sa se uite la widgetul google pt transporturi și știe cum circula autobuzele prin Brasov și nu trebuie sa meargă in stație sa aștepte .
   Orice părinte s-ar bucura sa primească un smartphone de top dar fac sacrificii pt copii și spun las ca nu trebuie dar nu e adevarat pt ca se bucura și nu se mai simt depășiți de vremuri  .
  Nu știu dacă ai butonat vreun iPhone dar de aceea e mai simplu gândit fata de android sa nu te încurci prin meniuri și setări .
  Financiar e scump dar din punct de vedere al moralului nu se compara sa  fi încă parte din prezent .
  Dacă vei avea posibilitate financiară  sa o faci merita efortul și o sa îți dai seama in ochii lui și nu in vb numai nu îl lua tare dacă ii arați cu blândețe se va bucura.
  In Brasov majoritatea pensionarilor care au copii plecați in străinătate și nu numai  au smartphone și Facebook ca sa țină legătura .
   Dacă ar fi avut Siri in limba romană sa ii dea comenzi vocale și sa ii citească mesajele ar fi fost super .
  Eu știu cu taică-meu care era bucuros pt samsung s7 primit de la frate-meu ca se uita la vreme și uneori pe YouTube ca telefon nu îl folosea , el nu a vrut niciodată telefon .
  Cam asta e părerea mea despre telefoanele cu butoane și iPhone și cum se aude in casca unui iPhone nu se compara cu ihunt .
Sa îl folosească sănătos și dacă e cazul sa îl schimbi sa te gândești și ce am spus .

#34
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
am inteles, esti fan apple si iti permiti; noi astialalti suntem mai prosti/ saraci/ ignoranti si nu ne permitem; asta e viata

#35
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 maccip, on 01 iulie 2020 - 08:55, said:

Karaxe, sunt telefoane cu butoane cu sistem de operare KayOS(vezi pe emag, filtrezi dupa OS). Cam toate sunt ieftine, functioneaza ca un telefon obisnuit cu butoane, dar ceva mai smart in sensul ca au watsup(o varianta mai slaba), au google maps, dar si alte aplicatii prostioare, care mai de care.
Sunt bune pentru cei care au nevoie de butoane dintr-un motiv sau altul. Mama nu poate manevra touchscreenul, dar vrea si ea un watsapp.. acolo. Watsappul nu are videocall, nici call, nu are web watsapp, dar poti primi si viziona filme si poze.
si asta are twitter si frecicarti , are si 2 browsere

telefonul are si butoane mari asa ca tata nu se incurca in ele

#36
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

 Bvdan2016, on 01 iulie 2020 - 09:04, said:

Da este greu de folosit pt ca ecranul e mic , butoanele sunt mici pt o persoana in vârsta care are degetele mari .
  Maică-mea a învățat sa se uite la widgetul google pt transporturi și știe cum circula autobuzele prin Brasov și nu trebuie sa meargă in stație sa aștepte .
   Orice părinte s-ar bucura sa primească un smartphone de top dar fac sacrificii pt copii și spun las ca nu trebuie dar nu e adevarat pt ca se bucura și nu se mai simt depășiți de vremuri  .
  Nu știu dacă ai butonat vreun iPhone dar de aceea e mai simplu gândit fata de android sa nu te încurci prin meniuri și setări .
  Financiar e scump dar din punct de vedere al moralului nu se compara sa  fi încă parte din prezent .
  Dacă vei avea posibilitate financiară  sa o faci merita efortul și o sa îți dai seama in ochii lui și nu in vb numai nu îl lua tare dacă ii arați cu blândețe se va bucura.
  In Brasov majoritatea pensionarilor care au copii plecați in străinătate și nu numai  au smartphone și Facebook ca sa țină legătura .
   Dacă ar fi avut Siri in limba romană sa ii dea comenzi vocale și sa ii citească mesajele ar fi fost super .
  Eu știu cu taică-meu care era bucuros pt samsung s7 primit de la frate-meu ca se uita la vreme și uneori pe YouTube ca telefon nu îl folosea , el nu a vrut niciodată telefon .
  Cam asta e părerea mea despre telefoanele cu butoane și iPhone și cum se aude in casca unui iPhone nu se compara cu ihunt .
Sa îl folosească sănătos și dacă e cazul sa îl schimbi sa te gândești și ce am spus .
Pfai, iti dai seama, doar in BV au mulți Facebook și toate cele. Marea "metropola" brașoveană. Ne-ai rupt capul cu Aifoanele tale. Sunt telefoane de 2-3 ori mai ieftine, dar care fac mult mai multe lucruri decat Iphone-urile.

Edited by Vlad_22, 15 July 2020 - 22:00.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate