Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Utilizatori e-bloc.ro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
alexadruebetiuc

alexadruebetiuc

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.01.2021
Buna ziua,

In acest topic sa pot acorda si sfaturi, ajutorul la anumite probleme intalnite la regia blocului? In caz ca nu, as dori sa se mute in topicul potrivit. Multumesc!

Problema mea este in felul urmator:
Ma suna administratorul blocului, in care detin o garsoniera, in care nu prea locuiesc. Ma suna sa-mi transmita ca sunt dator 2 luni din 2020 (februarie si martie). Eu nu mai stiu daca le am achitat sau nu.. si nici chitantele nu le pastrez. Ea stia ca eu chitantele nu le pastrez, am mai avut o discutie in trecut despre chitante..
Problema este ca ea ma pune sa le achit, iar eu nu doresc sa fac lucrul acesta, pentru ca ea mi-a trimis doua chitante platite pe 2020. Una fiind achitata in ianuarie 2020 (pt luna decembrie 2019), iar o alta chitanta fiind achitata in septembrie 2020 (pe lunile aprilie, mai, iunie, iulie, august) . In fine, platesc pe mai multe luni mereu pentru ca nu ma intalnesc cu respectiva in bloc cand ea strange banutii pentru regie, si plus de asta ea nu sta in blocul asta, vine odata pe luna intr-o Marti..
Dupa chitantele trimise de catre ea, imi reiese ca as fi dator regiei cu 3 luni (ianuarie, februarie, martie), nu doua cum zice ea! Intrebarea si cea mai mare dilema a mea este, cum a putut sa-mi ia banii pentru lunile platite in septembrie? Nu a vazut ca nu sunt achitate acele 3 luni, sau doua cum zice ea?

Multumesc!!

#20
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005
Ce treaba are asta cu e-bloc?
Data viitoare pastrezi chitantele sau faci transfer bancar asociatiei.

PS. Daca nu platesti intretinerea, apari restant...deci cum se gandeste ca ai sarit 2 luni dar restul lunilor le-ai platit?

Edited by JAWS, 14 January 2021 - 17:50.


#21
alexadruebetiuc

alexadruebetiuc

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.01.2021
N-are cont bancar, si nici nu cred ca ar dori sa faca conturi bancare asociatiei..
Nu mi dau seama cum nu a observat ca sunt neachitate acele doua luni.. E foarte ciudat. Ma duce cu gandul ca are doua chitantiere si face ceva magarii, ea avand in acest bloc vreo cateva garsoniere, unde multi vin si pleaca.. si ma gandesc ca si-a luat teapa cu plata din partea chiriasilor, si acum incearca si ea sa scoata din paguba :-??

#22
Charminna

Charminna

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.08.2021
Buna ziua. As vrea sa stiu daca firma de administrare are dreptul de a dezactiva rubrica "Documentele asociaţiei" din aplicatie.
Multumesc anticipat pentru raspunsul prompt.

#23
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017
Am si eu cont pe minunatia asta si acus se blocheaza in detalii cont si schimbare parola. Orice am incercat, nu reusesc sa trec mai departe. Nu mai retineam parola si am solicitat resetare. Si acolo ramane blocata!! Nu mai gasesc factura pe luna ianuarie, ca asa nu as mai avea nevoie de idiotenia asta de platforma. Cred ca am sters-o din greseala din e-mailuri. Si nici nu stiu daca imi permite sa platesc cu vreo factura mai veche..

Edited by bbseptik2017, 13 March 2022 - 10:07.


#24
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
In legatura numai cu plata facturii:
Am trecut prin situatia sa nu pot plati online prin intermediul platformei, am facut-o prin ordin de plata.
De ce?
Asociatia trecuse prin niste schimbari ale conducerii, firmei de administrare. Noua conducere a asociatiei fiind patita cu vechea administratie, nu a mai autorizat noua firma sa aiba acces la contul din banca. Plata se poate face numai prin aparatele diverse de plati de prin centrele comerciale sau prin OP. In cazul acesta, desi am acces la contul meu de pe platforma (am si cod de bare pt plata), nu pot plati. Vezi sa nu ai aceeasi situatie. Eu folosesc platforma doar pentru informare, sesizari catre asociatie si administratie.
LE.
Ca exemplu, pentru a vedea cat de interesati sunt administratorii de actualizarea datelor de pe platforma: eu am platit intretinere ain 18.02.2022, pana azi (14.03.2022) incluziv, apar ca am e plata suma respectiva. Desi pe 20.02.2022 le-am trimis email cu ordinul de plata.Mai mentionez ca total intamplator asociatia are contul in aceesai banca la care am si eu, deci nu e vorba de comunicarea interbancara.

Edited by altuser09, 14 March 2022 - 08:41.


#25
2069

2069

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 11.11.2006
Buna ziua! am inregistrate 2 apartament in aplicatie. Un apartament l-am vandut, stie cineva cum pot sterge cel apartament din aplicatie?

#26
mariusg7

mariusg7

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2022
Aceste programe sunt foarte utile, atat pentru administratori cat si pentru locatari.

Insa eu folosesc un alt program mai modern Posted Image

#27
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
LA mine iar s-a schimbat administratia.
Dupa o pauza de cateva luni si multe insistente am reusit in sfarsit sa imi pot inregistra indecsii pt apa pe site e-bloc.ro.
Am acces la cont doar pentru indecsi, noul administrator nu se oboseste sa incarce documente pe site desi foloseste softul BlocManagerNET. E si o asociatie cu 120 membri, ca sa incapa in avizier e printata cu fonturi mici, am dificultati sa citesc toate rubricile. As putea crede ca se evita transparenta din pdv financiar.

#28
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Noua administratie (e o contabila cu atestat de admin) nu vrea sa comunice prin intermediul platformei, prefera e-mailul.
Nu incarca lista de cheltuieli, nu vrea sa comunice prin tichete pe platforma. I-am trimis dimineata e-mail, i-am cerut sa pot inregistra indecsii pt apa pe e-bloc.ro.
Citez: " Am rugămintea sa transmiteți email nu tichete în platformă, comunicarea se face in scris pe email.platforma nu este un mediu de comunicare .
O sa verific de ce nu reușiți sa va introduceți indecsii iarasi .Am rugămintea sa ii transmiteți pe email , email ul fiind mediul cel mai sigur de discuții.
Tichetele de pe platforma nu sunt folosite."
Nu stiu cum sa fac. Se poate presupune ca nu se doreste transparenta pentru a ascunde anumite cheltuieli nejustificate.
Lista de plata afisata in hol este destul de greu de citit, sunt 120 apartamente, am incercat sa o fotografiez dar prin sticla e dificil.
Lista de cheltuieli defalcata pe facturi nu apare nicaieri.
Exista vreo posibilitate legala sa o determin sa introduca datele complete pe platforma e-bloc.ro?

#29
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 16.01.2023
aplicatia respecta legea de protectie a datelor cu caracter personal ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate