Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Am primit un iphone 11 plus in locul unui iphone 8 plus

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
mionel2008

mionel2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.03.2013
Buna ziua
In urma cu aprox.2 saptamani telefonul Iphone 8 plus nu sa mai activat.Am verificat pe site-ul producatorului Apple in sectiunea /Service si garantii/ cu un numar IMEI alocat Iphone-ului,care preciza ca beneficiez de garantie limitata,expirare pe 08.08.2020.L-am trimis la service iStyle Bucuresti(Baneasa). Am fost contactat de un tehnician service iphone care mi-a confirmat ca dispozitivul a fost trimis la Centrul European Apple in vederea unei remedieri a defectiunii.Dupa 11 zile am fost instiintat ca defectiunea sa remediat,a doua zi am intrat in posesia unui terminal nou(Iphone 11 plus).Practic l-au inlocuit. De precizat ca la expeditie prin curier catre service dispozitivul nu prezenta lovituri,zgarieturi,defecte vizibile.

Edited by December, 20 June 2020 - 08:48.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,374
  • Înscris: 01.12.2001
Ai primit un IPhone 11 în locul celui vechi 8? Super.

#3
`Giovanni

`Giovanni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 22.12.2006
Basme, vrajeala. Omul probabil vinde telefoane pe olx fara factura/garantie si incerca sa raspandeasca minciuni ca sa cumpere fraierii de la el crezand ca service-urile ofera garantia in lipsa documentelor.

https://istyle.ro/ga...i-conformitate/

"Garantia se acorda la prezentarea produsului impreuna cu certificatul de garantie si cu factura fiscala care atesta achizitionarea bunului."

#4
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Iphone 11 plus nu exista, si au batut joc de tine, ti au dat o chinezarie!
Tu ai impresia ca pune cineva botul la prostiile tale??

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
iPhone 11 plus
Vreau si eu 2  Posted Image

#6
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,204
  • Înscris: 26.06.2009
Probabil cand deschide terminalul scrie, in chineza, Welcome to Apple (Android Version 6)

:-D

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Nu vreau iPhone. Multumesc!

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Fă-le reclamație la ANPC, cum să facă așa ceva ?

#9
florin1008

florin1008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 17.11.2013

 mionel2008, on 19 iunie 2020 - 14:12, said:

Am vazut ca alti producatori de terminale,ptr. a beneficia de garantie trebuie sa
ai garantie comerciala,factura,bon fiscal ptr.provenienta.

Scrie in termenii si conditiile Apple (alea pe care nu le citeste nimeni niciodata) ca Apple poate cere dovada platii (adica factura) la efectuarea de reparatii in garantie.

#10
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Doar la rechemari nu mai cer documentatia de achizitie, de exemplu vestitele Macbook-uri cu tastatura butterfly sau placile video AMD din generatia 2011.

#11
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Eu am inlocuit pe garantie multe terminale in decursul timpului
si nu mi s-a cerut niciodata vreun act.
Ba mai mult, telefonul sotiei, un 5s, a crapat la o saptamana de la iesirea din garantie.
Am sunat la Apple, un numar de Grecia, si am vorbit frumos cu ei spunandu-le ca nu e posibil asa ceva.
M-au intervat de cand sunt posesor Apple ce terminale mai folosesc(IMEI) si mi-au trimis un terminal 5s Gold nou nout in cutie sigilata cu toate accesoriile, iar eu am returnat in full telefonul defect al sotiei.
Trebuie sa recunosc ca mi-au precizat ca va fi doar “one time deal” si sa nu ma astept pe viitor sa mai beneficiez de acest lucru.
Mi s-au parut de mult bun simt desi nu aveau nicio obligatie.


#12
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

 mionel2008, on 19 iunie 2020 - 14:12, said:

Buna ziua
In urma cu aprox.2 saptamani telefonul Iphone 8 plus nu sa mai activat.[..........]Dupa 11 zile am fost instiintat ca defectiunea sa remediat,a doua zi am intrat in posesia unui terminal nou(Iphone 11 plus)
Felicitari!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate