Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Acoperire la Orange Romania

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
402 replies to this topic

#253
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014
Buna intrebare! Chiar??!

#254
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012
București,  Bragadiru , Pantelimon,  Voluntari,  Otopeni, Constanța,  Stațiunea Mamaia , Predeal , Brașov,  Iași,  Timișoara,  Cluj , Florești,  Craiova și ar mai fi 3

#255
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai omis Magurele, Chitila si Ovidiu (CT) :))))

Au pus si ei toate "orasele" din Ilfov spoite cu N1 ca sa iasa un numar. Exceptand Craiova, facut in iunie 2021, acoperirea e neatinsa din vara lui 2020.

Daca numaram tot ce e prin Ilfov, la Vodafone ies mai multe...

Edited by MembruAnonim, 19 February 2022 - 09:22.


#256
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,352
  • Înscris: 03.04.2004
Poate o sa mai nunere inca una -> Miroslava IS daca baga macar un sector N78 pe 43634 dat fiind faptul ca in vara asta se deschide un mini Mall marca Iulius in zona:

Attached File  Screenshot_20220220-110352_CellMapper.jpg   92.87K   41 downloads

#257
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,352
  • Înscris: 03.04.2004
L.E.

Presupunand ca ar deveni realitate chestiunea si vor instala 5G cu //E / ancora B20 atunci eu care-s conectat la statia alaturata 46864 care are si ea B20 (dar de la //H) voi avea sanse sa accesez N78-ul prin B20-ul non//H ?

Edited by emanu900, 20 February 2022 - 11:35.


#258
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu merge anchoring inter-vendor.

#259
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,636
  • Înscris: 14.10.2004
Am fost ieri in noul Kaufland de langa Hornbach si nu am avut semnal deloc.
O fi fost ceva probleme atunci sau inca nu au montat echipamente in magazinul respectiv.

#260
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
La interior sau in parcare? La interior mi se intampla destul de des sa cada semnalul din 4G in 3G sau 2G (uneori chiar spre deloc). Noroc cu apelul WiFi.

#261
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,636
  • Înscris: 14.10.2004
Intrerior, in parcare era ok.

#262
bmihai09

bmihai09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 16.02.2016
Sânnicolau de Munte Bihor fără acoperire...

#263
bokkkdan

bokkkdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 15.06.2006
Din pacate sunt multe zone locuite sau turistice mai ales in zona montana fara semnal de la niciun operator. Din ce observ, in ultimii ani se ocupa cu densificare sau upgrade, extinderea acoperirii merge greu spre deloc. Cel mai probabil zonele fara semnal, vor ramane asa.

#264
ovtd

ovtd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.10.2016
Localitatile fara semnal se numesc zone albe, si fiecare din cei 4 operatori are obligatia sa acopere o parte din ele chiar daca au 5 abonati acolo.
Localitati fara semnal de la nici un operator cred ca sunt f rare spre deloc.

In zona montana ei acopera in primul rand centrul localitatii. Daca ai un teren/cabana la 10-15km de centru e posibil sa nu bata pana acolo antena, sau sa ai semnal doar afara.

Se ocupa de densificare pentru ca nu renteaza sa instaleze antene pe coclauri pe unde trec 5-10 abonati zilnic.

#265
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,889
  • Înscris: 07.08.2008

View Postxymzar, on 14 martie 2022 - 13:22, said:

Intrerior, in parcare era ok.
Pentru interior Orange nu isi asuma vreo raspundere. Cel putin asa mi-a zis Orange cand le-am sesizat o problema cu acoperirea lor, desi pe harta lor se lauda cu "semnal excelent 4G+ in interior si afara".

#266
corsair400r

corsair400r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.08.2014
Marea retea #1 Oro pe furnuta de aseara era la pamant , nema internet , asta in militari residence unde cica au acoperire 5g excelenta

#267
rctro

rctro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.07.2007
Buna ziua! Am o întrebare pentru cei din București: semnalul de la metrou (stații si tunel) este f prost, indiferent de magistrală, sau este telefonul (antena) de vina? Pentru cei care se deplaseaza cu metroul, mie cel putin , mi se pare ca Orange nu este o opțiune bună. Am probleme  la continuitate pe internet si nici vocea nu o duce minunat.
Am un S21 Ultra si un abonament de 15€

#268
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu e de la telefon, cade in 3G mult prea repede in tunel unde sunt fluctuatii mari de semnal la fiecare secunda, nu poti face date constant.
Orange pare ca nu s-a obosit si a pus acelasi template de pe macro, o masuratoare in afara thresholdului -> treci in 3G. Scenariul de la metrou e diferit.

Digi merge cel mai bine la metrou, urmat de Vodafone (care imparte sistemul radiant cu Orange, insa macar are un 4G 800 si e parametrat sa mentina mai mult userii in 4G).

Edited by MembruAnonim, 11 June 2022 - 10:38.


#269
rctro

rctro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.07.2007
Am inteles acum! Mulțumesc mult!

View PostMembruAnonim, on 11 iunie 2022 - 10:36, said:

Nu e de la telefon, cade in 3G mult prea repede in tunel unde sunt fluctuatii mari de semnal la fiecare secunda, nu poti face date constant.
Orange pare ca a pus acelasi template de pe macro, o masuratoare in afara thresholdului -> treci in 3G.

Digi merge cel mai bine la metrou, urmat de Vodafone (care imparte sistemul radiant cu Orange, insa macar are un 4G 800 si e parametrat sa mentina mai mult userii in 4G).


#270
emacom

emacom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 07.01.2016
Chiar mă miram, verificând cu G-Net Track, ce fluctuații bruște are semnalul Orange, chiar și în stații, deși nu trece pe altă antenă. Pur și simplu, parcă dispare semnalul o secundă, apoi revine la un nivel normal și tot așa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate