Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 

Antivirus - varianta platita

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009

 the_mask1, on 20 ianuarie 2021 - 10:54, said:

Daca vreti neaparat platit si cu "multe lucruri incluse", luati in considerare ca la achizitia initiala poti plati 160 de lei pentru 1 an, dupa care in anul urmator reinnoirea va costa 380. Adica are inclusi 220 de lei fata de pretul initial de achizitie. Multi lei inclusi. Asa ca fuck off Bitdefender!
De unde, ai scos asta?!!
Ai dovada?

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,524
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Daca vreti neaparat platit si cu "multe lucruri incluse", luati in considerare ca la achizitia initiala poti plati 160 de lei pentru 1 an, dupa care in anul urmator reinnoirea va costa 380. Adica are inclusi 220 de lei fata de pretul initial de achizitie.
Si cine te pune sa cumperi reinnoire ?
Eu in fiecare an, de BF imi cumpar o licenta ptr 5 PC-uri - pana acum am iesit sub 100 de lei.
Cand expira licenta veche, daca nu gasesc vreo oferta gratuita pe 3-6-9 luni pun serialul nou cumparat si gata.

Quote

Dar pe de alta parte, un AV gratuit precum AVAST/AVIRA si firewall gratuit precum Comodo/ZoneAlarm merg fara probleme si ofera cam tot ce e necesar.
Vewrsiunile free de la AV-urile mentionate sunt mai proaste decat Defenderul di nWindwos.
Firewall-ul e altceva - ala merita deocamdata.

#21
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,816
  • Înscris: 01.11.2005
Defapt Defenderul din Windows nu e chiar prost deloc si tinand cont ca se pupa bine sistemul
La mine la munca s-a renuntat la Symantec si s-au updatat toate calculatoarele la Windows 10 si s-a lasat Windows Defender, fara nimic altceva. Oricum reteaua trece printr-un proxy si acolo banuiesc ca treaba sta altfel

#22
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,274
  • Înscris: 16.01.2007
BitDefender Total Security este un antivirus onorabil pe care îl folosesc de cca de 5 ani. Dacă vei fi antet la ofertele ocazionale pe care le face BitDefender, vei putea să prelungești abonamentul la un preț neașteptat de avantajos.

#23
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

View Posttehnics, on 21 ianuarie 2021 - 14:37, said:

Defapt Defenderul din Windows nu e chiar prost deloc si tinand cont ca se pupa bine sistemul
La mine la munca s-a renuntat la Symantec si s-au updatat toate calculatoarele la Windows 10 si s-a lasat Windows Defender, fara nimic altceva. Oricum reteaua trece printr-un proxy si acolo banuiesc ca treaba sta altfel
Nu e prost, e foarte prost. Nu ai absolut nici un control asupra lui.

#24
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,816
  • Înscris: 01.11.2005
Fiind pe calculatoarele de la munca si nu cele personale...ce control ar trebui sa am ?

#25
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,524
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Nu e prost, e foarte prost. Nu ai absolut nici un control asupra lui.
In ce sens ?
Ca ai destul control. Chiar mai mult decat la alte versiuni free. Iar la detectie se bate cu cele cu plata.

#26
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,180
  • Înscris: 26.06.2009
Orice e free face atat cat dai pe el :-)

Eu am Eset Internet Security de vreo 13-14 ani (inainte cred ca era Smart Security). Are atat antivirus/antispiware/etc cat si firewall. La
Promotie de BF in fiecare an am gasit la vreo 220-240 ron licenta pentru 3 PC pe 2 ani. Cred ca 1 PC pe 1 an iesea vreo 50 ron. Nu merita riscul sa stai cu ceva free la banii astia.

#27
diabolyk

diabolyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 03.07.2017
Tot bitdefender total security folosesc si eu de vreo 3 ani. Licenta platita, si anual reactualizata.
Il am instalat pe 3 calculatoare, un Android si un iOS.
Pana acum nu am avut nici o problema, dar e mai bine sa fii protejat si sa stau fara griji decat sa dau jos vre-o aplicatie sau mai stiu eu ce si sa ma trezesc ca trag apoi sa imi recuperez datele.
Plus de asta, e vreo 140 lei pe an licenta completa, nu e chiar asa mult daca te gandesti cat te protejeaza.

#28
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,180
  • Înscris: 26.06.2009
Pe iOS il ai degeaba ca nu ai nevoie...

#29
diabolyk

diabolyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 03.07.2017

 Xman_ghio, on 11 aprilie 2021 - 11:19, said:

Pe iOS il ai degeaba ca nu ai nevoie...
Asa este, dar nevasta-mea intra pe tot felul de site-uri cu filme turcesti si sa stii ca de la o vreme telefonul ii pune singur reminder in calendar, ii apar tot felul de reclare, sigur a luat ceva.
Cine spune ca pe ios nu ai nevoie de antivirus ori habar nu are ce zice, ori intra doar pe facebook, instagram, whatsapp si cam atat.
I-am instalat antivirusul, i-am dat o scanare detaliata, a gasit ceva pe acolo si de atunci nu ii mai apar reclame pop-up si remindere aiurea, deci si-a facut treaba.

#30
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,524
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Eu am Eset Internet Security de vreo 13-14 ani (inainte cred ca era Smart Security). Are atat antivirus/antispiware/etc cat si firewall. La
Promotie de BF in fiecare an am gasit la vreo 220-240 ron licenta pentru 3 PC pe 2 ani.
A fost bun acum vreo 13-14 ani dupa care s-a dus un jos din ce in ce mai tare.
Nu mi-as mai pune asa ceva pe calculator nici daca as primi licenta cadou.
Darmite sa dau bani pe el.
Prefer Bitdefender IS la 90 de lei ptr 5 PC-uri pe an - cam atata e de BF. Si intre timp mai apar si oferte trial de 6 luni.

Quote

Pe iOS il ai degeaba ca nu ai nevoie...
Asta e u mit. La fel ca si cu Linux-ul.

#31
monolite

monolite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.08.2011
Norton Security momentan e OK
Bitdefender e greoi si Kaspersky tot pe acolo

pentru cunoscatori mai exista Webroot gratuit 1 an cu motor Bitdefender Posted Image

#32
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Numai cunoscători nu-s ăia...

#33
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,274
  • Înscris: 16.01.2007

 monolite, on 14 iulie 2021 - 21:35, said:

Norton Security momentan e OK
Bitdefender e greoi si Kaspersky tot pe acolo

Te rog să îți susții afirmațiile!

#34
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,726
  • Înscris: 30.08.2006

 monolite, on 14 iulie 2021 - 21:35, said:

Norton Security momentan e OK
Bitdefender e greoi si Kaspersky tot pe acolo

pentru cunoscatori mai exista Webroot gratuit 1 an cu motor Bitdefender Posted Image
Norton Security nici nu exista in oferta iar Norton 360 Standard e 75 euro pe an cu reducere de 60% in primul an.
Pentru 380 lei pe an mai bine pass.

Folosesc Bitdefender de multi ani pe un AMD FX8230 dar nu am auzit sa zica cineva ca merge greu. Consuma aceleasi resurse ca softul de la mouse Posted Image
Daca va merge pc-ul greu sa stiti ca e de la softul mouse-ului.Posted Image
Attached File  Screenshot (9).png   56.83K   27 downloads

Edited by Leo2006, 21 July 2021 - 07:11.


#35
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,524
  • Înscris: 15.06.2004
Vezi ca pe langa procesul ala mai are cateva separate.
La mine cred ca sunt vreo 8-9 procese.

Poate fi greoi, dar depinde de resursele hardware - pe un laptop mai slabut poate frana tot.

L-am folosit eu ep o tableat cu Atom - ultima generatie scoasa - am avut ceva problem la instalare ca procesorul scade pe la 500 MHz si Bitdefenderul nu vrea decat peste 1,5GHz. A mers ok vreo  ani, dar de anul asta nu mai puteam naviga aproape deloc pe unele site-uri mai resursofage din cauza lui. L-am scos si s-a revigorat tableat. Dar pe PC-urile mari tot il tin ca pe alea nu se simte.

#36
robbyx

robbyx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.12.2008

 manic_user, on 21 iulie 2021 - 00:51, said:

Te rog să îți susții afirmațiile!

Pot eu sa-ti spun ca am o cunostinta care folosea Bitdefender si se plangea ca ii merge laptop-ul greu. La expirarea abonamentului de antivirus i-am dat una din licentele de la Norton, incluse in abonamentul meu. A fost uimit ce repede ii merge laptop-ul de cand a inlocuit antivirusul. Si da, la reinnoire Nortonul iti cere o gramada de bani, dar ce te deranjeaza daca il iei in fiecare an ca nou, cu reducerea de 50%?

 Leo2006, on 21 iulie 2021 - 07:08, said:

Norton Security nici nu exista in oferta iar Norton 360 Standard e 75 euro pe an cu reducere de 60% in primul an.
Pentru 380 lei pe an mai bine pass.

Folosesc Bitdefender de multi ani pe un AMD FX8230 dar nu am auzit sa zica cineva ca merge greu. Consuma aceleasi resurse ca softul de la mouse Posted Image
Daca va merge pc-ul greu sa stiti ca e de la softul mouse-ului.Posted Image
Screenshot (9).png

Cam compari mere cu pere. Norton Premium edte solutia de top, cu 10 licente incluse (printre altele), normal ca e mai scump. Ai si Norton Standard, cu o singura licenta si care este undeva la vreo 30 de euro, fata de 50, cat este cealalta varianta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate