Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

Achizitie Router Antena yagi

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Am.cumparat antena asta (https://www.elpismed...gi-2x12dbi.html) pentru o zona cu semnal slan si nu stiu ce reouter sa aleg la ea, am ramas la doua mr6400 si mr200, cam cele mai ieftine.As alege mr6400 daca nu sunt probleme de compatibilitate cu antena sau cu cartela digi...

#2
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,741
  • Înscris: 30.07.2006
In ce zona stai si cat de slab e semnalul?

#3
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Eu am mr200 versiunea  4  și funcționează perfect , îl folosesc de anul trecut

#4
techuser

techuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 05.04.2020
spam, spam, spam ....

#5
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,369
  • Înscris: 08.01.2009
De ce nu faci si tu alegerea inteligenta sa iei ori Huawei B525 ori Huawei B535 care pt. use-case-ul tau sunt de departe cele mai bune optiuni ; au partea modem retea mobila de la un producator consacrat (daca vei cauta thread-uri legate de MR200 vei gasi probleme pt. ca pt TPLink e un tip de acces cu care nu au familiaritate) iar in rest in mod surprinzator au si celelalte specificatii mai bune (porturi gigabit vs 100Mb/s , AC1200 vs AC750 Wifi)

#6
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

View Postme_iauras, on 31 mai 2020 - 09:43, said:

De ce nu faci si tu alegerea inteligenta sa iei ori Huawei B525 ori Huawei B535 care pt. use-case-ul tau sunt de departe cele mai bune optiuni ; au partea modem retea mobila de la un producator consacrat (daca vei cauta thread-uri legate de MR200 vei gasi probleme pt. ca pt TPLink e un tip de acces cu care nu au familiaritate) iar in rest in mod surprinzator au si celelalte specificatii mai bune (porturi gigabit vs 100Mb/s , AC1200 vs AC750 Wifi)
Mr200 de la tp-link am eu si e o petarda de modem, eu il folosesc pe post de router pentru net fix prin cablu, cand il foloseam pentru net fix prin date mobile era slabut, cu tot cu antena externa avea semnal asemanator cu a unui flagship..
Pe partea wireless sta prost, face sunete cand ii dau restart, si uneori random asa, uneori nu mai vede reteaua pe 5ghz, uneori random asa, desi e conectat la net nu mai merge netu pe wireless pana nu ii dau restart, partea de firmware e ancorata in timp, că de, e modem vechi, per total sunt dezamagit de experienta avuta cu modemul asta
1*arata si naspa, 2*are performante slabe pe lan, si porturi doar de 100mbps.
Nu recomand

#7
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Asta e? http://www.220volt.r...PE Router feher , deci in asta intra doua antene externe si cartela sim?

#8
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006
Pe olx sunt preturi mai bune.

#9
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Da, sunt, dar prefer sa nu iau de pe olx.

#10
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,369
  • Înscris: 08.01.2009
Sunt pe OLX nenumarate oferte de variante sigilate impreuna cu factura/garantie 2 ani  ; personal as merge pe B525 pt. ca are un port eth in plus  si are si port USB pt. file sharing/media server , printer sharing (singurul avantaj B535 ar fi modemul cat7 300/100 Mb/s Dw/Up vs cat6 la B525 cu maxim 300/50 Mb/s Dw/Up dar fiind varianta actualizata vei gasi mai multe B535-uri la vanzare in ziua de azi) .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate