Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Posibil sa fiu urmarit ?

  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020
In urma cu 3 ani am renuntat la pritenia cu un amic pt ca mi-am dat seama ca se folosea foarte mult de mine. E genul de om care ar strange cu 10 maini daca ar avea si nu ar da nici cu un deget inapoi. Obsedat sa stranga avere, invidios pe capra vecinului si cel mai grav am observat la el ca se bucura de necazurile oamenilor in loc sa fie empatic. Este angajat ca si pompier militar.
Dupa cateva luni am inceput sa fiu oprit in trafic foarte des , controale amanuntite in masina, odata un politist m-a intrebat franc unde ascund "drogurile". Eu habar nu am cu arata. In magazinul din apropierea locuintei ( Kaufland ) toti paznici sunt in urma mea pas cu pas de parca as vrea sa fur de pe rafturi. Vorbesc intre ei prin statii, sunt preluat de la intrare si pana la iesire.
Din intamplare aflu ca este banuit de diverse persoane fizice ca ar fi si 'informator'. Da, exista si aceasta categorie sociala cu care colaboreaza politia. Am vazut scandalul cand generalul 'Izmana' a cumparat din fondurile acestor informatori o limuzina cu care sa deplaseze..
Deci, e posibil ca acest fost prieten, din rautate ca am renuntat la prietenia cu el, sa furnizeze politiei tot felul de informatii false despre mine din razbunare ? Daca e adevarat , eu zic ca isi incalca statutul, si ar trebui el insusi cercetat pt inducerea pe piste false a a unor institutii...

Pana una alta, intrebarea mea ca persoana fizica este, cum pot sa aflu daca cineva imi numara sambetele ? Unde pot sa ma interesez, daca e posibil asa ceva ? Nici eu nu ma simt bine cand stiu ca deja multe persoane ma cred ceea ce nu sunt pe baza unor marturii false...

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu aș vorbi cu un avocat.

#3
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
Arati ca unu din astia ?https://storage0.dms...n.jpg?width=620

#4
dionenina424

dionenina424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 21.04.2020
Da, posibil.
Daca esit urmarit legal (adica cineva te-a reclamat / a facut plingere impotriva ta) - logic, nu poti sa afli in acest moment (ancheta in desfasurare)
Daca esti urmarit ilegal - faci tu reclamatie la politie.
In ambele variante - ai optiunea de a angaja un detectiv particular.
Sa urmareasca el daca te urmareste cineva.

Pe de alta parte, ai discutat cu un psiholog pina acum ?

#5
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012

Quote

Pe de alta parte, ai discutat cu un psiholog pina acum ?

Da. Ce avocați, ce dan diaconescu, ăsta e un alt tip de caz.

#6
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Paznicii de la Kaufland vor sa-ti ia temperatura, nu sa te urmareasca.

#7
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Daca o sa fii urmarit sau altele nu ai de unde sa stii, vei fi filat zi de zi si iti stiu deja oamenii cercul de prieteni, daca prietenii tai se ocupa cu asta si tu " faci pe prostu" , si inca mai esti langa dansii ... e clar

Alegeti prietenii pe masura.

E normal sa fii luat in vizor daca esti suspect, nu este normal? Ce daca sta paznicul din magazin dupa mie ce sa-i fac, sa vin pe softpedia sa ma plang? ne , imi vad de cumparaturi

#8
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020

 waterman, on 25 mai 2020 - 13:51, said:

Eu aș vorbi cu un avocat.
Sau un detectiv particular.

#9
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 17.12.2019

 neks, on 25 mai 2020 - 13:44, said:

In magazinul din apropierea locuintei ( Kaufland ) toti paznici sunt in urma mea pas cu pas de parca as vrea sa fur de pe rafturi. Vorbesc intre ei prin statii, sunt preluat de la intrare si pana la iesire.
Fă-le o surpriză și du-te să-ți faci cumpărăturile la un magazin mai departe de casă, sau online. Sau, și mai bine, te muți cu tot cu casă și serviciu într-un alt județ, undeva la țară, cu casa mai departe de orice vecin astfel încât să-i vezi de departe pe cei ce te urmăresc.

#10
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

 StefanRO, on 25 mai 2020 - 14:05, said:

Daca o sa fii urmarit sau altele nu ai de unde sa stii, vei fi filat zi de zi si iti stiu deja oamenii cercul de prieteni, daca prietenii tai se ocupa cu asta si tu " faci pe prostu" , si inca mai esti langa dansii ... e clar

Alegeti prietenii pe masura.

E normal sa fii luat in vizor daca esti suspect, nu este normal? Ce daca sta paznicul din magazin dupa mie ce sa-i fac, sa vin pe softpedia sa ma plang? ne , imi vad de cumparaturi
Rog sa nu mai imi raspunda persoane incoerente ca si acest, StefanRO. Acuma totusi...
Cu stima :)

#11
dionenina424

dionenina424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 21.04.2020
Glumesti, nu ?!
Comentariul ALA ti s-a parut deplasat ????
Era unul din cele OK, sint altele si mai rele !!!!!!!!!!!

#12
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Arunca-ti telefonul la gunoi ca si ala e urmarit,nu mai ai scapare!

#13
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Este foarte ok ce ti-am zis.

In perspectiva de urmarire penala, niciodata nu ai sa stii cine cum unde te urmareste. O sa aflii atunci cand pune mana pe tine si te duce in fata unui procuror si iti arata acolo.
Atunci o sa-mi dai dreptate... eu doar iti zic sa ai grija de ce prieteni iti faci, si ce incerci tu sa faci...
Daca te plangi aici pe forumuri ca DIICOT / Politia Romana te urmareste , e clar ca  tu ceva ai de ascuns.
Pe toti ne urmaresc ,dar nu toti ne plangem.

#14
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

 waterman, on 25 mai 2020 - 13:51, said:

Eu aș vorbi cu un avocat.
Multumesc. Un avocat poate sa mearga la institutile respective sa intrebe daca avem vreo problema ?

#15
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Poate ai figură/alură de borfaș... Posted Image Posted Image

#16
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,742
  • Înscris: 08.10.2004
stai linistit nu te urmareste nimeni.  mai ales la nivelul la care te referi tu. nu aloca nimeni asemena buget pentru o persoana obisnuita.

psiholog e si recomandarea mea.

..care probabil nu o sa o urmezi pt ca paranoia  si pt ca nu corespunde modelulul mental care deja ti l-ai facut.

tu acu doar cauti pe cineva sa iti confirme ce tu deja consideri adevarat, nicidecum sfaturi.

beware of the dark...places ;)

#17
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,073
  • Înscris: 19.12.2012

 neks, on 25 mai 2020 - 13:44, said:



Pana una alta, intrebarea mea ca persoana fizica este, cum pot sa aflu daca cineva imi numara sambetele ? Unde pot sa ma interesez, daca e posibil asa ceva ? Nici eu nu ma simt bine cand stiu ca deja multe persoane ma cred ceea ce nu sunt pe baza unor marturii false...

Si eu aveam impresia ca sunt urmarit atent in unele magazine de bricolaj gen leroy, hornbach...asta pt ca probabil imi place mult sa belesc ochii pe la tot felul de produse asa de amorul artei pana sa cumpar produsul pt care am venit. Intr un magazin am vazut afisat chiar la vedere mesaj gen " nu fura, sunt camere video instalate in magazin" si in plus angajati care vin si te intreaba insistent daca te pot ajuta cu ceva...asta pt ca probabil vazanduma ca stau mult pe la rafturi ori par unu nestiutor cu nevoie de ajutor...ori unu care in mintea lor, planuieste sa umfle ceva de pe rafturi. Tocmai pt ca sunt camere, nu i bag in seama iar in caz ca vreunu vreodata insinueaza ceva, ii indemn respectuos sa isi verifice inregistrarile de pe camera. Pe scurt, e datoria lor sa urmareasca ce se intampla prin magazin(nu pe tine in special) pt ca valorile revenite recent in tara si cei care erau deja aici, obisnuiesc sa mai apuce chestii de prin magazin si sa nu le plateasca.
Mai e si modul cum arati...ca de aici pleaca multi cu concluzii gresite, daca te vad un care in mintea lor se incadreaza in profilul unui pierde vara, automat sunt cu ochii pe tine.
Invata sa i ignori daca stii ca nu esti cu musca pe caciula..viata ta o sa fie mult mai relaxata

#18
Trexman

Trexman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 11.11.2017

 neks, on 25 mai 2020 - 13:44, said:

In urma cu 3 ani am renuntat la pritenia cu un amic pt ca mi-am dat seama ca se folosea foarte mult de mine. E genul de om care ar strange cu 10 maini daca ar avea si nu ar da nici cu un deget inapoi. Obsedat sa stranga avere, invidios pe capra vecinului si cel mai grav am observat la el ca se bucura de necazurile oamenilor in loc sa fie empatic. Este angajat ca si pompier militar.
Dupa cateva luni am inceput sa fiu oprit in trafic foarte des , controale amanuntite in masina, odata un politist m-a intrebat franc unde ascund "drogurile". Eu habar nu am cu arata. In magazinul din apropierea locuintei ( Kaufland ) toti paznici sunt in urma mea pas cu pas de parca as vrea sa fur de pe rafturi. Vorbesc intre ei prin statii, sunt preluat de la intrare si pana la iesire.
Din intamplare aflu ca este banuit de diverse persoane fizice ca ar fi si 'informator'. Da, exista si aceasta categorie sociala cu care colaboreaza politia. Am vazut scandalul cand generalul 'Izmana' a cumparat din fondurile acestor informatori o limuzina cu care sa deplaseze..
Deci, e posibil ca acest fost prieten, din rautate ca am renuntat la prietenia cu el, sa furnizeze politiei tot felul de informatii false despre mine din razbunare ? Daca e adevarat , eu zic ca isi incalca statutul, si ar trebui el insusi cercetat pt inducerea pe piste false a a unor institutii...

Pana una alta, intrebarea mea ca persoana fizica este, cum pot sa aflu daca cineva imi numara sambetele ? Unde pot sa ma interesez, daca e posibil asa ceva ? Nici eu nu ma simt bine cand stiu ca deja multe persoane ma cred ceea ce nu sunt pe baza unor marturii false...


Asta se întâmplă de acum 3 ani, din perioada de după ce ai terminat amiciția cu acel individ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate