Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

GPS OFFLINE pentru android

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 20.08.2004
Magic Earth a fost aplicația mea preferata cu ani în urma. Zilele astea am încercat-o din nou și surpriza total neplăcută a fost gestionarea punctelor intermediare și a traseului: îngrozitor de complicata. Practic, nu am putut sa scot punctele intermediare după ce le-am adăugat. Și am stat sa bibilesc traseul o grămadă de timp. Dezamăgire totala. În Sygic și GMaps e foarte simplu, asa ca "adio" Magic Earth.

Edited by lg, 21 August 2021 - 07:19.


#38
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
Mie îmi place Magic Earth și este banal de adaugat un punct intermediar.
Alegi pe harta manual daca nu îți convine traseul sugerat de el.

#39
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 20.08.2004
reciteste ce am scris: nu adaugarea este problema.

#40
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
cum naiba nu le poti scoate ca tot de acolo de unde le pui le si scoti....
in fine. Freaca bine aplicatia inainte sa pleci la drum sa stii fiecare chichita a ei si pune-ti din timp in Favorite punctele intermediare
astfel incat cat esti pe traseu le alegi din lista nu le cauti sau editezi cat esti pe drum.

eu asa procedez, si am plecat cu ea in Austria, Germania, Grecia si urmeaza sa plec spre Polonia si tot cu ea....
nici un rateu pana acum.

#41
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

Vizualizare mesajMihai_3, pe 28 august 2021 - 10:04, a scris:

cum naiba nu le poti scoate ca tot de acolo de unde le pui le si scoti....
in fine. Freaca bine aplicatia inainte sa pleci la drum sa stii fiecare chichita a ei si pune-ti din timp in Favorite punctele intermediare
astfel incat cat esti pe traseu le alegi din lista nu le cauti sau editezi cat esti pe drum.

eu asa procedez, si am plecat cu ea in Austria, Germania, Grecia si urmeaza sa plec spre Polonia si tot cu ea....
nici un rateu pana acum.
Nu toți au pct. intermediare decise cu zile/săpt înainte, unii poate se hotărăsc pe drum.

Edited by Vlad_22, 30 August 2021 - 15:45.


#42
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Mi se pare foarte ciudat faptul ca te baga prin oras aplicatia atata timp cat exista chiar mai mult de o varianta ocolitoare. Mi s-a intamplat in cazul OsmAnd. O fi de la modul in care este programata aplicatia? Sper sa o optimizeze mai bine. Dupa ce am trecut la o noua versiune nu m-a mai trimis aiurea pe o strada impracticabila dar m-a bagat prin oras. Mentionez ca am activa optiunea fuel efficience route.In oras parca nu e chiar atat de fuel efficient. Care credeti ca ar fi problema? Ar fi mai bine sa schimb aplicatia? Ce recomandati pentru functionare offline in Romania cu ghidara vocala (se poate si pe engleza).

Edited by malllio123, 30 August 2021 - 16:57.


#43
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

Vizualizare mesajmalllio123, pe 30 august 2021 - 16:57, a scris:

Mi se pare foarte ciudat faptul ca te baga prin oras aplicatia atata timp cat exista chiar mai mult de o varianta ocolitoare. Mi s-a intamplat in cazul OsmAnd. O fi de la modul in care este programata aplicatia? Sper sa o optimizeze mai bine. Dupa ce am trecut la o noua versiune nu m-a mai trimis aiurea pe o strada impracticabila dar m-a bagat prin oras. Mentionez ca am activa optiunea fuel efficience route.In oras parca nu e chiar atat de fuel efficient. Care credeti ca ar fi problema? Ar fi mai bine sa schimb aplicatia? Ce recomandati pentru functionare offline in Romania cu ghidara vocala (se poate si pe engleza).
OsmAnd mi se pare util, doar pentru zone așa, necunoscute sau prin munți, în călătorii etc. Și prin orașul propriu și altele, e util, fiindcă vezi exact, nr. unor blocuri, clădiri. În rest, interfața pare cam greoaie și aglomerată, pentru a-l putea folosi pe post de navigator. Da, are destule funcții utile, însă e prea pus așa, la tocană, totul, pe post de navigator. Mai degrabă Maps.Me, de exemplu, combină cam tot ce e util și păstrează o interfață simplistă și exact de ceea ce ai nevoie.

Edited by Vlad_22, 30 August 2021 - 18:17.


#44
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
chiar si daca hotărăsc pe drum, suporta cautare....
cred ca cea mai mare problema este abilitatea de a studia programul.

#45
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 05.04.2011
Waze merge si offline

#46
misike1

misike1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 07.11.2010
Esti sigur?

#47
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,162
  • Înscris: 29.01.2008
Waze are nevoie de internet pentru a-și calcula traseul, iar pe parcurs pentru a afișa avertismentele. În zonele în care telefonul rămâne fără semnal Waze va merge ofline atât timp cât mașina merge pe traseul stabilit, dar nu va mai arăta avertizările. Dacă mașina părăsește traseul stabilit în zonă fără conexiune la internet, atunci Waze se blochează.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate