Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Cea mai buna aplicatie pentru localizarea copilului?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
The Giver

The Giver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.05.2007
Salut, am inceput sa caut aplicatii pentru localizarea copiilor. Aveti ceva recomandari? Eu am instalat de curand aplicatia Find My Kids si o testez cam de o saptamana. Pana acum totul ok, 3 tipuri de harti pentru localizare si functioneaza destul de precis. Imi place si butonul pe care il are copilul in aplicatie cu care poate transmite un mesaj de ajutor daca se afla intr-o situatie periculoasa. Sunt destul de hotrat sa imi iau varianta cu plata dar as vrea sa stiu daca sunt si alte aplicatii pe care le recomandati sau daca aveti si voi aplicatia asta instalata?

#2
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,020
  • Înscris: 29.06.2011
Ce inseamna ok. Este localizare in timp real ? La google parca este la 3 minute.

#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,211
  • Înscris: 05.06.2002
Si care-i device-ul care vrei sa-l localizezi la acel copil? Un telefon IOS, un ceas, un altfel de telefon?

#4
The Giver

The Giver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.05.2007

 Fane, on 30 mai 2020 - 18:43, said:

Si care-i device-ul care vrei sa-l localizezi la acel copil? Un telefon IOS, un ceas, un altfel de telefon?

Copilul are un iphone.

#5
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,020
  • Înscris: 29.06.2011
O panarama de aplicatie, nu stiu cum poti instala asa ceva in telefon.

#6
The Giver

The Giver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.05.2007

 CGDBZ, on 30 mai 2020 - 18:21, said:

Ce inseamna ok. Este localizare in timp real ? La google parca este la 3 minute.
E aproape real time cam 1 min delay as zice.

 CGDBZ, on 02 iunie 2020 - 17:35, said:

O panarama de aplicatie, nu stiu cum poti instala asa ceva in telefon.
La ce te referi mai specific?

#7
atol

atol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 17.01.2007
Daca el are un iPhone cu IOS 13 si tu tot un Iphone, poti sa parametrezi telefonul lui sa partajeze pozitia cu tine si ii poti verifica locatia cand vrei.

Edited by atol, 02 June 2020 - 21:59.


#8
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Folosești găsire prieteni care este nativa in iOS , este creată la Apple sau dacă ai un android atunci folosește Life360 care se mișca foarte bine și are in plus Afișarea bateriei

#9
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Un iPhone sau un ceas Apple se poate verifica folosind functia "Find my iPhone". Trebuie doar sa ai acelasi ID Apple pe ambele dispozitive. Sa nu-i dai parola ca sa cumpere cine stie ce optiuni de sute de euro la anumite jocuri. De asemenea daca are un singur dispozitiv se poate cauta in iCloud, tot prin logare cu Apple ID. Localizarea este foarte exacta, atata timp cat are in permanenta acces la internet, sau daca nu isi seteaza telefonul in mod "avion"...

#10
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Toate dispozitivele Apple apar in aplicatia Find My, inclusiv Airpods-urile. Nu are rost sa folosesti altceva, setezi telefonul copilului ca fiind parte din Family si il urmaresti mai ceva ca aia din filmePosted Image
Daca ii faci un apple id pt copii nu va putea sa instaleze nimic fara acceptul tau.

#11
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,633
  • Înscris: 21.03.2005
Dupa ce il bagi in Family sharing cu un cont de copil, (child), tu esti owner.

Activezi Find My din telefonul lui, catre tine.

Apoi, din ScreenTime, activat pe ambele telefoane, il configurezi pe al lui cu Content and Privacy Restrictions sa nu poate face modificari la location si account. Adica sa nu permiti sa anuleze location sharing, sa nu permiti sa schimbe apple Id-ul.

In felul asta poti monitoriza contul lui, inclusiv cat timp sta pe  alte aplicatii, etc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate