Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Sky TV - recepție în România.

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
deckard22

deckard22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 27.04.2009
Salutari, am o întrebare dacă îmi aduc in țara decodare de satelit Sky, care aici recepționează programele free view FTA am vreo șansa sa recepționez astra 2E in Argeș Mioveni mai exact ? A încercat cineva ?

#2
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Programele la liber le poți recepționa cu oricare receptor, nu ai nevoie de la SKY. Poți recepționa canalele de pe spotul european https://www.flysat.com/astra28.php

#3
deckard22

deckard22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 27.04.2009
As prefera decodorul lor, am și ceva cartele Sky cumparate de pe eBay sunt dezactivate oficial, dar am acces la toată lista de canale și toate funcțiile pvr. Am citi pe site-ul oficial de la Sky Uk ca teoretic poți recepționa in România cu o antena de 1.5 - 2M. Eram curios dacă cineva a mai încărcat.

#4
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Vezi aici https://satbeams.com...tes?norad=39285
Nici cu 2 m nu prea ai șanse. https://satbeams.com...rints?beam=7493

Unde scrie pe pagina lor? Un link? Ei sunt interesați ca aceste canale să aibă acoperire pe teritoriul UK, nicidecum în România. Tocmai de asta multe sunt la liber.

Edited by _-KALMAN-_, 27 May 2020 - 13:47.


#5
deckard22

deckard22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 27.04.2009
Cred ca aici am citit inițial, http://streetmagicia...In-Romania.html probabil am
Fost puțin confuz

#6
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
nici o sansa. http://www.flysat-be...stra28-beam.php

am incercat si eu candva, cu una de 150cm, ca mai mare
n-am avut la indemana...oha. si aveam pozitie excelenta!

rezuma-te la variante online si lasa site-urile cu nume tampite.
denumiri care n-au nici cea mai mica legatura cu ce pretind ca
ar face...

Edited by dygey, 27 May 2020 - 14:22.


#7
deckard22

deckard22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 27.04.2009
Nu ai înțeles, am realizat ulterior ca aia mănâncă rahat pe acolo. Am deja decodoare cu sughiț prin sort de te lasă sa vezi tot cu carduri dezactivate. Eu vroiam sa îmi iau decodoarele de le folosesc aici. Nu am de gând sa arunc bani aiurea

#8
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 02.12.2012
'' Am deja decodoare cu sughiț prin sort de te lasă sa vezi tot cu carduri dezactivate. ''  ... ?

#9
deckard22

deckard22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 27.04.2009
Decodoare de care probabil au bube prin soft. Cum necum vezi toate canalele cu cardul dezactivat. Dacă cauți pe net ai sa vezi ca sunt situații când conserva refuza sa se oprească după dezactivarea abonamentului. In principiu îți lasă funcția de pvr și record activa, ocazional dacă prinzi un card mai vechi combinat cu un decodor cu soft mai vechi pe el te lasă sa vezi toate canalele inclusiv Sky movies și tot ce e premium. De asta as vrea sa aduc câteva cu mine in țara când revin definit.

#10
deckard22

deckard22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 27.04.2009
Întrebarea simpla se poate recepționa și ce dimensiune de antena as avea nevoie ?

#11
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,938
  • Înscris: 06.09.2004
De la 2.5 m in sus, s-ar putea sa ai vreo sansa.

Edited by isr2002, 28 May 2020 - 12:12.


#12
deckard22

deckard22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 27.04.2009
Mulțumesc frumos pentru răspuns, dezavantajul meu este ca stau la bloc, o sa fie puțin greu sa conving vecinii sa nu comenteze. M-am uitat puțin pe Olx o antena de cu offest de 3M este in jur de 900 lei sh. Cam scump probabil și restul o sa coste, dar ținând cont ca am sa am acces full la rețeaua lor pt mine merita investita.

#13
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Nu e garantat oricum deci nu merită investiția.

#14
deckard22

deckard22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 27.04.2009
Păcat, cumva ma așteptăm. O chestie interesantă, cândva amstrad a fabricat pentru Sky decodoare in România au pe eticheta trecut “ Made In România “ oare aia cum le testau ?

Edited by deckard22, 29 May 2020 - 10:21.


#15
georgeval

georgeval

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 27.09.2007

View Postdeckard22, on 28 mai 2020 - 15:39, said:

Mulțumesc frumos pentru răspuns, dezavantajul meu este ca stau la bloc, o sa fie puțin greu sa conving vecinii sa nu comenteze. M-am uitat puțin pe Olx o antena de cu offest de 3M este in jur de 900 lei sh. Cam scump probabil și restul o sa coste, dar ținând cont ca am sa am acces full la rețeaua lor pt mine merita investita.
de ce nu incerci iptv ?...

#16
deckard22

deckard22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 27.04.2009
In lumea mea Internetul este dispensabil, disponibil doar pe telefon. Nu vreau sa depind de servicii de streaming. Pentru mine tv înseamnă un ecan legat la o antena.

#17
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 08.09.2006
Cu 3m in BUCURESTI semnal la limita pe unele transpondere, pe altele no signal,cu clear sky, cu 3,7m Semnal pe toate transponderele,

#18
georgeval

georgeval

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 27.09.2007

View Postdeckard22, on 31 mai 2020 - 13:43, said:

In lumea mea Internetul este dispensabil, disponibil doar pe telefon. Nu vreau sa depind de servicii de streaming. Pentru mine tv înseamnă un ecan legat la o antena.
din pacate ,,lumea ta" va fi din ce in ce mai mica :(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate