Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Oferta Casco Porsche asigurari refuzata

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
johnny1988

johnny1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.07.2007
Salut comunitate,

Am si eu o problema. Mi-am comandat o masina (Skoda superb) in Februarie 2020 iar martea asta trebuie sa o ridic. Pe site-ul Porsche sau Skodapia este o anumite oferta la CASCO si anume:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.skodapia...gratis-prin-pfg

Alege asigurarea CASCO de la Porsche Asigurari pentru noua ta masina achizitionata cash si beneficiezi de 50% reducere la pretul politei!


------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Acum dealerul imi spune ca nu ma incadrez la aceasta oferta deoarece mi-a fost acordul un discount mare (6%) pentru masina si oferta nu se cumuleaza.
Acum pe site la ei nu scrie nimic de genul aceasta sau nu este trecuta nici o conditie de genul.
Personal mi se pare marlanie si dupa ce platesc 40k pe o masina .  Am sunat si direct la porsche asigurari. Tipul de acolo plictisit a zis ca revine el cu un email dar daca dealerul asa a zis asa o fi.

Voi ce parere aveti?

Edited by johnny1988, 18 June 2020 - 14:13.


#2
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 29.11.2013
O avea si dealerul ala vreun sef. Vorbeste cu el.


... sau nu lua masina.

#3
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,529
  • Înscris: 30.08.2017
Dacă nu e vreun mic disclaimer acolo care sa susțină altceva, bagă niște protecția consumatorului. E mârlănie ce fac ei.

#4
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006
De curiozitate, cam cât te-ar costa Casco la ei (cu și fără reducere), și cât te-ar costa la unul din ceilalți asigurători mari (Groupama, Generali, Allianz)?

#5
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 01.12.2018

Quote

Pot exista situatii in care preturile afisate nu sunt de actualitate. Va rugam sa contactati dealerul dvs. pentru informatii detaliate si preturi. Modificari in variante de modele, configuratii, optionale, date tehnice, preturi sunt de asemenea posibile. Autovehiculele ilustrate au in parte dotari suplimentare, corespunzatoare unor costuri suplimentare, resp. sunt prezentate dotari suplimentare sau detalii de dotari ce implica costuri suplimentare si nu sunt disponibile pentru toate modelele. Va rugam sa va interesati inainte de incheierea contractului cu privire la dotarile si pretul exact.
Porsche Inter Auto Romania va asigura ca datele obtinute vor fi abordate in conformitate cu reglementarile privind protectia datelor.


#6
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 17.12.2019
Faci asigurarea unde îți convine și-i lași pe ei în pace.

#7
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 29.11.2013

 alexcrist, on 18 iunie 2020 - 14:21, said:

De curiozitate, cam cât te-ar costa Casco la ei (cu și fără reducere), și cât te-ar costa la unul din ceilalți asigurători mari (Groupama, Generali, Allianz)?
Ei fac CASCO cu toti asiguratorii mari - iar pretul e cel de pe piata. (acum ca asiguratorii vin catre ei cu alte oferte, asta e altceva)

Eu am CASCO la Skoda prin Uniqa Asigurari - oferta mai mare - la un pret destul de ok (aprox. 300 de lei/luna).

Edited by CryTeku, 18 June 2020 - 14:36.


#8
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006
Cu un broker bun poți obține reduceri frumușele, chiar de ordinul zecilor de procente. De-aia am și întrebat cât îl costa prin ei, și cât îl costa fără ei. Fiind un broker mare, cumva m-aștept să nu se zbată prea tare pentru clienți. Și se și vede atitudinea lor de ”vrei, bine. Nu vrei, la fel de bine”.

#9
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Unde se fac reparatii care implica revopsitorie daca faci Casco La Porsche, si unde te trimit altii, inclusiv Aliant.
Sa nu comparam portocale cu strada in care au refulat canalele...

#10
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006
"Alții", dintre ăia serioși (că de ei vorbim), nu te trimit nicăieri. Rezolvi unde vrei, inclusiv la reprezentanță, în orice oraș vrei.

#11
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Inseamna ca la altii, inclusiv aia seriosi, nu incadrezi pe nimeni.

Am lucrat in domeniu, si mai am amici care inca lucreaza in domeniu, si acum e mai rau decat era cand am lucrat eu.

Edited by loock, 18 June 2020 - 15:22.


#12
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,041
  • Înscris: 09.08.2005
Știu și eu? Am avut nevoie de casco de două ori pînă acum plus două RCA (o dată al meu, o dată al altuia) și toate s-au rezolvat în reprezentanță. Fără discuții, negocieri, reclamații sau alte metode de convingere.

#13
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006
Idem, 2 dosare Casco deschise în decembrie în Iași, rezolvate la reprezentanță în Vaslui (că așa a vrut mușchiul meu), fără nici măcar o privire strâmbă din partea constatatorului. Am fost doar întrebat scurt ”unde rezolvați” și atâta tot. Unul din dosare chiar foarte scump, peste 10.000 de lei, cu 2 uși schimbate și 5 elemente vopsite.

Edited by alexcrist, 18 June 2020 - 15:39.


#14
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
fa la Tiriac direct de pe site la ei si-ti dau baietii un 10% ca faci online, la mine Brokerii pe care i-am contactat telefonic si pe mail imi oferrtau de alde 1500-1800 Euro iar pe site am scos 890 Euro, parca.

#15
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
Pai cine e dealerul care ti-a vandut masina? Daca nu e skoda pia  nu are nicio obligatie citita pe un alt site...

Pe de alta parte, poti sa mergi tu la ridicarea masinii cu orice polita RCA si Casco cumparata de unde vrei tu...inclusiv de la skodapia....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate