Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Care sa-l aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

Poll: Ce varianta sa aleg? (12 member(s) have cast votes)

Ce varianta sa aleg?

  1. 1 (8 votes [66.67%])

    Percentage of vote: 66.67%

  2. 2 (2 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  3. 3 (1 votes [8.33%])

    Percentage of vote: 8.33%

  4. 4 (1 votes [8.33%])

    Percentage of vote: 8.33%

Vote Guests cannot vote

#19
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006
1

#20
r-soft

r-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 13.11.2005
hmmm...vad ca mai multi aleg 1...sa vad cum oi face ...
sper pe saptamana viitoare sa fie gata si montat si cu toate alea

#21
tchocksoo

tchocksoo

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 20.01.2004
amandoi designerii sunt incepatori, primul lucru pe care trebuie sa il faci e sa cauti alt designer, daca nu gasesti abia atunci alege din ce ai

ca sfat pe viitor cere portofoliu inainte de a lucra cu cineva (si consulta-te cu un tert asupra portofoliului respectiv, eventual cineva din domeniu, exact cum iti iei mecanicul cu tine cand te duci sa iti iei masina)

asa scutesti timp pierdut si nervi

daca nu poti sa mergi cu alt designer acum ai grija sa oferi cat mai multe materiale designuylui o structura clara si tot ce crezi ca l-ar putea ghida, apoi insista asupra ordinii si echilibrului si cromatic si ca zone spatii.

nu uita KIS (keep it simple !)

#22
r-soft

r-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 13.11.2005
multumesc mult de sfaturi tutuoror...
intr-adevar unul din designeri e incepator aceasta fiind primul sa proiect (cel ce a facut variantele 1 si 4(Cookie_503)) , dar am zis ca daca o sa faca tot mai multe proiecte o sa prinda experienta si o sa lucreze din ce in ce mai bine.Celalalt designer nu este incepator insa specialitatea lui nu este crearea de site-uri ci bannere si alte chestii se pricepe mai mult la site-uri animate...

#23
tchocksoo

tchocksoo

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 20.01.2004
nu este vb de talent.

este vb de notiuni si chestii tehnice, si best practices pe web, notiuni pe care acesti baieti se vde clar ca inca nu si le-au insusit

#24
BoInG

BoInG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 08.05.2005
Din cele 4 variante, prima arata cel mai bine. Cu toate astea e o simpla imagine, conteaza foarte mult de acuma incolo cine si cum face codul html/xhtml. Un size mic al paginii, o validare a codului, o incarcare rapida da bine la un eventual client.

#25
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
1 are la baza tot un template de pe TM, chiar daca nu e template, sau e un template scos din circulatie, se pot vedea clar asemanarile, diferentele nu fac decat sa strice, chiar daca s-a schimbat o poza, s-a mutat putin un tabel, niste butoane, asta nu a facut decat rau template-ului original.normal ar fi fost invers.celelalte adica 2,3,4, nici nu mai conteaza, poate din 4 sa se poata scoate ceva.vedeti atasamentul

template, template dar sa fie modificat in bine

interesant modul in care este inteleasa notiunea de designer.chiar daca majoritatea siturilor de hosting arata aproximativ identic, tiparele pot fi sparte oricand, avand totusi un design atragator, gasesti asta chiar si pe TM, e drept, mai rar. designer nu inseamna layout de colo, butoane de dincolo, imagini de pe net sau luate cu print screen.

Attached Files


Edited by cornelyu, 23 March 2006 - 06:54.


#26
r-soft

r-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 13.11.2005
template-uri nu sunt sigur caci imi trimiteau din ce-au facut din ora-n ora...si am vazut evolutia...am si pus intr-un atachament mai multe variante
eh acuma arata-mi tu site de hosting ce nu seamana a template...eu asta am si cerut sa arate corporate sa fie oarecum clean...

#27
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
uite cateva template-uri care ies cu cate ceva din tipar, pot fi si fara flash, doar cu gif-uri animate

http://www.templatem...ates/10055.html
http://www.templatem...lates/9090.html
http://www.templatem...lates/8834.html
http://www.templatem...lates/7457.html

si doua situri luate la intamplare

http://www.sibername.com/hosting/
http://free.prohosting.com/

eu spun ca nu se compara, ia tot ce vrei, aspect general, impresie la prima vedere, functionalitate, si repet sunt luate la plesneala, e drept mai sunt mii, chiar la firme supertari facute cu template

#28
r-soft

r-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 13.11.2005
or fi da in Romania nu prea
eu as cumpara un tm da ma gandesc ca eu dau banii pe el si template-ul e gratis pe alte 50 de forumuri...si ma mai gandesc ca-l mai alti 1000 de hosteri
asa mai bine aleg unu din cele de sus care chiar daca-s cu stangacii sau seamana a template macar nu mai dau de ele pe net

#29
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
poti lua un tm care a fost downloadat o data sau de doua ori, apoi un expert ti-l face sa nu mai semene decat cu 10% din original, vei avea astfel cu 100-150$ un site super, cod clean, functionalitate perfecta, tot ce e tm e supertestat, eu nu ti-am dat asta ca solutie, ci doar ca ex ca se poate face si ceva de calitate cu bani putini, nu stiu cat platesti tu cei doi designeri, dar ai vorbit de ore de munca, chiar la 4$/ora

#30
r-soft

r-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 13.11.2005
pentru ce lucrarile de sus nu-i platesc...sunt gratuite ca sa-i iau in echipa

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate