Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Genius de la eMAG

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
849 replies to this topic

#1
RusuMihai

RusuMihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.11.2010
Am achiziționat abonamentul premium de la eMAG, cel numit Genius, care promite livrarea a 2 a zi. Au trecut deja 3 zile de când îmi aștept coletul, am sunat de 3 ori la suport clienți, mi au spus ca 2 produse din 10 au fost deteriorate iar când am zis: ok, dar de ce n au fost trimise celelalte 8? Pentru ce am achiziționat abonamentul premium Genius de la eMAG ? Degeaba ? Au spus ca urgentează, au trecut 3 zile, n am primit NIMIC, rusine eMAG !!!!!!

#2
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
genius asta e un fel de amazon prime mioritic?
desteapta miscare de la emag, ca multi or sa cumpere ampulea si mai multe produse inutile ca sa nu plateasca abonamentu degeaba :)

#3
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016
Serviciul respectiv e la inceput, inca nu e pus la punct.

Sunt mai multi oameni in situatia ta. Majoritatea au cerut refund.

#4
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
Nu ar fi normal sa fie livrare a doua zi, fara sa platesc ceva in plus. Nu asa era si pana acum?

#5
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Daca Oficiul pentru Pacalirea Clientilor si-ar face treaba nu s-ar ajunge la asemenea neplaceri pe spatele clientilor.Eu nu  sunt de acord cu faptul ca un serviciu este la inceput si se incalca niste angajamente din partea vanzatorului,Dl.RusuMihai a platit pt. un serviciu indisponibil??
Bine ca domnii sau doamnele comisari da amenzi la farmacii ca nu au pretul la sampoane per kilogram,adevarate infractiuni ce sa spun .....

Edited by PiticVerde, 28 June 2020 - 19:14.


#6
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
totuși e România. nu e prost cine cere, genius e încă o metodă de a reinventa roata pe mai mulți bani. bun venit.

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,612
  • Înscris: 07.02.2003
Nu stiu de ce nu cereti colete prin easy box... mi se pare cel mai rapid si avantajos.
Daca fac in timpul saptamanii comanda la 10-11 noaptea, a doua zi dimineata deja e la box. Il aduc noaptea pe la 3-4.

Edited by andreic, 28 June 2020 - 20:13.


#8
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017
Nu am genius, dar ultimele comenzi le-am primit a doua zi. Chiar ceva comandat duminica seara a sosit luni dimineață.

Ma gândesc și eu sa fac abonamentul pentru livrarea gratuită, având in vedere ca fac des comenzi la ei.

#9
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Postandreic, on 28 iunie 2020 - 20:11, said:

Nu stiu de ce nu cereti colete prin easy box... mi se pare cel mai rapid si avantajos.
Daca fac in timpul saptamanii comanda la 10-11 noaptea, a doua zi dimineata deja e la box. Il aduc noaptea pe la 3-4.
In Constanta toate easybox-urile sunt puse undeva afara, la soare, cred ca se incinge marfa in ele ingrozitor.

#10
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002

View Postmiki07, on 28 iunie 2020 - 19:09, said:

Nu ar fi normal sa fie livrare a doua zi, fara sa platesc ceva in plus. Nu asa era si pana acum?
nu stiu de ce am o banuiala ca dupa lansarea serviciului astuia o sa fie altfel decat pana acu... :(

#11
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostFane, on 28 iunie 2020 - 20:36, said:

nu stiu de ce am o banuiala ca dupa lansarea serviciului astuia o sa fie altfel decat pana acu... Posted Image

Nu e o banuiala, e o miscare naturala de a ordona intai livrarea coletele clientilor genius si apoi ce mai ramane.

Insa, chiar si la noi, pretul este mic si banuiesc ca doar pentru deschidere iar ulterior il vor mai ridica, pentru ca daca sunt destui genius intr-o zi, o sa ajunga sa nu poata livra a doua zi.

Edited by Mr_Woppit, 28 June 2020 - 20:50.


#12
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View PostRusuMihai, on 28 iunie 2020 - 18:38, said:

Am achiziționat abonamentul premium de la eMAG, cel numit Genius, care promite livrarea a 2 a zi. Au trecut deja 3 zile de când îmi aștept coletul, am sunat de 3 ori la suport clienți, mi au spus ca 2 produse din 10 au fost deteriorate iar când am zis: ok, dar de ce n au fost trimise celelalte 8? Pentru ce am achiziționat abonamentul premium Genius de la eMAG ? Degeaba ? Au spus ca urgentează, au trecut 3 zile, n am primit NIMIC, rusine eMAG !!!!!!
Nici o rusine, sa-ti dea banii inapoi pe abonament sau plangere la ANPC.

View PostMr_Woppit, on 28 iunie 2020 - 20:50, said:

pentru ca daca sunt destui genius intr-o zi, o sa ajunga sa nu poata livra a doua zi.
asta ar trebui o sa fie o problema de a lor, nu de a clientului.

Edited by MarianG, 28 June 2020 - 22:00.


#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,612
  • Înscris: 07.02.2003

View PostPopaXXX, on 28 iunie 2020 - 20:21, said:

In Constanta toate easybox-urile sunt puse undeva afara, la soare, cred ca se incinge marfa in ele ingrozitor.
Pai afara trebuie sa fie cu acces liber... nu se ard procesoarele la soare :)

#14
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007
Emag-ul usor usor incepe sa se prabusasca sub propria greutate....

Foarte multe decizii pe care le-au luat in ultima vreme sunt in defavoarea lor, si la un moment dat clientii o sa migreze catre altii

Greseli:

1) Solutionarea garantiilor de catre Depanero
2) Cost transport pentru produse voluminoase (in trecut nu se platea suplimentar transportul pentru produse voluminoase)
3) Cost ridicare din showroom (WTF, te platesc sa iti cumpar un produs... nu stiu cine a venit cu idiotenia asta).
4) Decizia de a lucra cu firma de curierat Sameday (care iti aduc coletul dupa o saptamana, si cand ti-l aduc iti zic ca nu au sa iti dea rest, si daca vrei sa le lasi restul bine, daca nu sa mergi sa ridici coletul de la depozit). Eu la fiecare comanda care o fac la Emag scriu in descriere ca daca mi-l livreaza cu Sameday, nu ridic coletul.
5) Anumite produse chiar
6) Livrarea gratuira a produselor peste 1500Ron (in trecut era livrarea gratuita la produsele peste 100 ron, 150 Ron, apoi 200, acum au ajuns la 1500).
7) Decizia de a vinde produsele altor comerciant pe platforma lor si te trezesti ca primesti produse indoielnice.

Eu unu usor usor am inceput sa comand si de la alte magazine online.

#15
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 28.08.2008
Nu va obliga nimeni sa cumparati de la emag, sunt destule magazine online sau offline.

#16
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Postandreic, on 28 iunie 2020 - 22:04, said:

Pai afara trebuie sa fie cu acces liber... nu se ard procesoarele la soare Posted Image
Daca comanzi alimente, suplimente, vitamine, adica marfuri din emag marketplace, astea se pot deteriora de la caldura. Pentru procesoare, componente, electronice, le poti comanda sa vina in showroom care e chiar langa easybox si nici nu te costa.

#17
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

View PostRusuMihai, on 28 iunie 2020 - 18:38, said:

Am achiziționat abonamentul premium de la eMAG, cel numit Genius, care promite livrarea a 2 a zi. Au trecut deja 3 zile de când îmi aștept coletul, am sunat de 3 ori la suport clienți, mi au spus ca 2 produse din 10 au fost deteriorate iar când am zis: ok, dar de ce n au fost trimise celelalte 8? Pentru ce am achiziționat abonamentul premium Genius de la eMAG ? Degeaba ? Au spus ca urgentează, au trecut 3 zile, n am primit NIMIC, rusine eMAG !!!!!!

Nici acum nu te-ai prins cine-i Genius?Pai emag,cin' sa fie.Au dat o lovitura de genius prostind lumea.

#18
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 25.04.2007

View Postmiki07, on 28 iunie 2020 - 19:09, said:

Nu ar fi normal sa fie livrare a doua zi, fara sa platesc ceva in plus. Nu asa era si pana acum?
Asa era si pana acum cateva luni. Doar de "black friday" mai intarziau, lucru acceptabil. Dar s-au smecherit si au inceput sa ia bani pentru nimic. Nu e fraier cel ce cere ci ala care da.
Nu mai cumpar de la emag de anul trecut, absolut nici un obiect ce mi-a trebuit nu l-am gasit mai ieftin ca la Altex/Mediagalaxi, ForIT, Vexio, Cel. Si unii dintre astia nu fac figuri ca emag, iti trimit gratis pentru sume mult mai mici ca la emag si fara sa perceapa 5 lei pentru ramburs.

Ma mai uit pe emag ca au descrierea cea mai buna a obiectelor si ceva review-uri de la diversi, dar daca eram logat ma bombardeaza apoi pe email cu oferte la produsul vizionat de care rad cand vad ca tot sunt mai scumpe decat la magazinele enumerate mai sus. De asta nici nu ma mai loghez. Din partea mea sa se duca pe copca emagul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate