Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

M-a oprit politia pt ca am numere distantate.

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#19
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 02.02.2005
https://www.facebook...?type=1

#20
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,150
  • Înscris: 30.08.2017

 Naijax, on 16 iunie 2020 - 11:50, said:



De ce ?
Eu asa am geamurile - negre
Asa a venit masina de noua
Din interior vezi perfect in exterior dar invers, nu prea

La alea de pe față ma refer. Cred ca legiuitorul s-a gândit și la faptul ca nu se vede nimic din afară. In ideea că, dacă are loc un eveniment, sa poată martorii identifica cine era la volan.

#21
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009

 paco rabanne, on 16 iunie 2020 - 11:52, said:

Prostii....
Daca ai incepe cu ipoteze din astea cand te opresc...intuiesc tipologia ta de personaj.
Si tu crezi ca un politist inchide ochii la un dosar penal ca i-a vorbit frumos? Lol
Vorbim de anii <2010. coruptia era in floare, Romania era destul de naspa si doar aia bazati bine cu masini scumpe rau aveau numere din alea tiparite de polite.
Eu am numar maxim de smecher dar legal, cat sa isi dea seama politia ca au de-a face cu dracu dar fara sa aiba motiv sa ma opreasca. Posted Image
Dap am pana si trusa si extinctorul valabile.

https://extranews.ro...tite-cu-spatiu/ -"Secretul placutelor de inmatriculare cu litere despartite (cu spatiu)"

Edited by SpeedDemon, 16 June 2020 - 12:02.


#22
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,150
  • Înscris: 30.08.2017
Puteam și eu să-mi fac numere d-alea prin 2009 când am luat masina anterioară (aveam niște relații, chiar m-a întrebat persoana respectiva dacă vreau). Dar mi s-a părut cocalareala.

#23
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Pune o foto cu numerele.
Se vede holograma cu R de la RAR pe ele?


#24
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

 SpeedDemon, on 16 iunie 2020 - 11:46, said:

Povestea zice ca la inceput numere distantate aveau doar cei din MAI si neamurile lor, ...
babacu avea ceva cu gen B-0x-IPJ (nu chiar ipj dar pe acolo) si mai erau si distantate.
acu am inteles de ce il salutau toti...

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Numerele primite de la SRPCIV (în cazul Bucureştiului) sunt toate de forma B 999 ABC.
Numere de forma B 999 A B C , sau B 9 9 9 ABC sunt neconforme.
Un caz special îi constituie literele M şi W, care prin forma lor sunt scrise uneori condensat pentru ca respectiva combinaţie să se încadreze în lungimea plăcii, de exemplu MWW, WMM, WMW, MWM.
În România plăcile au toate aceeaşi lungime şi se foloseşte un font unic, am uitat cum se numeşte fontul. Fac excepţie plăcile pătrate, folosite la motociclete şi în caz excepţional la autoturisme americane sau altele care nu pot acomoda plăci dreptunghiulare. Acelea se emit la comandă.
Când văd un autoturism, în trafic, cu numere de forma B 99 A B C , am tendinţa să nu-i dau prioritate...

#26
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
atata timp cat numarul e facut la politie cu toate elemente de siguranta poate sa fie si "xxxpsd" ca tot nu au dreptul sa-l ridicie din trafic. pot eventual sa faca un pv de constatare si pe urma sa trimita o cerere de schimbare.

din puctul meu de vedere am platit fabricarea acelor numere, ca ei nu le-au facut conforme nu e vina mea si nu vad de ce le-as schimba tot pe banii mei.

m-am luat cu unu in discutii ca nu se vede bine... asa si? sunt de anu trecut! eu ce sa le fac ca au vopsea proasta, ca certificat de garantie nu am primit la ele.

Edited by arg, 16 June 2020 - 12:34.


#27
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Cand vad cate un numar din asta "cracanat",parca mi se distanteaza ochii.Unul o ia in stanga,celalalt in dreapta.    Posted Image Posted Image

#28
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Așa este cand toate problemele din trafic sunt rezolvate.. incepi sa te iei de numerele rare.. in loc sa fii multumit ca le poti citi mai bine..

#29
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011

 SpeedDemon, on 16 iunie 2020 - 11:51, said:

Pe fata e o cretinitate ca sunt interzise, protejeaza de soare si se vede perfect prin ele.
Corect.

#30
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Sfat:
Preda rudei "binevoitoare" masina aia cu numere facute in beci si mergi la biserica de te roaga in sanatatea agentului care nu te-a sanctionat ca la carte!
NU mai circula cu cotoroaga aia,spne-i rudei "binevoitoare" sa si-o bage undeva, cu numerele facute-n beci cu tot!
Nu fii inconstient,baiatule!!!

#31
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015
M-am trezit intr-o dimineata si eram frustrat de faptul ca sunt ca toata lumea, eu vrand sa fiu diferit.
In secunda urmatoare m-am simtit destept.
Am zis ca nu mai are rost sa am "numere distantate"

#32
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008

 Naijax, on 16 iunie 2020 - 11:35, said:

Placutele de inmatriculare sunt eliberate de o singura institutie - Direcţia Regim Permise de Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor.
Acolo se elibereaza placute STANDARD pentru toata lumea.

parca am vazut un reportaj pe tema asta in urma cu ceva ani si culmea era ca placutele cu cu caractere distantate proveneau chiar de la institutia statului .
Evident angajatii institutiei nu recunosteau ca au primit vreo atentie de la jmekeri .

#33
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

 Tehnicianul090370, on 16 iunie 2020 - 12:59, said:

Sfat:
Preda rudei "binevoitoare" masina aia cu numere facute in beci si mergi la biserica de te roaga in sanatatea agentului care nu te-a sanctionat ca la carte!
plus ca trebuia sa plateasca si platforma ca sa isi ia cazanu acasa

#34
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Pe scurt: schimba numerele. Esti norocos.

#35
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Există și numere "apropiate'? ;)
Să fie lipite astfel încât să nu fie identificate automat de camerele video.

#36
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Numerele "distantate" sunt ilegale, neconforme dar sunt emise de ei (de statul roman din care fac parte si ei, politistii). Vezi ma cine le-a facut de la drpciv si faci ancheta daca vrei, tu esti utilizator de buna credinta. Chicioșenie si cocalareala daca ma intrebi pe mine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate