Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Acoperire la Vodafone Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
387 replies to this topic

#235
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 01.09.2012
ORO are site de prin 2019 la Valea Stanii
Ar fi bine sa vina și ORO peste site urile astea ale VDF puse după RS

#236
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 09.10.2009
Nu cred că se va întâmpla curând, și în TR sunt piloni noi Orange pe care Vodafone nu a venit nici după doi, trei ani. Sunt zone albe pentru Vodafone unde nu are nici măcar 2G, nu mai vorbim de 4G.

Edited by gestt, 05 January 2023 - 23:35.


#237
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
@yblu Eu acolo langa site probasem cu Netmonitor, stiu sigur ca aveam doar VF la vremea aia, m-as mira sa nu fie de telefonie mobila, de radio nu era in niciun caz..

#238
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cam asa merge Vodafone in Tractorul, Brasov
Indoor, la geam, rupe semnalul, e mai bun pe 4G, propagarea, pe 3G nici nu exista
Attached File  Screenshot_20230111-161714_Netmonitor.jpg   103.66K   101 downloads

#239
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 01.05.2016
Cum, la Vomafone nu trebuie sa iesi din oras ca sa ramai fara semnal? Premium, maxim! 🤣

#240
pukurealid

pukurealid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 31.12.2011
@yblu În Valea Râmnicului (jud Buzău) semnalul Vodafone 2g și 4g este slab indoor chiar și outdoor. De cele mai multe ori ramai doar cu 2g indoor. De 3g nici nu mai încape vreo discuție. Oare acolo chiar nu se poate face nimic?

#241
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006

 pukurealid, on 16 ianuarie 2023 - 18:17, said:

@yblu În Valea Râmnicului (jud Buzău) semnalul Vodafone 2g și 4g este slab indoor chiar și outdoor. De cele mai multe ori ramai doar cu 2g indoor. De 3g nici nu mai încape vreo discuție. Oare acolo chiar nu se poate face nimic?

In ultimii ani calitatea și tăria semnalului au scăzut constant, am mulți amici, prieteni, colegi de serviciu care se plâng mai mereu. Pe mine m-a ferit al de sus de aceste neplăceri, fiind la alta retea. Soția mea a făcut pasul acum 3 ani și s-a portat la alta retea, la fel și copiii. Recomand oricui sa se mute in rețeaua unde au semnal in aria in care stau cel mai mult, altfel este foarte frustrant.

#242
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004

 oddy, on 01 februarie 2023 - 08:17, said:



In ultimii ani calitatea și tăria semnalului au scăzut constant, am mulți amici, prieteni, colegi de serviciu care se plâng mai mereu. Pe mine m-a ferit al de sus de aceste neplăceri, fiind la alta retea. Soția mea a făcut pasul acum 3 ani și s-a portat la alta retea, la fel și copiii. Recomand oricui sa se mute in rețeaua unde au semnal in aria in care stau cel mai mult, altfel este foarte frustrant.
Despre ce operator vorbim,mă refer la cel la care v-ați mutat?
Mulțumesc

#243
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006

 chriss, on 01 februarie 2023 - 17:23, said:

Despre ce operator vorbim,mă refer la cel la care v-ați mutat?
Mulțumesc
Ca sa fiu mai explicit au plecat de la Vodafone la Orange si acum este ok

#244
Olympea

Olympea

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 832
  • Înscris: 23.09.2021
Indoor, trafic puternic în Vodafone :heart:


#245
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Știe cineva dintre voi cât acoperă că suprafață teritorială cei 4 operatori de la noi?repet teritorială și nu populație.

#246
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din cate vad, pe ruta Brasov - Bucuresti, cei rosii stau cel mai prost, pe partea montana e jale, pe Timisuri pana si T are semnal mai bun decat ei, sare in 3G/2G cu prima ocazie, la fel si intre Azuga si Busteni, intre Sinaia si Comarnic dat fiind lipsa de site in Posada, sare direct in 2G, din Ploiesti spre Bucuresti prin padurile alea de la Poienari si pana in Peris, lipsa cam la toti operatorii.
Dupa ei urmeaza Digi, cel mai bine stand T si ORO la acoperire...

#247
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Slaba acoperirea pe 3G/4G. Pe 2G merge bine reteaua, nu contest asta... dar daca ai nevoie de internet acoperirea si semnalul e sub Orange si Digi, parerea mea.

Edited by MembruAnonim, 27 February 2023 - 20:39.


#248
vladut12am

vladut12am

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.12.2021
Nu chiar peste tot merge prost rețeaua.
Hai să nu fim pesimiști!
Sunt și zone în care VDF stă chiar mai bine decât ORO/TLK/Digi (de exemplu: la capacitate, la acoperire), dar, evident, există, din păcate, și zone în care semnalul este zero barat.
Nicio rețea nu este perfectă și trebuie să înțelegem acest lucru.

Edited by vladut12am, 27 February 2023 - 23:20.


#249
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La Bucuresti si Valea Prahovei ma refeream. 4G indoor e slab in muuulte, de multe ori nu functioneaza, nu se incarca, alteori sare in Edge. In fine, dezamagitor.

#250
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 30.08.2006

 catalinman, on 18 august 2014 - 22:14, said:

Ce acoperire 3G visezi tu in Calmatuiu ? In Calmatuiul de Sus, judetul Teleorman nu exista nici macar acoperire de voce, GSM. Valabil atat la Vodafone Romania, cat si la Orange.
Din pacate, singurii cu semnal in Calmatuiu de Sus sunt Cosmote.
New RS LTE800 VDF activat pe statia din Crangeni (pilon ridicat de ORO acum ~ 3 ani).

 gestt, on 05 ianuarie 2023 - 23:34, said:

Nu cred că se va întâmpla curând, și în TR sunt piloni noi Orange pe care Vodafone nu a venit nici după doi, trei ani. Sunt zone albe pentru Vodafone unde nu are nici măcar 2G, nu mai vorbim de 4G.
@gestt poate ajungi in zona deoarece vad a ai prins si tu ceva semnal de la situl din Crangeni.
De verificat daca au facut la fel si in Nicolae Balcescu(eu am prins semnal intre Mihaesti si Radomiresti de la situl din Crangeni).
Curios daca partea de RAN a trecut la cei rosii ei fiind leader pe TR sau a ramas la ORO.Bine acest detaliu nu conteaza pentru utilizatorul final! Mai mult ma astept ca VDF sa emita GSM900/LTE800 si nu cred sa se mai fi complicat cu 3G (eventual 900).

 pukurealid, on 16 ianuarie 2023 - 18:17, said:

@yblu În Valea Râmnicului (jud Buzău) semnalul Vodafone 2g și 4g este slab indoor chiar și outdoor. De cele mai multe ori ramai doar cu 2g indoor. De 3g nici nu mai încape vreo discuție. Oare acolo chiar nu se poate face nimic?
Baga o fisa la T....desi situl e pe un rezervor de apa nu foarte inalt.Depinde unde anume te intereseaza in Valea Ramnicului.
Localitatea are vizibilitate foarte buna spre oras/blocurile de 10 etaje de pe Lalelelor. Semnal ceva ceva sigur este....nu e ca la Ramnicelu.
Nu cred sa faca ceva in zona.....nici autostrada nu va trece pe acolo!
Si in Plevna nu e vreo schimbare (ORO a venit peste T aici).

Edited by yblu, 09 March 2023 - 10:06.


#251
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Azi in Focșani s-a lucrat la un pilon colocat cu Orange.Vedem ce în curând.

#252
pukurealid

pukurealid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 31.12.2011
@yblu În Plevna Oro au fost primii apoi au venit Tlk. În Valea Râmnicului ar fi perfect dacă ar înalta Tlk pilonul, măcar la nivelul pilonilor Digi. Orange sta bine în Valea Râmnicului, chiar mai bine ca Tlk care au site în zona.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate