Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Camera supraveghere video wireless PNI IP230T 1080P cu PTZ H264+ - Suport, Testare, Pareri

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#109
cezarc

cezarc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.01.2006

View Postcezarc, on 11 iunie 2022 - 16:20, said:

Salut... Din aplicatia tuya, la redare inregistrari, merge ok sa vizualizez inregistrarile din ziua curenta, dar cand vreau sa vizualizez inregistrarile din zilele anterioare, chiar daca selectez din calendar ziua, nu am acces decat la ziua din urma cu o luna.....
In alta ordine de idei, am observat ca la vizualizare inregistrari din ziua curenta, nu mai am acces dupa ora 22:00....dupa 24:00 deja e alta zi si am acces...
Din cate observ pare fi o problema la interpretarea formatului datei....
.  Uneori nici înregistrările din ziua curenta nu reușesc să le accesez

#110
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Puteti trimite camera gratuit la verificare completand pagina rma.pni.ro .

#111
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005

Vizualizare mesajlexman, pe 07 iunie 2020 - 22:22, a scris:

Am testat si eu aceasta camera si ma declar mulțumit de ea, pentru pretul pe care l-am platit.
Camera e ok, basic pentru cerinte minime de securitate, imaginea e foarte buna ziua si noaptea. Detectia de miscare si orientarea automata a camerei asupra miscarii functioneaza relativ ok, are ceva probleme cu revenirea la presetarea initiala a imaginii odata ce dispare miscarea.
Cea mai mare problema e semnalul, ca la orice camera wifi, la 25m de router nu se putea conecta la internet.Dupa ce am mutat-o cu 10m mai aproape si arata semnal 85%, a fost ok.
Setarile initiale si conectarea la Tuya sunt usoare si intuitive, cu toate ca dureaza cateva secunde conectarea. Așadar, o camera bună, descurajeaza eventualii intrusi, trimite alerte de miscare pe telefon sau in cazul in care nu are alimentare. Doua mari minusuri pana acum (si ma astept la al treilea, o ploaie zdravana sa o umple de apa) semnal slab si toleranta la frig de maxim -10 grade, facand-o iarna inutilizabilă.

Fix la 2 ani si 1 luna a cedat, nu se mai reseteaza, se misca aiurea si un mai ia absolut nici o comanda.
Overall, a fost o investitie buna, raportat la calitate/pret.

#112
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,529
  • Înscris: 30.08.2017
La mine merge in continuare fara probleme...daca n-ar fi lumina aia deranjanta...

#113
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005

Vizualizare mesajgeorge_alexandru, pe 06 iulie 2022 - 08:39, a scris:

La mine merge in continuare fara probleme...daca n-ar fi lumina aia deranjanta...
pai vrei sa o opresti de tot? lumina alba ma refer

#114
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,529
  • Înscris: 30.08.2017
da. Pentru ca tin camera la interior si ma deranjeaza acea lumina.

Edited by george_alexandru, 06 July 2022 - 09:42.


#115
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005

Vizualizare mesajgeorge_alexandru, pe 06 iulie 2022 - 09:42, a scris:

da. Pentru ca tin camera la interior si ma deranjeaza acea lumina.
1. ia o vopsea neagra si pune doua puncte groase de vopsea peste leduri.
2. desfa camera si taie contactul la leduri

#116
decebal86

decebal86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 07.11.2014
Am un văr cu o astfel de camera montata la exterior, dar nu ploua pe ea sau ceva de genul, este destul de ferită de intemperii, gen într-un fel de foișor.
Acum ceva timp a rămas blocată cu 2 leduri albe aprinse și așa a rămas. Chiar și oprită o perioada lunga de timp, la alimentare se aprind cele 2 leduri albe și așa rămâne. Nu scoate niciun sunet, nu se conecteaza la retea, nu răspunde la butonul de reset oricât l-as ține apăsat.
Vreo idee despre ce ar putea fi sau o putem arunca?

#117
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Daca este camera PNI IP230T o puteti trimite gratuit la service completand pagina rma.pni.ro . Daca este alt model de camera de la alti producatori va recomand sa va adresati lor.

#118
decebal86

decebal86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 07.11.2014
Da, este o IP230T, doar că nu mai este în garanție.

#119
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013

View Postdecebal86, on 01 decembrie 2022 - 10:49, said:

Da, este o IP230T, doar că nu mai este în garanție.
O puteti trimite la service contracost pentru verificare  folosind acelasi formular: rma.pni.ro

#120
Matess1

Matess1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.01.2024
Buna ziua, de cateva zile camera nu se mai roteste in plan vertical (stanga-dreapta). In plan vertical (sus-jos) este OK. Camera este in garantie. Se poate remedia aceasta problema fara interventia din service? Cum procedez? Multumesc.

#121
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
O puteti trimite la service contracost pentru verificare  folosind acelasi formular: rma.pni.ro

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate