Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Unguent fimoza

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Salutare, care ati avut fimoza la varsta de peste 40 ani, poate stiti ce inconfortabila este. Daca este aici vre-un medic urolog sau cineva ce a trecut prin asa ceva si stie ce unguent sau tratament este bun, in afara de cel chirugical, nu este o fimoza infectioasa, se decaloteaza putin preputul dar nu de tot, dar este veche de la nastere, am inteles ca sunt unguente care ajuta preputul sa se largeasca, rog doar persoanele care au cunostinta de cauza sau care au trecut prin asa ceva, mersi mult.

#2
Ak-33

Ak-33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 06.01.2020
Recomand sa mergi la medic (Betaderm stiu ca era dat de medici pt copii ) dar incao data iti zic , mergi la medic
Ai 40 de ani , esti adult nu are de ce sa iti fie rusine

Edited by Ak-33, 06 June 2020 - 12:59.


#3
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Eu ma intreb cum te-ai chinuit pana acuma cu actul sexual?

#4
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@ Ak-33, mersi, pai am fost cand eram tanar la medic si m-au chinuit de numa, nu prea mai vreau sa merg, cred ca intelegi ca am fost traumatizat. Ai folosit aceasta crema, Betaderm? Ajuta?

#5
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Dacă ai aflat la 40 de ani ca ai fimoza(greu de crezut) se rezolva doar la medic.
     Unguentele nu ajută la nimic.

#6
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@cspot, nu am aflat acum ... nu mai vreau sa merg la medic, din cauza experientei din copilarie, in fine, ai testat tu la 40 de ani crema sa spui ca nu mai functioneaza sau ce argumente solide ai?

#7
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Unguentul ”Dermovate” ajută să lărgească pielea acolo. Durează cam două săptămâni de tratament zilnic ca să observi o lărgire. Este pe bază de corticosteroizi deci s-ar putea să observi efecte secundare specifice lor, gen acnee pe față chiar dacă n-ai mai avut dar are efect garantat!

#8
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 remus43, on 06 iunie 2020 - 13:26, said:

pai am fost cand eram tanar la medic si m-au chinuit de numa, nu prea mai vreau sa merg, cred ca intelegi ca am fost traumatizat. ,

Au vrut sa te taie pe viu fara anestezie,sau ce traume?

#9
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@rickysyv acnee pe fata daca ma dau pe penis? Spui ca ma poate ajuta? Doar dau cu crema si atat?

#10
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 remus43, on 06 iunie 2020 - 14:05, said:

@rickysyv acnee pe fata daca ma dau pe penis? Spui ca ma poate ajuta? Doar dau cu crema si atat?

Dai cu crema si faci zilnic exercitii de decalotare cand esti in erectie,ca sa se largeasca

Edited by I2O, 06 June 2020 - 14:55.


#11
Ak-33

Ak-33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 06.01.2020

 remus43, on 06 iunie 2020 - 13:26, said:

@ Ak-33, mersi, pai am fost cand eram tanar la medic si m-au chinuit de numa, nu prea mai vreau sa merg, cred ca intelegi ca am fost traumatizat. Ai folosit aceasta crema, Betaderm? Ajuta?
Nu am folosit eu
i a fost data baiatului meu (1 an si 4 luni avea atunci) inainte si  dupa opreatia de hipospadias
repet , doar un medic iti poate da un tratament adecvat

Edited by Ak-33, 06 June 2020 - 17:19.


#12
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008

 remus43, on 06 iunie 2020 - 14:05, said:

@rickysyv acnee pe fata daca ma dau pe penis? Spui ca ma poate ajuta? Doar dau cu crema si atat?

Da mă omule te ajută sigur. Depinde și de cât de largă ai deschizătura în momentul de față. Dacă e cât un ac doar cât să urinezi atunci nu te ajută nimic în afară de operație. În schimb dacă e mai mare și se vede capul penisului atunci crema ți-o poate lărgi cât să iasă de tot!

Și da la tratament steroidian îndelungat nu prea scapi de acnee, e un efect secundar care apare la scăderea imunității și ești victima a fel de fel de infecții oportuniste cum e și acneea. Stai liniștit că e ceva normal. Crema se dă la farmacie fără rețetă deci sigur nu crăpi de la ea!

Cum spunea și colegul mai sus, îți belești p**a și dai cu cremă de jur-împrejur din abundență. Vei vedea efecte garantate în două săptămâni, apoi vezi tu dacă mai vrei să continui sau nu să lărgești și mai mult!

#13
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,926
  • Înscris: 02.02.2007
poate a fost pacientul lui Ciomu! si ala abia isi forma mana!
mare noroc ai avut!
on: alifie de cutit!
in rest, timp,bani, nervi consumati!

#14
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016

 rickysyv, on 06 iunie 2020 - 19:36, said:


Da mă omule te ajută sigur. Depinde și de cât de largă ai deschizătura în momentul de față. Dacă e cât un ac doar cât să urinezi atunci nu te ajută nimic în afară de operație. În schimb dacă e mai mare și se vede capul penisului atunci crema ți-o poate lărgi cât să iasă de tot!

Și da la tratament steroidian îndelungat nu prea scapi de acnee, e un efect secundar care apare la scăderea imunității și ești victima a fel de fel de infecții oportuniste cum e și acneea. Stai liniștit că e ceva normal. Crema se dă la farmacie fără rețetă deci sigur nu crăpi de la ea!

Cum spunea și colegul mai sus, îți belești p**a și dai cu cremă de jur-împrejur din abundență. Vei vedea efecte garantate în două săptămâni, apoi vezi tu dacă mai vrei să continui sau nu să lărgești și mai mult!
Pai dau pe gland cu crema sau pe preput?

#15
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Eu am impresia că pui întrebări cretine complet la mișto... Dai pe ceea ce vrei să lărgești, are același efect și pe gaura curului dacă aplici crema!

#16
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Pai ai spus sa o belesc si sa dau cu crema, asta inseamna sa dau pe gland, dupa exprimarea ta.

#17
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Se aplică pe interiorul prepuțului, de aia decalotezi parțial înainte de aplicare!

#18
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Deci o decalotez, pun pe put si dupa dau drumul la preput peste glandul cu crema?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate