Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

cum imi cresc testosteronul?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

 on64, on 23 mai 2020 - 18:37, said:

...
antrenamente cu greutati, intese si foarte scurte, dimineata si seara.

plus mirosurile (feromonii) unei femei active...

#20
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,905
  • Înscris: 07.11.2006
Stimata adm

Io am o propunere pentru utilizatorii masculini (utilizatoarele posesoare de hormoni masculini sunt rugate sa se abtina) ca sa facem o cheta si sa-i dam bietului on64 atata testosteron cat ii trebuie.
Pentru asta avem insa nevoie de ajutorul tau.

Dar atentie on64.Daca iti primesti portia de testosteron promiti ca pana la 31.12.2020 nu mai deschizi nici un subiect.Doar participi la discutii.

#21
Berlin

Berlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 20.12.2005
Limitele alea "normale" sunt ridicole si nu tin cont de varsta. In range-ul ala la fel de bine intra si un barbat la 60 de ani cat si unul la 25.
Calitatea vietii se schimba dramatic cand nivelul testosteronului se afla in limita superioara

#22
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
eu sunt barbat tanar trebuie sa am mai mult testosteron

#23
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 gabyxm, on 23 mai 2020 - 20:20, said:

Nu-i scazut deloc, esti in limite normale si ii greu si pentru un medic sa stabileasca daca-i mult sau putin pentru corpul pe care-l detii!
Esti prea tanar pentru a-ti auto-servi un placebo sau nocebo de tipul asta! Io te sfatuiesc sa cauti altundeva cauza pentru care "nu te simti bine"!

Nu e in limite normale,el e in pragu de jos cu limitele
Din cauza asta are erectii slabe
Daca era si mai jos nu mai avea delocerectie

#24
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 I2O, on 23 mai 2020 - 21:37, said:

Nu e in limite normale,el e in pragu de jos cu limitele
Din cauza asta are erectii slabe
Daca era si mai jos nu mai avea delocerectie

Erectia nu depinde numai de nivelul testosteronului,poate avea si cauze psihologice.Daca el are obsesii cu parul cazut poate sa se inhibeze cand ar cunoaste o femeie de aceea ar fi buna si consultatiile la psiholog sa treaca de pragul asta.

#25
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Kean, on 23 mai 2020 - 22:32, said:

Erectia nu depinde numai de nivelul testosteronului,poate avea si cauze psihologice.Daca el are obsesii cu parul cazut poate sa se inhibeze cand ar cunoaste o femeie de aceea ar fi buna si consultatiile la psiholog sa treaca de pragul asta.

90% testosteronu e "vinovat" de erectie.....
Ar fi interesant daca merge la medic sa-i prescrie testosteron si daca pe trtament are erectie acolo-i buba

#26
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
99% e femeia.

#27
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017

 mcd2020, on 23 mai 2020 - 19:08, said:

Ca parere,o alimentatie chiar usor hiperproteica iti ofera ce cauti.Daca adaugi si lucru cu greutati,cresterea e chiar mai accentuata.Nu imi cere link,e doar din proprie experienta.

Doar usor, de altfel daca consumi cantitati mari de proteine inutil devine un stres pentru corp si scade testosteronul
Se zice ca pentru testosteron sunt importante grasimile animale+vegetale, dar per total un regim echilibrat foarte variat e de preferat

 Kean, on 23 mai 2020 - 19:20, said:

Numai greutatile nu ajuta mult.Am avut si eu probleme cu nivelul de testosteron.Insa si aici in Austria doctorii s-au invatat sa trateze simptomele si nu cauzalitatea.Daca te vei duce la un urolog iti va masura nivelul testosteronului in sange si daca e prea mic iti va da niste injectii la intervale regulate.

Ajuta mult greutatile, dar numai miscarile compuse cu greutate mare... Cu siguranta se incepe usor cu aparate, scripeti, exercitii la bara, gantere, bara goala... antrenand toate grupele corpului, adica inclusiv abdomen, lombari, gambe, trapez, antebrate
Dar pe urma scopul e sa faci exercitii cu haltera genoflexiuni, indreptari, impins... sau exercitii de strongman improvizate in sala de genul ridicat un disc de haltera de 50 kg deasupra capului spre exemplu, genul asta de exercitii cresc testosteronul :)

Injectiile alea doar inlocuiesc artificial testosteronul care ar trebui sa-l produca corpul..odata inceput cu ele corpul suprima productia, testicolele se atrofiaza...

#28
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,905
  • Înscris: 07.11.2006

 on64, on 23 mai 2020 - 21:25, said:

eu sunt barbat tanar trebuie sa am mai mult testosteron

Hai povesti.
Dupa stilul de subiecte deschise pe acest forum tu nu arati a barbat tanar.Nici macar a barbat.Nici a femeie.Nici a nimic.Scuzama.Adica scuza-ma.

#29
dragos I

dragos I

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 08.05.2007

 on64, on 23 mai 2020 - 18:37, said:

am nivelul testosteronului destul de scazut
poate ca si asta ocntribuie la probleme cu erectia cat si la comportamentul negativist
cum as putea sa am mai mult testosteron?
steroizi, injectii?
sunt legale, sunt periculoase?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DSFbydVdq40?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Incearca sa iei legatura cu el. La cat ma pericep eu mie mi s-a parut ca stie ce spune.

Edited by dragos I, 24 May 2020 - 16:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate