Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare
 Router wireless ZTE ZXHN H3601P

Server local disponibil pe re5...

Vizualizare site-uri in cache

Toate site-urile PROTV down
 Obtinere gratuitati Legea 189/2000

La mulți ani @BlueKing-69!

suspectez un switch ca are probleme

Poate cineva sa imi indice de ce ...

SmartWatch reminder - android

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

jimmyy

jimmyy

Member

• Grup: Members
Salut,

Vreau sa cumpar pentru biatul meu de 10 ani care e cam uituc, un smartwatch care sa pot sa-i setez eu in calendar ce are de facut e.g. pe un cont de google, si care sa-i aduca aminte pe smartwatch.

Baiatul nu are telefonul lui, si nici nu vreau sa-i cumpar telefon. Are tableta lui.
Nu vreau sa sincronizez tot telefonul meu cu smartwatch-ul, ci doar contul baiatului de pe google.

Sincronizarea se poate face doar o data pe zi, nu are nevoie de o frecventa mai mare, daca se poate face automat, cu atat mai bine, daca nu pot sa i-o fac eu manual, sau chiar el singur. Ma gandesc ca daca smartwatch-ul are bluetooth sau Wifi sau LTE activat tot timpul atunci consuma baterie mai multa.

El este sportiv, deci daca are si functii de tracking al kilometrilor/heart rate..., e binevenit. Face fotbal, tenis si cu bicicleta, mai rar inot. Scopul principal raman remendire-urile, si pe planul doi este trackingul sportiv.

Cam ce imi recomandati?
Bugetul e intre 200 si 900 de RON, cu cat mai ieftin cu atat mai bine, binenteles.

Multumesc

Adi blondu

Adi blondu

Senior Member

• Grup: Senior Members
Recomand https://www.google.c...chrome&ie=UTF-8

AndySoft

AndySoft

Senior Member

Daca vb de smartwatch eu nu știu niciunul in afara de Galaxy Watch-uri si cele cu Wear OS sa aibe calendarul propriu sa poată tine minte intarile din calendar si sa le afișeze remindere chiar si fara conexiune BT. În cazul asta as recomanda un Galaxy Watch deși la 10 ani mi se pare cam mult, un Watch de 42 mm eventual pt ca e mai robust dar bateria va ține maxim 2 zile daca mai face si sport si face tracking cu el mai puțin.

LE: Ar mai fii ceasurile/bratarile de la Xiaomi care au un app de reminder pe ele, alea se pot seta manual din appul ceasului si sincroniza in device, ca ceas cu baterie f buna și rezistent recomand Amazfit Verge Lite, face tracking,  are GPS, bateria 20 zile si preț bun depinde de site ~ 300 ron

Edited by AndySoft, 11 June 2020 - 08:19.

Alice

Alice

Big Boobs

Indiferent ce device cumperi, mai bine il sincronizezi cu tableta lui si il lasi pe el sa-si adauge evenimentele.
Il responsabilizezi si il inveti sa fie organizat, daca ii pui tu evenimentele in calendar o sa aiba nevoie tot timpul de cineva sa-i faca asta.

jimmyy

jimmyy

Member

• Grup: Members
Multumesc pentru raspunsul on-topic.

AndySoft, on 11 iunie 2020 - 08:15, said:

Daca vb de smartwatch eu nu știu niciunul in afara de Galaxy Watch-uri si cele cu Wear OS sa aibe calendarul propriu sa poată tine minte intarile din calendar si sa le afișeze remindere chiar si fara conexiune BT. În cazul asta as recomanda un Galaxy Watch deși la 10 ani mi se pare cam mult, un Watch de 42 mm eventual pt ca e mai robust dar bateria va ține maxim 2 zile daca mai face si sport si face tracking cu el mai puțin.
Galaxy Watch nu are Wear OS nu? Si eu am o rezerva cu prea multe gadget-uri de prea mici, dar asta e o alta discutie :)
Deci cu Galaxy Watch as putea sa-i sincronizez doar un cont google, cred ca ar trebui sa fie relativ simplu.
Daca am citit bine cel de 44mm are baterie de 4 zile, dar trebuie sa-l masor pe mana lui, sa nu fie prea mare. Prefer sa reziste bateria mai mult decat sa-i cumpar un smartwatch care o sa fie mai putin folosit.

LE: Ar mai fii ceasurile/bratarile de la Xiaomi care au un app de reminder pe ele, alea se pot seta manual din appul ceasului si sincroniza in device
Te referi la asta [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XThOmnlwO-4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

, ca ceas cu baterie f buna și rezistent recomand Amazfit Verge Lite, face tracking,  are GPS, bateria 20 zile si preț bun depinde de site ~ 300 ron
Am inteles, din cate am vazut nu are optiunea de reminder, cred ca asta spuneai si tu mai sus, intr-adevar bateria e woow, 20 de zile

AndySoft

AndySoft

Senior Member

@Jimmyy
Toate GALAXY watch au Tizen ca sistem de operare, daca nu ai telefon Samsung(care are default instakata) sa poți sincronzia calendarul google cu el îți mai trebuie instalata aplicația lor de calendar care o găsești in store.

Legat de Amazfit Verge Lite sau produse Xiaomi, videoul ala nu arata ce trebuie nu este bun. Uite aici o descriere , vezi minutul 4:25 , Event Reminder
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y6dvZ7LwfWY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ceasul este 329 acum la evomag.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate