Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

patru faze cu moldoveni

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Ma duc la padure sa fac miscare, in principal de urcat si de coborat un deal de mai multe ori.

1. Dupa ce incep sa urc pe carare vin 3 moldoveni pe biciclete smechere echipati de downhill, trec in viteza fara claxoane, fara nimic, a trebuit sa sar in balariile de la marginea cararii ca sa nu ma ia pe sus.

2. Ajung aproape sus unde este un mic point view, de data asta 3 moldovence si 1 moldovean cocotati sus, nu aveam pe unde sa trec, deja doamnele ridicasera mainile ca sa-si racoreasca subsorile, gen ca la box, mi-am tinut respiratia si am trecut la 10 cm de ele ca oricum nu aveam pe unde.

3. Mai urc de cateva ori, de data asta, 2 moldoveni si o moldoveanca, eu dau sa ajung la capat de carare, mai aveam 3 metri, cararea de latime mica, de o persoana, astia au inceput sa coboare, ne-am atins coatele, aproape ne-am luat in brate, le-am zis ceva si am plecat sa caut apa.
Cand ma intorc, faza era fix la fel numai ca se inversasera rolurile, i-am lasat sa urce si apoi am coborat. Am incercat sa discut cu moldovenii, unul a zis ca el a mers pe multi multi, stie cum sta treaba cu binetile pe munte. I-am urat mai multe si am plecat. Regula este aceeasi peste tot, strada, hol, scara, daca spatiul este ingust este de bun simt sa lasi pe celalalt sa treaca.

A 4-a faza s-a intamplat inaintea astora.
Coboram aceeasi carare si am intalnit 2 tineri de 16-17 ani care urcau, mi-au dat amandoi buna ziua, am ramas placut impresionat.

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Stai sa ghicesc. Stai in Moldova si esti moldovean.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Caldura mare - I.L. Caragiale.
"Domnul"  face o apreciere.

Edited by pasilla, 10 June 2020 - 20:25.


#4
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Faza cu un rrom.
Dau sa intru in magazin si in fata mea era un rrom. Nu ne cunosteam asa ca nu ne`am salutat si ne`am vazut fiecare de drumul lui.
A si inca o faza.
Era o duduie care incerca sa ajunga la rafturile de sus si i se vedea transpiratia. Erau cam 2.5m intre raioane asa ca nu m`a incomodat prea tare si mi`am continuat cumparaturile.

#5
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019
Aia erau tot turisti, ca tine.

#6
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,178
  • Înscris: 27.06.2007
Attached File  ds.jpg   17.89K   71 downloads

#7
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View Postpersona695, on 10 iunie 2020 - 20:10, said:

Ma duc la padure sa fac miscare, in principal de urcat si de coborat un deal de mai multe ori.

1. Dupa ce incep sa urc pe carare vin 3 moldoveni pe biciclete smechere echipati de downhill, trec in viteza fara claxoane, fara nimic, a trebuit sa sar in balariile de la marginea cararii ca sa nu ma ia pe sus.


Ai strigat măcar Sârmaaaa, măăă!!!!!!

Edited by Kaffir2018, 10 June 2020 - 20:54.


#8
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,437
  • Înscris: 10.08.2005

View Postpersona695, on 10 iunie 2020 - 20:10, said:

Ma duc la padure sa fac miscare, in principal de urcat si de coborat un deal de mai multe ori.
asa gluma buna
moldovean care pleaca la padure sa faca miscare,
zi adevarul ca ai plecat sa faci mici la gratar

#9
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,653
  • Înscris: 21.03.2020
da de unde stii ca erau moldoveni toti?

#10
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018

View PostGlCA_Contras, on 10 iunie 2020 - 21:36, said:

da de unde stii ca erau moldoveni toti?
daca acolo se petrece actiunea

#11
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007

View Postpersona695, on 10 iunie 2020 - 20:10, said:

Regula este aceeasi peste tot, strada, hol, scara, daca spatiul este ingust este de bun simt sa lasi pe celalalt sa treaca.
serios? si daca se intalnesc doi cu bun simt? tot asteptandu'se unul pe altul, mor de foame si de sete, sau cum?
sau cand se intalnesc doi cu bun simt, nu trece nici unul, se intorc de unde au venit?

#12
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,437
  • Înscris: 10.08.2005

View Postslai, on 10 iunie 2020 - 21:50, said:

sau cand se intalnesc doi cu bun simt, nu trece nici unul, se intorc de unde au venit?
daca is moldoveni, fac o hora, si asa se alineaza directiile
o bauta si-o batuta

Edited by MarianG, 10 June 2020 - 21:54.


#13
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
io nu-i inteleg pe astia, de insista sa se dea cu bicicletele la deal si la vale, pe o carare de o persoana, pe unde circula si oameni destui.
ma dau si io pe bicicleta, dar gasesc un forestier, o carare mai deoparte, unde sa nu incurc pe nimeni. si daca vreau sa ajung in un anumit punct, pe o poteca unde sunt oameni, mie mi se pare ca nu's chiar io ala cu prioritatea. in general opresc, sa treaca toata lumea in siguranta, apoi plec. poate gresesc io si lovesc pe cineva, poate unul atent la mine cade si se loveste...

#14
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,653
  • Înscris: 21.03.2020

View PostEMPP, on 10 iunie 2020 - 21:43, said:

daca acolo se petrece actiunea
cum ti-ai dat seama?

#15
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
concluzia?
nici moldovenilor nu le mai plac moldovenii!

#16
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017
Eu tot nu inteleg de ce in faza a doua erau 3 moldovence si un moldovean, pe cand in a treia faza era o moldoveanca la doi moldoveni. Per total: 4 moldovence si un 3 moldoveni.
Deduc ca iti ramasese tie o moldoveanca, dar daca iti place muntele asta e.

#17
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Aia care dau "Buna ziua" sunt tineri. Restul sunt numai moldoveni Posted Image Posted Image Posted Image
Cititi si voi cu atentie.

Edited by SPX808, 11 June 2020 - 06:38.


#18
ciobi_mar

ciobi_mar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 16.01.2018

View Postpersona695, on 10 iunie 2020 - 20:10, said:

Ma duc la padure sa fac miscare, in principal de urcat si de coborat un deal de mai multe ori.

1. Dupa ce incep sa urc pe carare vin 3 moldoveni pe biciclete smechere echipati de downhill, trec in viteza fara claxoane, fara nimic, a trebuit sa sar in balariile de la marginea cararii ca sa nu ma ia pe sus.

2. Ajung aproape sus unde este un mic point view, de data asta 3 moldovence si 1 moldovean cocotati sus, nu aveam pe unde sa trec, deja doamnele ridicasera mainile ca sa-si racoreasca subsorile, gen ca la box, mi-am tinut respiratia si am trecut la 10 cm de ele ca oricum nu aveam pe unde.

3. Mai urc de cateva ori, de data asta, 2 moldoveni si o moldoveanca, eu dau sa ajung la capat de carare, mai aveam 3 metri, cararea de latime mica, de o persoana, astia au inceput sa coboare, ne-am atins coatele, aproape ne-am luat in brate, le-am zis ceva si am plecat sa caut apa.
Cand ma intorc, faza era fix la fel numai ca se inversasera rolurile, i-am lasat sa urce si apoi am coborat. Am incercat sa discut cu moldovenii, unul a zis ca el a mers pe multi multi, stie cum sta treaba cu binetile pe munte. I-am urat mai multe si am plecat. Regula este aceeasi peste tot, strada, hol, scara, daca spatiul este ingust este de bun simt sa lasi pe celalalt sa treaca.

A 4-a faza s-a intamplat inaintea astora.
Coboram aceeasi carare si am intalnit 2 tineri de 16-17 ani care urcau, mi-au dat amandoi buna ziua, am ramas placut impresionat.
Trebuia sa-ti  iei un antemergator cu  girofar  ..... sa se dea toata lumea la o parte ...
Data viitoare  pune anunt sau imparte  afise  cu programul tau ..sa se stie ......

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate