Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Facultate

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Unknown2755

Unknown2755

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.05.2020
Salut! Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Am facut 2 ani de medicina in Bucuresti, la stat, cu mentiunea ca a trebuit sa repet o data anul 2. Asadar, se acumuleaza practic 3 ani, toti la taxa. Acum vreau sa imi retrag dosarul pentru a da la UNATC. Facand 3 ani medicina la taxa, pot intra si ramane la buget la UNATC (care dureaza 3 ani)??? Intreb pentru ca stiu ca exista o anumita "legislatie" cu privire la anii bugetati la facultate. Va multumesc anticipat!

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
daca nu ai beneficiat de ani bugetati, atunci ai sansa bugetarii daca ai si media corespunzatoare pt a intra pe astfel de locuri. dar vezi legislatia in vigoare, sa nu aiba si vreo limita de varsta la un moment dat. parca era candva.

#3
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007
Ești sigur că merită să lași una dintre cele mai bune facultăți pentru una aflată in topul inutilelor?

Strict la întrebarea ta, anii de la medicina nefiind bugetați, nu te încurca cu nimic...


#4
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 03.05.2019
Poti sa scrii "legislatie" fara ghilimele. Da, exista o anumita legislatie.

#5
marianca

marianca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 12.02.2019
Daca ai platit cei 3 ani taxa inseamna ca poti studia la alta facultate fara taxa, caci practic nu ai beneficiat de bugetare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate