Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Recomandare liceu Bucuresti nota 8.5-8.7

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ContAbil74

ContAbil74

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.06.2020
Buna ziua,
am o mare dilema - ce liecu sa aleg impreuna cu copilul meu care a intrat in panica totala la eval nationala - la mate si a luat o nota mica - astfel incat, media de admitere este 9.05 - si, cum anul acesta sunt note mari, mari - am calculat si ar putea intra in CA Rosetti, Babes sau Dante Aligheri. Si nu stiu nimic despre aceste licee- avand in vedere ca era pregatit sa intre la Mishu.. Posted Image(.
Stie cineva ceva despre aceste licee? Doreste mate-info sau stiintele naturii. Filo sau sociale exclus.
Multumesc

#2
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

 ContAbil74, on 29 iunie 2020 - 12:59, said:

Buna ziua,
am o mare dilema - ce liecu sa aleg impreuna cu copilul meu care a intrat in panica totala la eval nationala - la mate si a luat o nota mica - astfel incat, media de admitere este 9.05 - si, cum anul acesta sunt note mari, mari - am calculat si ar putea intra in CA Rosetti, Babes sau Dante Aligheri. Si nu stiu nimic despre aceste licee- avand in vedere ca era pregatit sa intre la Mishu.. Posted Image(.
Stie cineva ceva despre aceste licee? Doreste mate-info sau stiintele naturii. Filo sau sociale exclus.
Multumesc
De ce nu Scoala Centrala? Mie mi se pare mai buna. Ce-i drept nu prea le stiu pe astea din S2.
La 9.05 poate trece si Hasdeu, nu stii niciodata cum merg optiunile si oricum nu influenteaza, nu mai sunt locuri, aia e.
Pe de alta parte daca a luat la mate putin e un semnal de alarma legat de BAC. Am niste cunoscuti din diverse generatii care s-au incapatanat sa mearga la real chiar daca luasera putin la mate (zi proasta, profi naspa, sa ajung eu la BAC) si s-au trezit cu surpriza neplacuta ca nu iau 5 la BAC la mate. De cateva ori la rand.  Colegi de-ai lor cu nimic mai breji care au facut  uman, deja au terminat cei 3 ani de facultate. Unii chiar ASE. Ganditi-va bine daca merita riscul.

#3
ContAbil74

ContAbil74

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.06.2020
Buna ziua,
revin cu intrebarea - stie cineva ceva despre liceul CA Rosetti?
Sau, vreun sfat licee medii specializarea mate- info?
Copilul meu este sensibil si a intrat in panica - la mate este fff bun - era pregatit de 10- dar, a fost un incident in clasa si nu s-a mai concentrat si a incurcat cifrele.

#4
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

 ContAbil74, on 30 iunie 2020 - 15:14, said:


Copilul meu este sensibil si a intrat in panica - la mate este fff bun - era pregatit de 10- dar, a fost un incident in clasa si nu s-a mai concentrat si a incurcat cifrele.
E kacat...asa il vezi tu, ca e fi tu (fi ta)...las o mai jos ca macane....nota zice altceva, iar cu o scuza de genul,  te pacalesti si pe tine si pe el...cine a zis ca e de 10? A cui evaluare a zis asta?

Edited by cuculea, 10 February 2021 - 05:31.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate