Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Intrebare sticla si baghete

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Bellini

Bellini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 08.02.2016
Salutare,

Ma poate indruma cineva la un atelier unde pot sa comand un pachet de sticla tripan?
In acest moment am un pachet de 24 si doresc sa il schimb in 32 (maximul acceptat de profil) in incercare de a atenua zgomotul (trafic + tramvai...).

De asemenea voi avea nevoie de baghete pentru profil Extruplast 60 mm....

E simplu sa merg la o firma care sa imi faca totul, dar prefer DIY din placere dar si ratiuni financiare :-)

Merci

#2
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
oras?

#3
Bellini

Bellini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 08.02.2016

View Postbogumilandia, on 13 iunie 2020 - 20:36, said:

oras?
Inteligenta intrebare :-)
Bucuresti - zona Grivitei.

#4
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Teoretic extruplast au si depozit si fabrica in bucuresti.Fensterwelt parca ii spune.Dar acum nu pot sa iti dau un numar de contact.Daca nu te descurci pana luni contcteaza-ma si gasim pe cineva

#5
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostBellini, on 13 iunie 2020 - 20:31, said:


E simplu sa merg la o firma care sa imi faca totul, dar prefer DIY din placere dar si ratiuni financiare :-)

cel mai ieftin e să te resemnezi, pentru că zgomotul străzii, mai ales de la tramvaie se transmite prin structurile rigide gen fundația clădirii și pereți. Orice geam ai pune nu are mare influență.

#6
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Compara intai fisele tehnice ale sticlelor si vezi ce diferente sunt la atenuarea sunetului. Si eu zic ca nu castigi nimic.


Termic geamurile alea n-or sa faca mai nimic cu distantiere asa de mici. Adica ce pachet de sticla pui? 3x6mm? Mai raman 14mm. Pui doua distantiere de 7mm? O sa fie mai rau decat cu sticla dubla.

#7
Bellini

Bellini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 08.02.2016
Eu v-as contrazice pe amandoi. Nu am verificat caracteristicile sticlelor, dar in dormitor am aceleasi profile, dar cu geam tripan 32mm. Noaptea zgomotul se aude din sufragerie, nicidecum de la geamul dormitorului...asadar nu stiu ce ar spune comparatia celor 2 pachete de sticla, dar pentru mine care dorm aici si pot compara live, pot spune ca este o diferenta mare...

Asadar, reiterez intrebarile mele:
-de unde pot lua baghete extruplast
-undr pot comanda un pachet sticla

Merci

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate