Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Nu știu ce să fac...un sfat?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postom_simplu, on 20 iunie 2020 - 10:32, said:

Suntem căsătoriți din 2009.

View Postom_simplu, on 06 ianuarie 2016 - 20:22, said:

Sunt casatorit de aproape 4 ani cu o fata extraordinara.

Pleaca ma cu troleala d-aici!

#20
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

View PostJammalan-the-Prophet, on 20 iunie 2020 - 11:47, said:

Pleaca ma cu troleala d-aici!

Visează și lumea cum ar fi să trăiască ca în filme să nu ducă grija zilei de mâine și să aibă și o nevastă ca în povești.

Edited by dsarewq, 20 June 2020 - 11:51.


#21
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

View PostJammalan-the-Prophet, on 20 iunie 2020 - 11:47, said:




Pleaca ma cu troleala d-aici!
Uita-te ca unii nu s-au prins ca e troll si ii raspund. Imagineaza-ti cum se amuza trollul din spatele tastaturii de comentaci Posted Image !!

#22
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

View Postneks, on 20 iunie 2020 - 11:51, said:

Uita-te ca unii nu s-au prins ca e troll si ii raspund. Imagineaza-ti cum se amuza trollul din spatele tastaturii de comentaci Posted Image !!

Stai liniștit că cine i-a răspuns au făcut-o ca să mai scrie ceva și nu că nu și-au dat seama că nu ies socotelile cu 2 familii de ambasadori din care s-au născut ei.

Edited by dsarewq, 20 June 2020 - 11:55.


#23
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006

View Postom_simplu, on 20 iunie 2020 - 11:25, said:

.................
De ex, mi-aș dori să facem un concediu în zonele alea din Indonezia, Cambodgia, Thailanda bla bla, să stau printre sătenii de acolo, să prin pești cu ei. Am colegi care fac asta, e adevărat muncesc juma de an ptr asta. Nevastă-mea nu și nu, că e scump avionul, vaporul, că mai bine mai cumpărăm un apartament etc. Dpdv economic gândește bine.
  Mi-aș dori să stau de ex 3 zile singur, să mă uit l aun film bun, să mă gândesc, să mă uit la apus, ............
  Am colegi care efectiv pleacă de acasă câteva zile singuri sau cu alții cu motoretele, la pescuit etc. Mă invită și pe mine. Dar soția mea îmi tot spune că acum sunt căsătorit, gata cu prieteniile de acum 10 ani, ................  ......Problema la ea nu e la hardware ci la software...dacă mă înțelegeți.

Chestii de astea cu plecat cu băieții câteva zile de acasă sunt pentru adolescență, studenție și poate imediat după - că unii nu se maturizează și fac asta și la 40 - 50 de ani asta e altceva, însă totuși ai 5 copii !!!! Acele câteva zile cât tu ești plecat cine are grijă de ei ? Nevasta ???? - evident că nu îi convine, ca să nu mai zic că probabil tu prezinți aici o versiune mai romanțată - cred că nu ai vrea să pleci doar o singură dată, ci probabil o dată la 1 - 2 luni, ceea ce nu e chiar OK.

Referitor la concediile prin Indonezia, Cambodgia - frate, dar câți bani vrei să cheltui de spune nevasta ta că mai bine luați un apartament ???? - caz în care revin la ce am spus - ai 5 copii, care vor crește și sunt sigur să nu o să vrea să stea cu voi până la 80 de ani, deci vor avea și ei nevoie de un apartament unde să stea - înainte de a avea copii nu te-ai gândit că o să vrei să stai singur 3 zile să te uiția la apusul de soare și să faci excursii în Indonezia care costă cât un apartament ?

#24
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019
Poate sa zica ca a modificat datele ca sa nu fie recunoscut. Si ca a mai amestecat chestii pe acolo.


Nu ca ar avea importanta.

#25
om_simplu

om_simplu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.01.2016
În 2009 ne-anm luat la sfat, în 2012 am făcut nunta, mea culpa, nu sunt troll man. Puteam să trollez pe un subiect mai senzațional nu pe așa ceva.. Un exemplu clasic. Acum 2 ani am cumpărat un Renault Espace. De mult îl vroiam. Și, am zis hai nevastă să mergem și noi într-un concediu mai așa prin Europa, nu era problema de bani etc, mie îmi place mult să mă plimb să fac turism auto să văd oameni etc.
Răspunsul dnei a fost gen cum să cheltuim atât, e prea departe, mergem doar cu avionul, nu stau eu atât în mașina, mergem la mare la noi că facem doar două ore. Ideea e că în timp toate astea se adună, neavstă-mea nu mă controlează, mereu îmi repetă ca pot face ce doresc, ea o să respecte decizia mea etc, dar când am mai făcut așa o vedeam tristă după...și tristețea la ea ține cu săptămânile.
În fine...nu știu...nu vreau să par ipocrit...nu știu dacă real poate să mă ajute cineva de aici, poate doar să împărtășim ceva experiențe, unul dintre psihologii la care am fost mi-a sugerat pe șleau să am o adventură de câteva luni pt că apoi m-aș întoarce la nevastă și mi-aș da seama cât de bine este acasă...prost om...d-asta nu suport psihologii și psihiatri....

#26
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020
Este gândirea bărbatului singur care vrea un anumit tip de femeie și știe că femeia aia nu îl vrea.

El vrea să știe dacă tipul ăsta de femeie dacă l-ar accepta vreodată s-ar schimba pentru el și să-l accepte ca pe un om simplu cum este el.

Niciodată, niciodată tipul ăsta de femeie nu acceptă bărbați care nu sunt din lumea lor și niciodată ele nu își schimbă stilul de viață că așa vor bărbații ăia care visează la ele.

#27
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postom_simplu, on 20 iunie 2020 - 12:04, said:

În 2009 ne-anm luat la sfat, în 2012 am făcut nunta, mea culpa, nu sunt troll man.

Pi buni?

View Postom_simplu, on 20 iunie 2020 - 10:32, said:

Ne permitem 2 bone lunar, sunt  conștient că am la 35 de ani mult.

View Postom_simplu, on 06 ianuarie 2016 - 20:22, said:

. Mentionez ca e o diferenta de 4 ani intre noi, 27 respectiv 23. O sara buna s-aveti !

Si crestea Praslea intr-o luna cat calendarul in doua

Edited by Jammalan-the-Prophet, 20 June 2020 - 12:09.


#28
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

View Postom_simplu, on 20 iunie 2020 - 12:04, said:

În fine...nu știu...nu vreau să par ipocrit...nu știu dacă real poate să mă ajute cineva de aici, poate doar să împărtășim ceva experiențe, unul dintre psihologii la care am fost mi-a sugerat pe șleau să am o adventură de câteva luni pt că apoi m-aș întoarce la nevastă și mi-aș da seama cât de bine este acasă...prost om...d-asta nu suport psihologii și psihiatri....

Nu se leagă multe lucruri din ce scrii ca să ai viața care ai scris-o în prima postare.

#29
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

View PostJammalan-the-Prophet, on 20 iunie 2020 - 12:08, said:

Pi buni?




Si crestea Praslea intr-o luna cat calendarul in doua
Ma mir ca nu-i sterge cineva de pe SP topicul asta abject si-l lasa sa trolleze in continuare :)

#30
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
ia-le cu liniuta ca e mai usor asa:
- nici un psiholog nu tre' sa-ti dea sfaturi sa orice. daca aia au facut asta, uita de ei
- nu te uita niciodata in curtea altuia si nu lua drept model ce crezi ca vezi la altii. adevaru' e ca habar n-ai de dedesubturile relatiei pe care actualmente o invidiezi
- 35 e varsta la care tu ca barbat incepi sa te maturizezi si sa stii - crezi tu - ce vrei de la viata. pentru ca esti nefericit in relatia ta ai impresia ca orice vezi in jur e bucolic. iti inteleg entuziasmu' cu 'viata simpla', da' nu e chiar ca in filme. alea se termina in 90 de minute :)
- ai cunoscut doar un tip de relatie si un fel de viata. si nu-ti mai place. ai nevoie sa experimentezi mai mult, sa explorezi alte optiuni. ai nevoie de o pauza. asta e clar. neclara iti este suita de consecinte ce va deriva din asta. welcome to life.

#31
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020
Inițiator, citește cu mare atenție - ce tip de femeie visezi tu trebuie să fi tu ca bărbat ca ăia 1 din 10 ca aspect și ca bani să ai ca femeia aia să nu ducă grija zilei de mâine.

Lasă visele și caută-ți o femeie mai simpă ca tine că îți trece tinerețea visând Ilene Cosânzene frumoase și că tu ești Făt Frumos.

Edited by dsarewq, 20 June 2020 - 12:18.


#32
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postneks, on 20 iunie 2020 - 12:10, said:

Ma mir ca nu-i sterge cineva de pe SP topicul asta abject si-l lasa sa trolleze in continuare Posted Image
Trolling da, dar nu-i abject. Sunt o mulțime de filme cu scenarii mult mai proaste. Dacă cineva vrea să-și spună părerea despre o astfel de situație - bărbat care s-a săturat de familie și de copii - s-o facă.
Altfel da, inițiatorul n-are credibilitate.

Pentru cine vrea să citească ce povestea dintr-o altă viață:
Spoiler

E weekend, povestim, dar fără atacuri la persoană, da? Mulțumesc.

Edited by althea, 20 June 2020 - 12:43.


#33
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

View Postalthea, on 20 iunie 2020 - 12:38, said:

Trolling da, dar nu-i abject. Sunt o mulțime de filme cu scenarii mult mai proaste. Dacă cineva vrea să-și spună părerea despre o astfel de situație - bărbat care s-a săturat de familie și de copii - s-o facă.
Altfel da, inițiatorul n-are credibilitate.

Pentru cine vrea să citească ce a povestea dintr-o altă viață:
Spoiler

E weekend, povestim, dar fără atacuri la persoană, da? Mulțumesc.
Am inteles. Cu scuze..

#34
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Posted Image

#35
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Din pacate citind comentariile altora pe aici,inclusiv staff-ul,mi s-a taiat de conversat cu voi.Ce e uman vi se pare trolleala,trollache si similare.MIE mi se pare credibil,sunt ignorant sau credul?

#36
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View Postom_simplu, on 20 iunie 2020 - 11:25, said:

  Mi-aș dori să stau de ex 3 zile singur, să mă uit l aun film bun, să mă gĂąndesc, să mă uit la apus, e foarte mișto apusul Ăźn zona unde lucrez...ea Ăźmi spune că asta Ăźnseamnă egoism și că nu sunt un exemplu ptr copii mei, că trebuie să fiu linie și punct, sobru, mă vrea mereu la cravată și costum Ăźn sensul ăsta, mă simt de ceva vreme ținut Ăźn chingi.
Si la ea nu este egoism daca te tine in chingi?
E greu de dat sfaturi cand pe forumul asta suntem straini si nu stam cu voi.
Pot sa-mi dau cu parerea in dreptul meu. Am momente cand simt nevoia sa fiu singur si sotia ma intelege si ma lasa in pace. Dupa o vreme imi trece si tpate reintra in normal.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate