Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Sony PVM sau BVM CRT - Monitoare profesionale JVC Olympus Toshiba

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
zupalaurul

zupalaurul

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.06.2020
Salut,

Caut de ceva vreme un Sony PVM sau BVM ideal de 20" cu iesiri RGB la un pret normal. Youtube-ul sugereaza sa incerc la televiziuni pentru ca cel mai probabil il au in depozite, din pacate nu cunosc pe cineva sa lucreze intr-o televiziune Posted Image. Urmatoarea optiune ar fi ebay dar preturile sunt exagerate si ai un risc mare de probleme la transport.
Sony este cumva standardul tehnologiei CRT dar si alte marci ca cele din Titlu sunt de interes.

Ma poate ajuta cineva?

Am vazut inca o rubrica de TV dar tema postului mi se pare mai potrivita aici - Admini va rog mutati daca nu am postat in locul corect.



Multumesc Anticipat!

#2
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,220
  • Înscris: 13.06.2004
Mai poţi încerca să vezi pe la cei care aveau sau service pentru aparatură video profesională.
Eu dădusem de cineva în Braşov şi de cineva în Bucureşti când căutam casete U-Matic.
Nici eu nu cunosc din păcate pe cineva la vreo televiziune. Eu căutam camere video vechi. Pe site-urile noastre de anunţuri nu ai găsit nimic?
Mă bucur să văd că mai sunt şi alţi pasionaţi de C.R.T.-uri     Posted Image
Mai poţi încerca pe facebook - grupul RetroTech şi pe elforum.info - forumul electroiştilor.

Edited by djl, 21 June 2020 - 16:12.


#3
zupalaurul

zupalaurul

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.06.2020

View Postdjl, on 21 iunie 2020 - 16:00, said:

Mai poţi încerca să vezi pe la cei care aveau sau service pentru aparatură video profesională.
Eu dădusem de cineva în Braşov şi de cineva în Bucureşti când căutam casete U-Matic.
Nici eu nu cunosc din păcate pe cineva la vreo televiziune. Eu căutam camere video vechi. Pe site-urile noastre de anunţuri nu ai găsit nimic?
Mă bucur să văd că mai sunt şi alţi pasionaţi de C.R.T.-uri Posted Image
Mai poţi încerca pe facebook - grupul RetroTech şi pe elforum.info - forumul electroiştilor.

Mersi frumos de sugestii! Am cautat olx peste tot majoritatea le vand la preturi exagerat de scumpe ori au diagonala prea mica ori de cele mai multe ori nu au RGB doar s-video si composite :) Daca nu si nu o sa merg pe un Sony Wega cat sa imi satisfac nevoia de retro gaming.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate