Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Service Dacia

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017
Inteleg acum. Pare logic, dar poate naste unele frustrari ("o fi schimbat filtrul vechi?", "ce face ala acolo?" si multe altele).
Eu mi le fac in service Renault din provincie. Inteleg sa nu ma bag pe sub masina si incerc sa nu deranjez iar mecanicii sunt foarte ok. Explica unde e buba, iti arata. Din punctul meu de vedere asa e cel mai ok, mecanicul e apreciat iar clientul ramane linistit.

#20
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Eu nu inteleg daca tot nu ti se parea ok masina sau faptul ca au facut treaba buna, de ce nu te-ai dus peste ei si sa vorbesti cu seful de service sau cine e mai mare pe acolo si sa fii prezent cand iti lucreaza la masina. Eu la Opel cand am facut schimbul de ulei si filtru, am stat cu mecanicul langa masina.
De asemenea, nu inteleg de ce nu te-ai dus cu masina la garantie sa le expui problemele si ai luat dupa tine si din buzunarul tau decizia sa-i schimbi uleiul.

#21
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016
Ce service a fost? Dacia oil e făcut de total.
Dacă nu spui service-ul poți spune sectorul

#22
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013
reprezentantele Dacia din Bucuresti sunt nesimtite rau. mereu am avut probleme cu multe din ele asa ca i-am inlocuit cu cei de la pitesti. mult mai ieftini decat jecmaneala asta din bucuresti, si fac exact ce le ceri tu.daca vreau sa stau langa masina pot sa stau, daca vreau sa rezolv o problema indiferent de ce departament apartine o rezolva.

Mai nou am o problema cu Ac, pierd freon drq stie pe unde din cauza ca am avut accident cu un prost acum 2 ani. am fost la nesti auto in bucuresti si imi zice ca treb sa schimb furtunele de ac. cand imi zice ca ma costa 20 de milioane aproape sa lesin. apoi verifica un baiat care se ocupa cu incarcari freon si constat ca ventilele pe unde se incarca erau slabite (aia la service dc nu au vzt asta?! erau desfiletate extrem demult).
in continuare pierd freonul si posibil sa fie pe la garnituri. asa ca iau niste conduce noi cu garnituri de la dezmembrari. treb sa fii nebun sa dai 20 de bastoane la astia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate