Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Pete Albe Ecran Tableta Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
androidnoob

androidnoob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.07.2011
Salut, am o tableta samsung tab a smt515 foarte buna, merge bine doar ca abia acum observ: cateva pete albe mici pe ecran. Nu se vad daca te uiti direct la ea ci doar din anumite unghiuri. Ce vreau sa stiu: este asta o problema ce va evolua? voiam sa donez tableta cuiva (mi-am luat ceva mai bun) si nu vreau sa imi bat joc de persoana. Vreau sa stiu daca poate utiliza in continuare tableta fara probleme in viitorul apropiat ~ 6 luni - referitor stric la petele de pe ecran.

Cineva mi-a spus ca ar fi o ciuperca care a ajuns intre display si touch si ca aceasta ar incepe sa se mareasca in timp, sper sa nu fie asa.
Atasez poza cu tableta. cel mai bine se vad petele in partea stanga a ecranului de la "setari" spre stanga.

Attached Files


Edited by androidnoob, 24 June 2020 - 11:43.


#2
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007
Nu se vede foare bine dar pare a fi imagine de retentie (sau din engleza "burn in")

#3
androidnoob

androidnoob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.07.2011
Dacă dai zoom in pe poza se vad, îs mici ca niște punctulete se vad doar din anumite unghiuri, drept dacă te uiți la ea arata bine. Problema poate evolua sau sta asa? burn in am mai avut la Samsung dar de obicei era tastatura care se vedea ca o umbra sau bara de stare.

#4
GTDONE

GTDONE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 21.06.2012
Puncte de presiune si/sau praf la backlight , burn nu face este ecran tft nu amoled. Poti sa o donezi linistit ca va merge si asa, cat timp nu va suferi socuri mecanice sau presiune in exces pe ecran nu se va accentua.

Edited by GTDONE, 24 June 2020 - 12:37.


#5
androidnoob

androidnoob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.07.2011
multumesc mult pt sfaturi , o sa o dau asa si o sa mentionez ce info am de aici pers respective. sper sa se foloseasca si sa se bucure de ea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate