Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

mandat de perchezitie incomplet?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View Postconiac, on 20 iunie 2020 - 21:03, said:

Exista si nulitatea actelor de procedura, dar doar in cazurile prevazute de lege si chair si atunci poate fi acoperita prin rectificarea/inlaturarea cauzelor de nulitate

Evident, judecatorul o sa fie mereu inclinat sa tina cu statul, nu cu tine, ca nu suntem in SUA.

Daca articolele alea subliniate in primul post sunt singurele nereguli, n-are nicio sansa initiatorul sa anuleze probele.

Edited by razor01, 21 June 2020 - 00:00.


#20
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Termină mă, spui prostii pe bandă rulantă si te iau oamenii in serios.

Este necesară prezența procurorului in cazul efectuării unei percheziții ?

#21
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Unde am spus eu ca e obligatorie? Poate sa mearga si organul.

Nu mai ai loc de avocatei facuti pe la private, simt si ei nevoia sa se dea mari pe forumuri Posted Image

Nu ai contribuit la nimic aici, ai venit doar sa faci pe desteptul si cam atat.

Edited by razor01, 21 June 2020 - 00:57.


#22
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,662
  • Înscris: 21.03.2020
nu va enervati ma ca nu sunteti in sedinta publica...

semnatura ta e perfectibila:

Cei ce renunta de buna voie la libertate in schimbul securitatii nu vor avea parte nici de una, nici de cealalta.

#23
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Nu ne certam, cred ca l-au enervat postarile mele din poiana si a aspteptat momentul sa lanseze atacul Posted Image

Edited by razor01, 21 June 2020 - 16:22.


#24
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021
in mod evident lipsa unor mentioni obligatorii despre obiectele care sunt cautate precum si scopul perchezitiei sunt apte sa atraga nulitatea mandatului si indepartarea probelor ridicate pe baza lui. nu poti sa intri peste un om in casa cu o foaie pe care nu scrie ce cauti in casa lui sau ce a facut de esti la usa lui, decat daca vrei sa o iei grav peste bot de la CEDO pentru violarea art. 8 din Conventie. E nevoie insa ca in faza de camera preliminara sa fie inaintate cereri si exceptii catre judecatorul de camera premilinara, deoarece acesta este rolul camerei preliminare - se verifica legalitatea adiminstrarii probelor.

View Postconiac, on 20 iunie 2020 - 19:40, said:

Corect ar fi fost indicarea adresei si a numelui faptuitorului fara alte balarii
asta ar insemna faptul ca oricine poate intra peste tine la 6 dimineata daca iti stie numele si adresa, nu ti se pare normal sa existe si motive precum scopul, urmele savarsirii infraciunii si mai ales ce obiecte cauta?

Edited by Dany_Darke, 06 February 2021 - 23:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate