Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Probleme transfer fisiere de pe HTC pe calculator

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,985
  • Înscris: 04.09.2018
De la un timp am o problema, am un HTC One M8, am card in el. Bag cablu USB in calc de la tel, iar cand intru, daca intru pe card, e gol tot, data viitoare apar directoarele dar cand intru in alt director e iar gol desi real  nu e. In tel apare ce trebuie in toate directoarele.
Daca vreau sa sterg un fisier fie de pe card sau mem interna zice ca fisierul nu poate fi deleted, ba ca nu poate fi deschis. Uneori merge sa sterg.
Daca vreau sa copiez de le calc pe mem interna sta 7 ani apare linia aia de progres desi sunt 1-2 docuri mici, ajunge la cap si asa ramane, nu se transfera.
Toate operatiunile astea facuta din calculator, dar fisierele pe tel se deschid, deci nu ca nu are cu ce sa le deschida sau sunt inutilizabile cum apare pe calc.
Am Windows 10 cu licenta. Inainte mergea bine, de la un timp a luat-o razna chestia asta.
E de la windows sau de la tel ?

Daca vreau sa sterg ceva de pe card, zice ceva cu sa pun calea, nu pot sterge, dar asta era de mult. Pot sterge din telefon de pe mem interna, de acolo merge ok.
Ce draci are ?!
Am restartat telefonul, degeaba.

Edited by MinettoMatoi, 11 June 2020 - 18:32.


#2
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
incearca si cu un alt cablu, bagat in alt port usb al caculatorului.

#3
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,169
  • Înscris: 05.01.2006
Poate fi cardul de vina, poate fi cablul de vina sau portul usb din calculator.
Practic vezi folderele goale cand windows nu poate citi (in acel moment) continutul de pe card. Eu as incerca cu alt cablu in prima faza...

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Scoate cardul și folosește-l într-un card reader

#5
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,985
  • Înscris: 04.09.2018
Cu acelasi cablu pe alt port USB a mers putin mai bine, mi-a vazut mai multe directoare si continutul lot, am reusit sa trag tot pe calc.
Cu alt cablu tot pe alt port se intampla la fel.
Nu e de la card, ca nici pe mem interna nu imi vede ca lumea.
Am testat acum si pe un alt windows 7, nu e de la win ! E de la telefon doar. Deci am testat toate variantele posibile.
Si cu alt cablu si pe celalalt calc, si in alte porturi USB.

#6
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,169
  • Înscris: 05.01.2006

View PostMinettoMatoi, on 11 iunie 2020 - 19:56, said:

Nu e de la card, ca nici pe mem interna nu imi vede ca lumea.
Ca sa testezi cardul trebuie sa-l scoti din telefon si sa-l pui intr-un card reader.
Daca prin card reader este totul OK atunci, mai ales ca si memoria interna face figuri cam rezulta telefonul, portul telefonului si iar cablurile...

#7
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,985
  • Înscris: 04.09.2018
Mda, uite ca la portul telului nu m-am gandit, mersi de idee ! Pe incarcare merge, dar poate pe date da rateuri. Ca de aia odata mere, odata nu, ca misc mufa in tel.
Nu cred ca, cablu din moment ce doua au dat acelasi rezultate. Nasol, atunci o sa inreg totul pe card, ca sa-l scot sa-l bag intr-un reader.
Am unul dar din pacate bag cardu si nu vede, am bagat si altele si nu le vede, a mers inainte, am comandat atul de la emag.

Acum de ex ce smart recomanzi bun ? Ce marca si ce model ? Adica de teapa lui M8 aparut in 2014 Martie luat dupa 3-4 luni de la aparitie, deci cam varf de gama.

Edited by MinettoMatoi, 12 June 2020 - 01:57.


#8
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,169
  • Înscris: 05.01.2006
"Smart bun" e cam vag... Depinde de multe criterii (buget, la ce-l vei folosi, etc...)
Deschide un subiect nou în aria dedicată în acest sens https://forum.softpe...bleteaccesorii/

#9
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,985
  • Înscris: 04.09.2018
Da, am deschis acolo pentru achizitionare.
La transfer e mufa de la cablu de la prelungitorul USB unde bagam cablu, vad ca pe alt port acu o ia mai bine adica pe celalalt, nu chiar total, dar merge, nu e de la mufa din tel, merge si asa deocamdata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate