Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...

Xiaomi mi band achiziție

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

ionut498

ionut498

Member

• Grup: Members
Vreau  sa achizitionez o bratara Xiaomi mi band dar ce sa aleg intre 3 si 4? Dieferente mare nu ar fi, pentru conectivitate am un Samsung galaxy a50,ma refer are atat aplicatia cat si brtara limba romana?

kosmin90

kosmin90

Active Member

Daca vrei ecran color si o idee mai mare, mergi pe Mi Band 4.

cristyz

cristyz

Active Member

Sau mai astepti pana apare mi band 5

-Diana-

-Diana-

Happy Zone

• Grup: Moderators
4.
Are fi-miu, 4 si zice ca nu e in romana nimic, doar engleza.

cipinet

cipinet

Senior Member

• Grup: Senior Members
daca vrei functii full, lasa limba romana

ps: si eu astept band5 dar nu in limba materna

Edited by cipinet, 08 June 2020 - 14:29.

Magicwisewolf

Magicwisewolf

Senior Member

-Diana-, on 08 iunie 2020 - 14:23, said:

4.
Are fi-miu, 4 si zice ca nu e in romana nimic, doar engleza.
Aplicatia are lb romana, nu bratara. Setezi din Mi Fit sau iti ia automat limba in care e telefonul, nu mai stiu exact.

Mi Band 4 fara discutie. Stiu ce vorbesc, am avut si 3, e foarte buna, dar am vrut upgrade la 4 pentru ca are chestii in plus fata de 3, are ecran mai mare si e color. Diferenta de pret e de vreo 30-40 lei, poate nici atat.

Edited by Magicwisewolf, 08 June 2020 - 14:33.

kosmin90

kosmin90

Active Member

De preferat este sa o folosesti in limba engleza, daca este configurata pe limba romana nu o sa-ti afiseze numele celor care te suna, o sa iti arate doar numerele de telefon.

ionut498

ionut498

Member

Deci recomandarea ar fii 4,merita mai mult si ar fii ok in comparatie cu alte brand-uri,acest model.?

vladut01

vladut01

Active Member

ver 4 internationala, fara NFC care merge doar la mijloacele de plata din China. Are ecran color, vizibil in soare cu luminozitatea la maximum si bateria te tine de te plictisesti.

doxan

doxan

Disident politic

Asteapta sa apara 5, o sa aiba si NFC & pulsoximetru. Mai e foarte putin pana 11 Iunie, prin Iulie cred ca o sa-l putem comanda de pe aliexpress si amazon. E clar un upgrade major fata de 4, o sa aiba si un ecran amoled mult mai stralucitor.

Edited by doxan, 08 June 2020 - 16:05.

ionut498

ionut498

Member

Am întrebat deoarece dacă merită deoarece mai am un smartband de la sony swr 10,oricum merita upgrade ul la xiaomi mi band 4

Gif2D

Gif2D

💯 Coffee addicted!

kosmin90, on 08 iunie 2020 - 14:55, said:

De preferat este sa o folosesti in limba engleza, daca este configurata pe limba romana nu o sa-ti afiseze numele celor care te suna, o sa iti arate doar numerele de telefon.
Ba afișează și contactele în limba română, chiar și cu diacritice.
Au avut o actualizare firmware prin aprilie care a rezolvat problema diacriticelor.

RzX_2008

RzX_2008

Member

Asteapta Band 5 si vezi daca diferenta de pret dintre 4 si 5 este justificata pentru tine.

ionut498

ionut498

Member

Dar in comparatie cu cea de la sony swr 10 in afara de display tot merita achiziția?.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

SWR10 este antică nici nu se compara, si Mi Band 2 este mai bună. Le-am avut pe ambele de mai sus urmate de 3 si acum 4 care sta debeaba prin cutie. Dar se merită pt prețul si funcționalitate ei.

radonys

radonys

Member

Eu iti recomand Amazfit Bip, foloseste aceeasi aplicatie fiind tot de la Xiaomi. Are ecran color, mii de fete disponibile, GPS integrat, iar bateria ma tine 50 de zile in medie, il am de un an.

Magicwisewolf

Magicwisewolf

Senior Member

kosmin90, on 08 iunie 2020 - 14:55, said:

No. Il am in Ro si afiseaza tot ce trebuie. Imi apare numele exact cum e in agenda.
Aa, inca o chestie misto. Daca pui un playlist pe telefon si ii dai sa cante, poti da inainte, inapoi si poti pune pauza la melodii direct de pe bratara. Merge si pe youtube asta.
Din pc meu de vedere, la 130-150 lsi merita cu varf si indesat la ce stie sa faca. Cu setarile de luminozitate facute cum trebuie, fara sa o pui sa ia pulsul la 1h si sa nu se aprinda de cate ori misti mana, ajungi si la 30 de zile de baterie. Daca nu, minim18-20 de zile tot te tine. Deci, autonomia e super, eu sunt foarte multumit de ea.

Gif2D, on 09 iunie 2020 - 07:55, said:

Ba afișează și contactele ĂŽn limba română, chiar și cu diacritice.
Au avut o actualizare firmware prin aprilie care a rezolvat problema diacriticelor.
Exact ce ziceam mai sus, nu am apucat sa vad ca scrisesei si tu :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate