Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Posibil sa fiu urmarit ?

  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,359
  • Înscris: 11.08.2003
Iti faci un sticker si il pui la intrare dar in loc de protejat de BGS pui Proteajat de Politie.
Sa crezi ca toata Romania te urmareste pe tine, asta nu tine de politie si avocat, tine de doctor, ala de cap. Tu cum crezi ca poate politia sa implice un angajat de la paza sa te urmareasca pe tine?

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postneks, on 25 mai 2020 - 13:44, said:

In urma cu 3 ani am renuntat la pritenia cu un amic pt ca mi-am dat seama ca se folosea foarte mult de mine. E genul de om care ar strange cu 10 maini daca ar avea si nu ar da nici cu un deget inapoi.
Deci, e posibil ca acest fost prieten, din rautate ca am renuntat la prietenia cu el,

"Prietenii" pentru el sunt ca frunzele care pica din pomi toamna. NU reprezinta absolut nimic, doar un posibil profit.

Sigur doar a fost o "prietenie " ? .....Sau la "despartire" s-a lasat cu ceva mai multe... ????

#21
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,102
  • Înscris: 09.01.2007
Nu exista conspiratie la nivelul asta care sa implice atat politia in trafic, cat si paznicii de la Kaufland.
Daca ar fi adevarat, in locul tau mi-as face un tricou sa scrie fata-spate "Multumesc Vasilescu pentru protectie", dar nu cred sa fie cazul.

Edited by overseas, 25 May 2020 - 14:46.


#22
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006

View Postoverseas, on 25 mai 2020 - 14:45, said:

cat si paznicii de la Kaufland.


Mai e si cazul cand paznicul de la Kaufland e de fapt politist deghizat,dar aici deja vorbim  de alt nivel,nu e cazul subiectului de fata.

#23
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,253
  • Înscris: 24.06.2006

View Postneks, on 25 mai 2020 - 13:44, said:

Nici eu nu ma simt bine
asta-i clar din titlul topicului, du-te urgent la un doctor ... de masarda, daca intelegi ce vreau saspun

#24
zsaewq

zsaewq

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 24.05.2020

View Postneks, on 25 mai 2020 - 13:44, said:

Este angajat ca si pompier militar.

Nu te urmărește nimeni și nu sunt informatori ăștia, nu îți numără nimeni sâmbetele.

#25
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

View PostTrexman, on 25 mai 2020 - 14:37, said:



Asta se întâmplă de acum 3 ani, din perioada de după ce ai terminat amiciția cu acel individ?
Am spus, la cateva luni. Am pus niste date care parca coincid. La modul presupun, posibil. Ca si cum "prietenul" ar fi spus politiei cum ca as face trafic de droguri sau ca fur. Naiba stie ce ia trecut prin cap din rautate ( informator fiind i se deschid niste usi ), sa inventeze daca ceva chestii adevarate nu are. Rautatea la unii oameni nu are limite, crede-ma. Deci la modul discutam pe Softpedia. Poate aici mai sunt persoane care au trecut prin ceva asemanator sau pur si simplu cunosc proceduri. Deci nu pot sa afirm 100%, intrebam de posibilitate....

#26
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019

View Postneks, on 25 mai 2020 - 13:44, said:

Bre? Si daca esti urmarit si daca nu esti, tot asa trece viata.
Poate ar trebui sa te simti mai in siguranta ca esti urmarit.

Si daca esti urmarit ce poti face? Ia de filmeaza cand te opreste careva? Te uiti la urma daca este un abuz sau este doar parerea ta.

#27
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,617
  • Înscris: 15.01.2017

View Postwaterman, on 25 mai 2020 - 13:51, said:

Eu aș vorbi cu un avocat.
Eu cu un psihiatru.

#28
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018
și pentru siguranță pune niște zahăr pudră într-o punguliță și-o lași mai la vedere în portbagaj și vezi dacă sare cineva că-s droguri

da pe net nu ești controlat?cunosc și din aceștia

#29
dionenina424

dionenina424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 21.04.2020

View Postoverseas, on 25 mai 2020 - 14:45, said:

Nu exista conspiratie la nivelul asta care sa implice atat politia in trafic, cat si paznicii de la Kaufland.

Ba exista. ;)
Vezi sfaturile, date de mai multi, cu psihologul.

#30
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View Postneks, on 25 mai 2020 - 13:44, said:

un amic
pompier militar.
'informator'.
ce fel de informatii furnizeaza politiei? tehnici de stingere a focului de pe acoperis?
informatorii de obicei sunt persoane din cercuri de interes, nu atleti care alearga cu furtunul in spate

View Postneks, on 25 mai 2020 - 13:44, said:


Pana una alta, intrebarea mea ca persoana fizica este, cum pot sa aflu daca cineva imi numara sambetele ? Unde pot sa ma interesez, daca e posibil asa ceva ? Nici eu nu ma simt bine cand stiu ca deja multe persoane ma cred ceea ce nu sunt pe baza unor marturii false...
stiai ca politistii sub acoperire sunt obligati sa spuna ca sunt politisti daca ii intreaba o persoana din cercul de suspecti, cum ar fi infractorul?
low level trolling

#31
Trexman

Trexman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 11.11.2017

View Postneks, on 25 mai 2020 - 14:55, said:

Am spus, la cateva luni. Am pus niste date care parca coincid. La modul presupun, posibil. Ca si cum "prietenul" ar fi spus politiei cum ca as face trafic de droguri sau ca fur. Naiba stie ce ia trecut prin cap din rautate ( informator fiind i se deschid niste usi ), sa inventeze daca ceva chestii adevarate nu are. Rautatea la unii oameni nu are limite, crede-ma. Deci la modul discutam pe Softpedia. Poate aici mai sunt persoane care au trecut prin ceva asemanator sau pur si simplu cunosc proceduri. Deci nu pot sa afirm 100%, intrebam de posibilitate....

La câteva luni recent, corect? Eu am priceput că de atunci 3 ani, se întâmplă asta.

#32
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7YvAYIJSSZY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Mergi rapid la psihiatru si tine-te de medicatia primita, am avut asa un prieten pe care il urmareau cu diverse masini, niciodata aceeasi, se uita pe geam si daca era o masina parcata in raza vizuala cu soferul in ea, pai pentru el statea acolo. Si stateau intentionat la vedere ca sa-l streseze si atace psihic.

De ce? Pentru ca fusese candva in Israel vreo doua luni in vizita la ma-sa, iar de atunci l-au suspectat de terorism. Tipul asta era un pierde vara ce traia din banii trimisi de ma-sa, era cu berea in mana la prima ora, nu avea serviciu, etc.

A ajuns la faze ca e otravita apa la robinet, dar pe ADN ca sa nu-i afecteze si pe restul vecinilor.

Ia-ti medicamentele deoarece altfel se agraveaza.

Edited by Mizu, 25 May 2020 - 15:42.


#34
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Cum ar zice un prieten, telefoanele au fost facute sa ne urmareasca pe unde mergem.
Cardurile de cred au fost facute sa stie statul cati bani aveam si ce facem cu ei.

Asa ca de ce s-ar mai stresa sa te urmareasca cand oricum ar afla informatiile astea cu un click.

#35
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
ca informator al politiei as putea sa accept ca ar putea avea vreo influenta asupra politistilor, cu toate ca ma indoiesc. dar pasnicii de la kaufland aia-s fii ploii, pe ei nu-i informeaza politia si informatorii de nimic. aia daca te urmareau o faceau fiindca pur si simplu nu le inspirai incredere.

#36
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postneks, on 25 mai 2020 - 13:44, said:

Da, exista si aceasta categorie sociala cu care colaboreaza politia.

Stiu si eu vreo 2(aparent baieti de treaba printre amicii lor, toti fara ocupatie), ii vad cum ii "acosteaza" politia sau jandarmii , dau geamul jos, si transmit ce au de transmis. E asa de evident ca zici ca e copie la indigo. Nu cred ca primesc mai mult de o bere in schimb.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate