Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Contul de Facebook a fost dezactivat fara motiv! HELP

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015
Salutare dragi prieteni,

Navigam pe Facebook, pe live-uri una alta, mentionez faptul ca am un cont confirmat cu buletinul poza reala si numele meu real si dintro data m-am trezit deloghat de pe aplicatia Facebook, cerandu-mi sa imi confirm din nou contul desi aceasta era deaj confirmat de 1 an...

Your account was disabled for violating the Facebook Terms.
Our Policies
Your account must list your authentic name.
Personal accounts must represent individual people only. It's a violation of our policies to use a personal profile to represent anything other than yourself (ex: celebrities, pets, ideas, objects, etc.).
Impersonating anyone or anything is not allowed.
Maintaining multiple accounts is a violation of our policies.
Accounts created for the purpose of spamming or harassing others are strictly prohibited.


NOTE: Mentionez faptul ca NU am incalcat drepturile si conditiile Facebook! Va rog sa ma ajutati, va multumesc... am depus deja contestatie cu buletinul, dar poate stie cineva macar o explicatie la aceasta problema....

#2
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018
Ai primite avertismente inainte de a inchide contul , ai facut ceva , ce nu trebuie.

Din cate imi dau seama din acel mesaj ti-a fost inchis, pe motiv de "violare de nume" adica , ai furat numele sau ti-ai pus nume identic cu alta persoana si te-a raportat.
Acum depinde si de tine ce nume aveai

Edited by StefanRO, 29 May 2020 - 21:04.


#3
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,007
  • Înscris: 08.08.2018
Nu cred ca dezactivarea unui cont Facebook este mare paguba pentru tine. Mai mult pentru ei.

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Sau sa fi fost vre-un cont de genul Adi Si Ioana Ionescu?

#5
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015

 StefanRO, on 29 mai 2020 - 21:03, said:

Ai primite avertismente inainte de a inchide contul , ai facut ceva , ce nu trebuie.

Din cate imi dau seama din acel mesaj ti-a fost inchis, pe motiv de "violare de nume" adica , ai furat numele sau ti-ai pus nume identic cu alta persoana si te-a raportat.
Acum depinde si de tine ce nume aveai

Salutare, mentionez din start faptul ca aveam contul deja confirmat cu numele meu real, cu buletinul, adresa personala de email si cu numarul meu de mobil. Nu avea nimeni de ce sa-mi dea raport la profil pentru ca este numele meu real din buletin, iar acel mesaj de la Facebook este un mesaj standard, ei nu trimit mesaje individuale pentru fiecare (gandeste-te ce ar insemna sa stea sa trimita pentru milioane de oameni de pe glob)...

 mannick, on 29 mai 2020 - 21:07, said:

Nu cred ca dezactivarea unui cont Facebook este mare paguba pentru tine. Mai mult pentru ei.

Paguba mare nu este doar ca imi pierd prietenii cu care tineam legatura constant si mesajele, poze etc...

 connectorxp, on 29 mai 2020 - 21:09, said:

Sau sa fi fost vre-un cont de genul Adi Si Ioana Ionescu?

Nu, in niciun caz. Era contul meu care nu este comun cu altceva. MS pentru raspuns, si sper sa mai primesc si alte raspunsuri poate impreuna gasim vreo solutie sau cel putin o explicatie logica...

PS: Oare Facebook inchide conturi fara motiv? Buna intrebarea, daca dati un search pe Google o sa vedeti ca multi Romani au intampinat aceasta problema...

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu mai distribui in fiecare dimineata imagini cu, cafelute... Posted Image

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Gândește-te cum l-ai folosit.
Esti în grupuri suspecte, ai postat des, ai distribuit ceva ciudat, ai folosit ceva ce a fost revendicat sau ai fost raportat.

Ai postări cu tine cu foto reale?

Edited by dorin_2k, 29 May 2020 - 21:22.


#8
yo9hrb

yo9hrb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,121
  • Înscris: 09.08.2006
Parerea mea este ca daca nu-ti plac serviciile oferite de facebook, nu apelezi la ele. Chiar nu poti trai fara socializarea asta online? Ai incercat la o bere face to face cu prietenii? Este contul ala o chestie de viata vsi de moarte? Nu mai exista viata fara facebook? Intreb si eu, nu dau cu paru'.

#9
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

 IDriver, on 29 mai 2020 - 20:56, said:

Navigam pe Facebook, pe live-uri
ai comentat la vreun live?
eu am scris la un live cu un incendiu "ard tiganii in ..." si in secunda 2 am avut contul dezactivat

#10
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Acu trebuie să-și facă alt cont pe Facebook.    
     Belea maxima !

#11
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Mie de ce nu-mi cere confirmare?

#12
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015

 TruculMagic, on 29 mai 2020 - 21:19, said:

Nu mai distribui in fiecare dimineata imagini cu, cafelute... Posted Image

Posted Image

 dorin_2k, on 29 mai 2020 - 21:21, said:

Gândește-te cum l-ai folosit.
Esti în grupuri suspecte, ai postat des, ai distribuit ceva ciudat, ai folosit ceva ce a fost revendicat sau ai fost raportat.
Ai postări cu tine cu foto reale?

Sunt in cateva grupuri, dar nu ai de unde sa stii care este un grup "suspect" sau care nu... postez sa zicem 1 data pe saptamana.... nu distribui de regula pentru ca stiu ca poate fii continut suspect care posibil sa fie raportat, posibil sa fii fost raportat nu stiu.

 yo9hrb, on 29 mai 2020 - 21:21, said:

Parerea mea este ca daca nu-ti plac serviciile oferite de facebook, nu apelezi la ele. Chiar nu poti trai fara socializarea asta online? Ai incercat la o bere face to face cu prietenii? Este contul ala o chestie de viata vsi de moarte? Nu mai exista viata fara facebook? Intreb si eu, nu dau cu paru'.

Sunt de acord cu tine, mai ies uneori plus ca sunt si cu serviciul dar Facebook a devenit parte din viata noastra oarecum... Poti trai si fara Facebook dar nici nu este ceva rau in a avea un cont personal...

 persona695, on 29 mai 2020 - 21:24, said:

ai comentat la vreun live?
eu am scris la un live cu un incendiu "ard tiganii in ..." si in secunda 2 am avut contul dezactivat

Salutare, interesat ce spui tu si este de luat in calcul dar tocmai din cauza ca multi deja s-au plans de asta eu nici macar numai intru pe live-uri, stau din "umbra" ca sa zic asa... adica nu dau sa intru pe acel live decat sa ascult si atata tot nici nu comentez sau ceva ca stiu ca poti avea probleme desi multi care au conturi false comenteaza fara probleme si nu sunt inchise iar noi care avem conturi reale, poza reala, cont confirmat cu buletinul tel si adresa email avem astfel de probleme... Cine mai intelege si Facebook care a acaparat toata lumea...

 cspot, on 29 mai 2020 - 21:42, said:

Acu trebuie să-și facă alt cont pe Facebook.  
Belea maxima !

Da, dar problema este ca daca iti faci alt cont posibil 99% sa ti-l inchida si pe acesta... Posted Image

 Bursul, on 29 mai 2020 - 21:46, said:

Mie de ce nu-mi cere confirmare?

La ce anume nu iti cere confirmare? Ai contul vechi si inca nu ti-a cerut sa confirmi cu buletinul?

#13
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 07.01.2009
Mie mi-au interzis accesul ca nu aveam numele real ci o porecla.
Le-am trimis o poza cu buletinul la prostani, sa vada pozele de la profil, ca-s eu ala cu contul si ca nu fake.
Spun prostani ca am prieteni in lista cu porecla la nick si merg in continuare bine-mersi.
M-o fi raportat vreun ''prieten'', asta cred c-ai patit si tu.

Edited by SidTheKid, 29 May 2020 - 22:09.


#14
derikarrow

derikarrow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 17.05.2020
Primul meu cont a fost dezactivat pentru ca suparasem pe cineva si m-a raportat de N ori.  
Si pentru ca aveam nume fals si fara poza, Facebook-ul m-a banat.


Al doilea cont al meu avea nume real, dar poza cu un personaj.  
Dupa 4 luni de activitate, la notificari imi tot apareau sugestii cu fete frumoase carora sa le dau add.  Ma tot exasperau.  
Asa ca am dat add.  
In secunda doi, mi-am luat suspend pentru pishing sau ceva de genu', mi-au cerut poza si date personale.
Am trimis poza cu buletinul, dar nu mi l-au primit fiindca nu stiu sa citeasca CNP-ul...daca  Facebook  este departament  Pentagonului sau CIA, cred ca  angajatii de acolo trebuie sa fie teribili de IDIOTI.  
Am trimis si cu diploma si cu carnet de student...n-am mai primit raspuns de atunci.

Am incercat sa reintru si iata ce-mi apare:

Quote

S-ar putea ca analizarea informaţiilor să dureze mai mult decât de obicei
Îţi mulţumim pentru informaţii. Le-am primit.
În prezent, din cauza pandemiei de coronavirus (COVID-19), sunt disponibile mai puţine persoane care să analizeze informaţiile. S-ar putea să nu putem să analizăm contul tău.
Siguranţa utilizatorilor pe Facebook este în permanenţă o prioritate a noastră, aşadar până atunci nu-ţi vei putea folosi contul.
Îţi mulţumim pentru înţelegere.


Edited by AlexEn, 30 May 2020 - 08:21.
limbaj


#15
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Mai este o cauză destul de comună: comentatul politic.
Ori ai comentat ceva pro-PSD, ori anti-PSD și ai fost raportat.

#16
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015

 SidTheKid, on 29 mai 2020 - 22:08, said:

Mie mi-au interzis accesul ca nu aveam numele real ci o porecla.
Le-am trimis o poza cu buletinul la prostani, sa vada pozele de la profil, ca-s eu ala cu contul si ca nu fake.
Spun prostani ca am prieteni in lista cu porecla la nick si merg in continuare bine-mersi.
M-o fi raportat vreun ''prieten'', asta cred c-ai patit si tu.

Aici sunt de acord cu tine, multe conturi fake pe care nimeni nu le dezactiveaza iar noi cei care le si confirmam... tot le dezactiveaza.

 derikarrow, on 29 mai 2020 - 22:23, said:

Primul meu cont a fost dezactivat pentru ca suparasem pe cineva si m-a raportat de N ori.  
Si pentru ca aveam nume fals si fara poza, Facebook-ul m-a banat.


Al doilea cont al meu avea nume real, dar poza cu un personaj.  
Dupa 4 luni de activitate, la notificari imi tot apareau sugestii cu fete frumoase carora sa le dau add.  Ma tot exasperau.  
Asa ca am dat add.  
In secunda doi, mi-am luat suspend pentru pishing sau ceva de genu', mi-au cerut poza si date personale.
Am trimis poza cu buletinul, dar nu mi l-au primit fiindca nu stiu sa citeasca CNP-ul...daca  Facebook  este departament  Pentagonului sau CIA, cred ca  angajatii de acolo trebuie sa fie teribili de IDIOTI.  
Am trimis si cu diploma si cu carnet de student...n-am mai primit raspuns de atunci.

Am incercat sa reintru si iata ce-mi apare:


In concluzie:
<limbaj>

INCREDIBIL!!! Doamne ce abuzuri se fac... nici nu stiu ce sa-ti raspund. Asta se intampla acum in prezent sau de mult ?

Edited by AlexEn, 30 May 2020 - 08:22.


#17
derikarrow

derikarrow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 17.05.2020

 IDriver, on 29 mai 2020 - 22:43, said:



INCREDIBIL!!! Doamne ce abuzuri se fac... nici nu stiu ce sa-ti raspund. Asta se intampla acum in prezent sau de mult ?
Mi-am deschis al doilea cont prin decembrie 2019.
Si in aprilie 2020 mi-am luat ban.
De atunci inca sunt pe asteptare.

Cred ca o sa-mi fac cont nou fiindca am sesiune de examene cat de curand si trebuie neaparat sa intru pe grupul de facultate.Desi tare mi-e ca o sa trebuiasca sa schimb numarul de telefon.Fiindca nu te lasa sa deschizi mai multe conturi cu acelasi numar de telefon.

In privinta reclamatiei tale, te-ai complicat degeaba sa faci poze buletinului si sa le trimiti fiindca idiotii nu stiu sa citeasca CNP romanesc.
Si am indoieli ca ar putea citi o diploma sau un carnet auto romanesc.

Edited by derikarrow, 29 May 2020 - 22:49.


#18
Muf

Muf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 23.11.2017
Mama a patit la fel saptamana trecuta, i l-au activat dupa vreo 4 zile

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate