Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Xiaomi Note 9 /note 9 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
685 replies to this topic

#1
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Deja prea multe telefoane de la Xiaomi cu mici diferente.

https://www.pcgarage...erstellar-grey/

https://www.pcgarage...re-polar-white/

Edited by Epidaurus, 27 May 2020 - 20:07.


#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Stii cum se spune:daca nu-ti convine apasa pe alt buton al telecomenzii.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Asa este la toi.
Problema lui Șiaomi este ca a început ca o chinezărie si acum se crede Lamborghini.

#4
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
Pai si care-i problema ? nu toti pleaca de jos ?
Vrei sa vanda doar telefoane pana-n 800 lei toata viata?
Wtf man, e o afacere.. daca merge bine cresti pretu ca e cerere.

#5
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009
Cui nu-i convine, allview a scos vre-o 2 noutăți. Apelați cu încredere!
Din câte imi amintesc, mai sunt și alți producători gata să vă încaseze banul dacă aici VI se pare că sunteți păcăliți

#6
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Dar de ce sunteti asa de revoltati? Ati luat teapa si va supara adevarul....Posted Image

#7
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

 YOUR_GOD, on 27 mai 2020 - 21:49, said:

Asa este la toi.
Problema lui Șiaomi este ca a Ă®nceput ca o chinezărie si acum se crede Lamborghini.
Problema nu este la Xiaomi, problema e la tine, ia vezi matale pe câte segmente produce Xiaomi și care este feedbackul cumpărătorilor și să revii cu mesaj aici, nu mai zic de faptul că nu sar calul la prețuri, în loc să te bucuri tu dai cu hate.
Au flagship de 1k euro? Mă doare la banană atât timp cât au păstrat brandul Redmi.

Edited by AMV, 31 May 2020 - 01:33.


#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
De la om la om. Ei produc chinezării. Sunt mari în Asia, mai exact in China. Și am cumpărat produse de-ale lor, cât timp erau ieftine și bune. Scumpe și bune, am de unde lua, pot suna un consultant etc.
Poate pentru tine e OK asa. Știi de ce am cumpărat trei telefoane HTC? Pentru ca m-au sunat să mă întrebe cum e telefonul luat de la ei, dacă aș schimba ceva, chestii de nuanță. Repet, este OK să ceri mult, cât timp ești un nume, vinzi de ani. Xiaomi a venit ieri în România, a vandut binișor și acum, pac, vor să-și scoată mălaiul.
Vad asta și la Skoda. A ajuns să coste cât un Audi. Păi, stai așa, tu nu ești la nivelul ăla, ca producător.
Părere mea.

#9
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009
Amice, iti place? Ai banii? Ia-l!

#10
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

 YOUR_GOD, on 31 mai 2020 - 12:43, said:

De la om la om. Ei produc chinezării. Sunt mari Ă®n Asia, mai exact in China. Și am cumpărat produse de-ale lor, cât timp erau ieftine și bune. Scumpe și bune, am de unde lua, pot suna un consultant etc.
Poate pentru tine e OK asa. Știi de ce am cumpărat trei telefoane HTC? Pentru ca m-au sunat să mă Ă®ntrebe cum e telefonul luat de la ei, dacă aș schimba ceva, chestii de nuanță. Repet, este OK să ceri mult, cât timp ești un nume, vinzi de ani. Xiaomi a venit ieri Ă®n România, a vandut binișor și acum, pac, vor să-și scoată mălaiul.
Vad asta și la Skoda. A ajuns să coste cât un Audi. Păi, stai așa, tu nu ești la nivelul ăla, ca producător.
Părere mea.
Tu ești genul de hater care se supără că brandul x nu s-a comportat cu el nu știu cum.
Tu cumperi un brand de telefoane pentru că te-a întrebat cum merge, eu și alții cumpărăm pentru că avea bateria bună și venea aproape la jumătate de preț față de alții.
Repet, Xiaomi nu se rezumă doar la telefoane, mai caută și vezi ce zice lumea de ei, o să remarci că ești cam în minoritate.
Sunt mulți ca tine care cred că "domne, firmă x e chinezărie, nu merită prețul" și am spus-o și eu de Oppo și acolo e altceva, Xiaomi face smartphone-uri de prin 2011, deci ce argument mai ai, că ai zis că trebuie să vinzi de ani ca să ceri un preț.

Edited by AMV, 31 May 2020 - 19:35.


#11
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009

 Alxdava, on 31 mai 2020 - 19:16, said:

Amice, iti place? Ai banii? Ia-l!

Nu-ți place? Altă cârciumă. Atâtea plânsete inutile.

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

 AMV, on 31 mai 2020 - 19:35, said:

Hater? Sunt telefoanele Xiaomi scumpe? Sunt! Ai auzit de ele pentru ca erau ieftine si bune? Da. Mai sunt ieftine, nu? Tocmai ti-am enuntat o filosofie de viata. Intelegi ce doresti, iti cheltui banii pe ce doresti. Bye bye!

#13
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

 YOUR_GOD, on 31 mai 2020 - 21:35, said:


Hater? Sunt telefoanele Xiaomi scumpe? Sunt! Ai auzit de ele pentru ca erau ieftine si bune? Da. Mai sunt ieftine, nu? Tocmai ti-am enuntat o filosofie de viata. Intelegi ce doresti, iti cheltui banii pe ce doresti. Bye bye!
Si carei șpilu că tot n-am înțeles, da, sunt telefoane Xiaomi scumpe, și? Așa are și Huawei și Samsung și etc.
Sau tu voiai să-ți dea Xiaomi mi 10 la vreo 250 dolari așa, să nu te supere?
Până la urmă ce cauți la secțiunea Xiaomi dacă nu-i înghiți? Xiaomi sunt ieftine și acum, nu vorbim aici de vârful de gamă, pentru flagship killer au lăsat Redmi. Și apropo, vezi că tot Xiaomi are unul dintre cele mai ieftine telefoane cu SD 865...

Edited by AMV, 01 June 2020 - 00:00.


#14
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
Până la urmă la subiect...?
Am o problema..In COD-M la un moment dat apare "black screen" .
Pe vechiul Redmi 4x nu apărea problema asta.
Nu aruncați cu pietre...înțeleg că problema este la mai multe branduri...inclusiv Samsung...
Similar și la voi?


Edited by aztec, 01 June 2020 - 11:03.


#15
dragos_ene

dragos_ene

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 23.04.2007
Salutare,
In acest week end Altex face promotie la Xiaomi. Credeti ca merita cumpărat pachetul xiaomi redmi note 9 pro 64gb si mi band 4 la 1170 lei? Bratara nu o consider un avantaj pentru ca nu o voi purta.
Sau e mai avantajos un redmi note 8 pro 64gb la 900 lei?
Mulțumesc

Edited by dragos_ene, 06 June 2020 - 07:15.


#16
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009
Vezi și tu o comparație pe YouTube!
Mi Band este în jur de 100 de lei separat.

#17
dragos_ene

dragos_ene

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 23.04.2007
Multumesc pentru idee.
Zi faina.

#18
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
În câteva zile apareMi Band 5..
Prețul e bunicel fara sa fie megaoferta.., cam atât am dat eu pe varianta 9s 6gb cu 128..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate