Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Contul de Facebook a fost dezactivat fara motiv! HELP

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
derikarrow

derikarrow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 17.05.2020

View PostSidTheKid, on 29 mai 2020 - 22:08, said:

Mie mi-au interzis accesul ca nu aveam numele real ci o porecla.
Le-am trimis o poza cu buletinul la prostani, sa vada pozele de la profil, ca-s eu ala cu contul si ca nu fake.
Spun prostani ca am prieteni in lista cu porecla la nick si merg in continuare bine-mersi.
M-o fi raportat vreun ''prieten'', asta cred c-ai patit si tu.

Si eu aveam vreo 40-50 de prieteni in lista, colegi de facultate, familie, fosti colegi de munca,   chiar profesori universitari,   toti cu nume reale si fotografii cu ei.  
Adica da-o incolo de treaba, de ce s-ar imprieteni  un profesor universitar cu un troll  cu  cont fals daca nu m-ar cunoaste in viata reala?

Edited by derikarrow, 30 May 2020 - 02:30.


#20
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Bun, poate se duce dracului acest Facebook, luase amploare prea mare.
Instituții ale statului au pagina de Facebook, e ceva incredibil.

#21
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

View Postderikarrow, on 29 mai 2020 - 22:23, said:

Am trimis poza cu buletinul, dar nu mi l-au primit fiindca nu stiu sa citeasca CNP-ul...daca  Facebook  este departament  Pentagonului sau CIA, cred ca  angajatii de acolo trebuie sa fie teribili de IDIOTI.  
Am trimis si cu diploma si cu carnet de student...n-am mai primit raspuns de atunci.
Taie-ti degetul si trimite-le amprenta.
Repeti procedura pana inteleg ca tu esti.
Daca nici asa nu inteleg IDIOTII pentagonului si CIA, le trimiti si amprentele familiei. Fie carantina cat de rea, tot o sa se sesizeze cineva.

Edited by Friskey, 30 May 2020 - 03:47.


#22
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,960
  • Înscris: 18.12.2007
Daca nu aveti nimic de spus la subiect treceti mai departe!

#23
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,322
  • Înscris: 01.12.2001
In postările tale, ai vreo foto cu tine reală în care te-ai etichetat?
Gândește-te ce ai greșit.
Ai trimis în privat ceva video deocheate.
Câțiva au fost dezactivați că au trimis prin Messenger un clip ce l-au primit prin WhatsApp.
Chiar și activitatea pe Messenger e monitorizata.

#24
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015

View Postderikarrow, on 29 mai 2020 - 22:49, said:

Mi-am deschis al doilea cont prin decembrie 2019.
Si in aprilie 2020 mi-am luat ban.
De atunci inca sunt pe asteptare.
Cred ca o sa-mi fac cont nou fiindca am sesiune de examene cat de curand si trebuie neaparat sa intru pe grupul de facultate.Desi tare mi-e ca o sa trebuiasca sa schimb numarul de telefon.Fiindca nu te lasa sa deschizi mai multe conturi cu acelasi numar de telefon.
In privinta reclamatiei tale, te-ai complicat degeaba sa faci poze buletinului si sa le trimiti fiindca idiotii nu stiu sa citeasca CNP romanesc.
Si am indoieli ca ar putea citi o diploma sau un carnet auto romanesc.


Da, nu ma mira deloc faptul ca se fac abuzuri si este loc de incompetenta. Cu siguranta va trebui sa schimbi numarul de telefon si evident email-ul. Multumesc pentru reply si succes la examene, poate ai timp in viitor si lasi un coment aici cu ce s-a mai intamplat.

View PostMuf, on 30 mai 2020 - 01:34, said:

Mama a patit la fel saptamana trecuta, i l-au activat dupa vreo 4 zile

Ca si in cazul meu fara motiv corect ? :confuzzled:

View Postderikarrow, on 30 mai 2020 - 02:30, said:

Si eu aveam vreo 40-50 de prieteni in lista, colegi de facultate, familie, fosti colegi de munca,   chiar profesori universitari,   toti cu nume reale si fotografii cu ei.  
Adica da-o incolo de treaba, de ce s-ar imprieteni  un profesor universitar cu un troll  cu  cont fals daca nu m-ar cunoaste in viata reala?

Corect! Bun raspuns, deci este clar ca sunt inchise conturi fara motiv, dar nu avem o explicatie logica pentru ce anume ar face cineva asta... cand stim cu totii ca exista miliarde de conturi false care fac spam, troll sau incalca reglulile Facebook...

View PostCovertTwo, on 30 mai 2020 - 02:53, said:

Bun, poate se duce dracului acest Facebook, luase amploare prea mare.
Instituții ale statului au pagina de Facebook, e ceva incredibil.

Sincer si eu mi-as dori ca aceasta platforma care practic ne-a acaparat oarecum vietile sa se inchida desi sincer sa fiu nu cred ca se va intampla asta in urmatorii zece ani cel putin pentru ca este o masinarie in primul rand foarte profitabila.

View PostFriskey, on 30 mai 2020 - 03:34, said:

Taie-ti degetul si trimite-le amprenta.
Repeti procedura pana inteleg ca tu esti.
Daca nici asa nu inteleg IDIOTII pentagonului si CIA, le trimiti si amprentele familiei. Fie carantina cat de rea, tot o sa se sesizeze cineva.

mda Posted Image

View PostAlexEn, on 30 mai 2020 - 08:22, said:

Daca nu aveti nimic de spus la subiect treceti mai departe!

Corect, va ca nu prea s-a facut pe acest off-tiopic pe acest subiect

View Postdorin_2k, on 30 mai 2020 - 08:35, said:

In postările tale, ai vreo foto cu tine reală în care te-ai etichetat?
Gândește-te ce ai greșit.
Ai trimis în privat ceva video deocheate.
Câțiva au fost dezactivați că au trimis prin Messenger un clip ce l-au primit prin WhatsApp.
Chiar și activitatea pe Messenger e monitorizata.

Salutare, deci aveam contul pe prieteni, doar prietenii ma puteau eticheta desi am activa optiunea in care sa verific intai de a fii etichetat cine m-a etichetat. Nu am trimis nimic de acest gen in privat pentru ca stiu ca poti sa ai contul inchis pentru asta si nu as fi atat de noob incat sa incalc o astfel de regula pe care o cunosc deja. Stiu ca este monitorizat totul in privat dar gandeste-te ca este vorba de niste filtre aici nu de oameni care stau sa se uite la catralioane de conversatii private. Sunt niste filtre cum are si youtube si facebook de exemplu cand postezi muzica si iei copyrights incalcarea drepturilor de autor, aici este vorba de niste filtre nu de oameni fizic. Ei se uita la discutiile private doar la cei care ii intereseaza pe ei, iti dai seama ce echipa ar trebui sa aibe sa poti monitoriza fiecare discutie de pe globul pamantesc ar fi ceva imposibil.

#25
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,322
  • Înscris: 01.12.2001
Ai pus HELP in titlu. Nu te poate ajuta nimeni.
Gândește-te la activitatea ta doar pe fb.
Aveai foto reală cu tine la profil? Aveai măcar câteva foto cu tine?
Posibil sa te fi suspendat daca aveai o foto cu un răsărit de soare la profil și doar câteva foto cu pisici, câini sau cafele.
Posibil sa ți se ridice blocarea, posibil nu.

#26
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

View PostMuf, on 30 mai 2020 - 01:34, said:

Mama a patit la fel saptamana trecuta, i l-au activat dupa vreo 4 zile
cum a reusit sa-i fie reactivat?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate