Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Unde retrageti banii din crypto? cu ce banci?

  • Please log in to reply
251 replies to this topic

#37
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View Postflp014, on 09 septembrie 2020 - 20:09, said:

nu e-ai plictisit de glumele rasuflate?


Lasă-l, mă, că simte și el că are un scop în viață.

#38
johngray

johngray

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.01.2006
Bt a devenit de rahat.
În iunie am vrut sa alimentez cu euro contul Kraken, nu sa ies in fiat.
Schimb din lei în euro,  trimit spre Kraken si surpriza: La 24 ore.ma suna  o voce cristalina de la BT si-mi spune ca nu mi se poate procesa tranzactia, deoarece ei nu lucreaza cu acest comerciant.
Degeaba am incercat sa-i spun ca am mai trimis anii trecuti catre "acest comerciant" tot prin sandramaua lor si nimeni nu a marait nimic.
In concluzie BT pe depuneri=big f...g shit!!
Nici nu vreau sa ma gândesc la retrageri!!!

#39
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,997
  • Înscris: 30.11.2017

View Postguyroux, on 19 iunie 2020 - 23:32, said:

Unde retrageti banii din crypto? Eu lucrez cu un exchange online romanesc, iar ulterior transfer intr-un cont bancar. Insa intampin dificultati cand incerc sa creez un cont la o banca si le spun ca vreau contul pentru retrageri crypto, bitcoin mai exact.
Problema e ca daca eu am cumparat 100 bitcoin acum 10 ani si acum vreau sa ii scot, bancile cer dovezi. Dovezi? wtf?
normal că trebuie dovezi, dacă is furaţi..
Care e exchangele ăla romanesc de care zici?

Edited by cipri2bau, 20 September 2020 - 20:29.


#40
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008

View Postchitsro, on 31 august 2020 - 14:14, said:

Revolut nu cer dovezi? nu blocheaza contul? cat poti incasa maxim?
si eu caut raspuns la aceasta intrebare . N-am chef sa ma trezesc ca contul Revolut blocat .

#41
pusttiu

pusttiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 13.11.2005
Salut, de la transilvania m-a sunat o tanti, ca nu fac afaceri cu bitstamp si ca banii se intorc la ei, erau multi 1000coco da acu nu stiu cum sa ii scot de pe bitstamp.
Voi ce banca folositi? ms.

#42
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
Cu aceeași bancă cu care i-ai băgat

#43
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017

View Postpusttiu, on 29 decembrie 2020 - 17:48, said:

Salut, de la transilvania m-a sunat o tanti, ca nu fac afaceri cu bitstamp si ca banii se intorc la ei, erau multi 1000coco da acu nu stiu cum sa ii scot de pe bitstamp.
Voi ce banca folositi? ms.


de mai bine de doi ani va zic ca sunt talpi puse celor care transforma bitii in bani
invers nu sunt talpi, orice bou poate sa cumpere biti asicatici pe banii lui
dar voi nu si nu
veti constata in curand ca nu mai puteti transforma bitii in bani

#44
pusttiu

pusttiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 13.11.2005
eu nu am bagat din banca bani, am minat btc si acu vreau sa0mi scot banii.
pina in 2017 a fost ok cutransilvania si bancpostu (da asta afost cumparat de transilvania )
cine poate zice ce banca foloseste pentru retrageri? ms

#45
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010
eu folosesc revolut fara probleme si am retras chiar sume frumusele. Nici o problema pana acum. Intr-adevar nu am vrut sa trimit mai mult de 2000 eur intr-o tranzactie deci asta a fost maximul pe tranz. Dar nu m-au intrebat nimic niciodata.Precizez ca alimentarea catre exchange tot din Revolut a plecat la momentul ala si poate de asta nu au fost probleme.Nu am incercat din banci romanesti inca.

View PostNenea Zap, on 21 iunie 2020 - 21:59, said:

Spune-le asta celor care au luat cu 20 000 în 2017 Posted Image
3 ani de zile și încă abia a ajuns la mijloc (10k) și cam atât.
Majoritatea care au cumpărat prin revolut au vândut de mult timp în pierdere.
spune-le tu :))

Attached Files


Edited by flp014, 31 December 2020 - 08:24.


#46
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
un prieten a vrut sa alimenteze contul kraken cu revolut si revolut a refuzat, urma si eu sa fac la fel si cand am vazut asta am transferat banii in icard si am alimentat de acolo, transfer sepa revolut -> icard gratuit si instant.
Si eu imi pun intrebarea asta, la sume pana in 50k din cate stiu nu e problema cu icard, dar din cate stiu are limita de maxim 50k simultani in cont.

View Postpusttiu, on 30 decembrie 2020 - 13:08, said:

eu nu am bagat din banca bani, am minat btc si acu vreau sa0mi scot banii.
pina in 2017 a fost ok cutransilvania si bancpostu (da asta afost cumparat de transilvania )
cine poate zice ce banca foloseste pentru retrageri? ms
daca n-ai sume mari, peste 50k, recomand icard, nu mai ai treaba nici cu bancile romanesti.

#47
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postbogdan_popescu, on 31 decembrie 2020 - 08:27, said:

un prieten a vrut sa alimenteze contul kraken cu revolut si revolut a refuzat, urma si eu sa fac la fel si cand am vazut asta am transferat banii in icard si am alimentat de acolo, transfer sepa revolut -> icard gratuit si instant.
Si eu imi pun intrebarea asta, la sume pana in 50k din cate stiu nu e problema cu icard, dar din cate stiu are limita de maxim 50k simultani in cont.


daca n-ai sume mari, peste 50k, recomand icard, nu mai ai treaba nici cu bancile romanesti.
care e treaba cu icard? sunt ok?

#48
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
da, i folosesc de vreo 5 ani de zile daca nu chiar mai mult, leupay, apoi leopay, acum ramasi icard de ceva vreme, sume mari, nici un fel de problema, si fara intrebari.

Edited by bogdan_popescu, 31 December 2020 - 09:02.


#49
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Pana la urma, credeti ca e o idee buna sa folosesti localbitcoins pentru retragere in numerar, daca ai de gand sa mergi la ANAF sa declari profitul?
Ideea e ca, traderii se ascund de rularea BTC in spatele unor "contributii", ca si cand ti-ar trimite o ruda un avans pentru o cloaca, dar daca declar la ANAF diferenta dintre cumparare (tot pe localbitcoins sub forma de "contributie"), nu trebuie detaliata si tranzactia sa se vada ca profitul declarat este cel real si nu o suma arbitrar aleasa de mine? In momentul ala, presupun ca trader-ul e cam dat in vileag, ceea ce nu-si doreste, din moment ce el imi face plata sub forma de "contributie", asa-i? Posted Image
P.S. Nu are relevanta ca localbitcoins e un pic mai putin profitabil ca un exchange, sa zicem, nu prea conteaza.
Legat de suma, ma astept sa retrag undeva la vreo 10K euro in cateva transe, nu e ceva urias, dar e sesizabil, doar ca as putea evita, cred, o sesizare directa la ANAF, din partea ING, impartind pe zile tranzactiile.
Motivul pentru care nu as vrea sa ma complic cu alte site-uri/exchange-uri mai mari e pentru ca n-as vrea sa stau sa fac KYC/AML/whatever, dar in acelasi timp vreau sa fiu legitim cu autoritatile noastre, imi e doar sa nu creez probleme altor persoane cand declar profitul "post retragere".

Edited by Merdiso, 02 January 2021 - 12:04.


#50
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
Vezi că împărțitul ăla pe tranzacții e ilegal ca parte din evaziune fiscală.
Sau te crezi primul inteligent care și-a dat seama că poate împărți o tranzacție în mai multe?

#51
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Pai si daca vinzi de 3 ori in decurs de 3 luni, tot evaziune e? Eu nu ma refer ca vand in 3 zile consecutive, ci pe masura ce vreau sa retrag - la inceput cam 50%, daca mai creste 25% si tot asa.

Edited by Merdiso, 02 January 2021 - 14:24.


#52
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
https://en.m.wikiped...iki/Structuring

Băncile au algoritmi care detectează asta.
Dacă ai norocul să retragi sume care să sune o alarmă, posibil să primești un telefon de la bancă :)

#53
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
De acord, dar oare cei care au scos zeci de mii de EUR pana acum s-au dus la "Raiffeisen" si au explicat situatia? Posted Image
Apoi, daca tranzactiile cu traderii au fost facute publice ca sa justifice profitul realizat, cum de mai sunt unii bine-mersi pe metereze? Vad ca au unii si zeci de mii de trade rating-uri. o.O
Sau toata lumea e pe "barosaneala" ? Posted Image

Edited by Merdiso, 02 January 2021 - 16:07.


#54
xerelem

xerelem

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.09.2016

View Postguyroux, on 21 iunie 2020 - 22:24, said:

Posted Image Si cand te gandesti ca unii inca viseaza ca bitcoinul va atinge 50k usd Posted Image Mai sus de 15k nu va  trece in urmatorii buni, parerea mea.


salut Posted Image)))


dar pana la urma, ce banci accepta BINANCE sepa?

Attached Files

  • Attached File  btc.PNG   101.13K   87 downloads

Edited by xerelem, 06 January 2021 - 10:26.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate