Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nu știu ce ar putea fi

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Pohui09

Pohui09

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.06.2019
Bună seara ! Apar și eu pe aici, poate primesc vreo părere...

Am aproape 30 ani și într-o dimineață, înainte de a întra în carantină/izolare ( de aceea nu am mai mers la medic ), m-am trezit cu picioarele și fundul amorțite, dar puteam să mă mișc și am așteptat să treacă, dar numai a doua zi a trecut . Mă durea spatele de ceva timp... Când mi-am făcut analizele ultima oară, asistenta ce mi-a dat rezultatele a spus că au ieșit niște săruri la rinichi și ficatul la limită, însă medicul de familie când s-a uitat peste rezultate nu mi-a zis absolut nimic legat de asta, mă și miram, așa că a trebuit să întreb eu și mi s-a răspuns doar cu "bea ceai" . Am băut atunci , dar durerea ciudată persistă ( mai ales după ce mănânc puțin; detaliu: eu mănânc puțin ), iar acum în prezent mă doare zona mijlocului... Alt detaliu ar mai fi că uneori când mai merg mă "înțeapă" călcâiul drept, e foarte ciudat

Mulțumesc anticipat pentru eventualele răspunsuri

#2
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Cred ca n-ar strica un RMN la coloana...

#3
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018
Sa nu fie un inceput de hernie. Mergi la ortoped, să o iei din fasă.

Edited by Kaffir2018, 13 June 2020 - 21:13.


#4
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012

View PostPohui09, on 13 iunie 2020 - 20:55, said:

Când mi-am făcut analizele ultima oară, asistenta ce mi-a dat rezultatele a spus că au ieșit niște săruri la rinichi și ficatul la limită, însă medicul de familie când s-a uitat peste rezultate nu mi-a zis absolut nimic legat de asta, mă și miram, așa că a trebuit să întreb eu și mi s-a răspuns doar cu "bea ceai" . Am băut atunci , dar durerea ciudată persistă ( mai ales după ce mănânc puțin; detaliu: eu mănânc puțin ), iar acum în prezent mă doare zona mijlocului... Alt detaliu ar mai fi că uneori când mai merg mă "înțeapă" călcâiul drept, e foarte ciudat

Stai linistit.
E doar un alt caz clar de malpraxis al "eroilor" din era pandemiei.
Zi mersi ca n-ai murit,apareai in statistica de COVID.
Mergi la un neurolog,poate chiar are chef sa te vada,ai probleme la coloana.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate