Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP

Se opreste motorul in mers Golf 5

Probleme cu instalator Casa verde
 

Stargirl(2020)

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#19
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View PostIon_de_la_Raion, on 24 mai 2020 - 16:21, said:

Sint curios cati LGBT sint pe bune, procentual, intr-o comunitate larga. Pentru ca daca e sa ne luam dupa filmele si serialele de acum, ar fi undeva la 10%. Daca sint mai mult de 1 la mie, e mult.

intre 8 si 12%, problema e ca nu poti numara bisexualii si pansexualii.


Ontopic: nu e satula lumea de super-eroi? Sau macar nu pot iesi din aceleasi clisee?

Edited by bullterrorist, 24 May 2020 - 20:42.


#20
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,391
  • Înscris: 06.11.2014
@bullterrorist: Daca super-eroul e creionat bine, nu. Daca se insista doar pe efecte speciale si e o laba de film.. câh!

#21
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postbullterrorist, on 24 mai 2020 - 20:38, said:

intre 8 si 12%, problema e ca nu poti numara bisexualii si pansexualii.

Pe cuvant daca eu cunosc vreun LGBT. Ar trebui sa fie plin de ei la cum spui.

#22
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
7% din oameni sunt stangaci si inca 3% ambidextri, da pana nu vezi pe cineva ca scrie sau deseneaza te poti jura ca sunt dreptaci.

#23
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu cred ca sint atati. Din nou, nu cunosc niciunul. Doar n-oi fi nimerit eu intr-o comunitate in care sint doar oameni heterosexuali si dreptaci. Ca de obicei, cifrele sint umflate cu pompa. Am vazut un film in care se spune ca un barbat din 3500 sufera de Duchenne muscular dystrophy. Ei bine, poti sa strabati lumea in lung si-n lat si sa nu dai de unu, desi ai zice ca, cel putin teorietic, de ex. la un meci de fotbal al Barcelonei 25 din ei ar trebui sa fie pe stadion.

#24
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Ioane .. eu am 2 persoane gay in anturaj. Exista, sunt reali si sunt oameni normali, ca tine.
De asemenea fi'miu cel mic e ambidextru si un tip de la clubul de tenis unde se antreneaza fi'miu cel mare joaca la fel de bine si cu stanga si cu dreapta Posted Image ...

Despre ce vorbim? Daca nu ai vazut tu, in bula ta, inseamna ca nu exista nici in afara bulei sau cum?

Si ce aveti mai cu persoanele gay? Va iau mancarea din fata si banii din buzunar? Va respira aerul si va sufocati?

Edited by ro_explorer, 25 May 2020 - 09:37.


#25
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Esti extremist. Vrei acum sa-i pup sau ce ? Am mai spus, totul tine de perioada. Ia sa fi facut un gay pride prin anii 50 sa vezi ce ar fi iesit. N-am spus ca nu sint gay si stangaci, dar nu cred ca sint atat de multi pe cat o dau statisticile. Doar n-or fi imprastiati inegal. Iar asta cu gay-ul e la moda. Vezi doamne, nu stiu ce sint, ba sint gay, ba sint straight, ba sint bisexual. Aia adevarati stiu de cand sint foarte mici si asa raman. Acum in serialele moderne nu mai gasesti un serial fara un gay. Dar ce spun unu, sint cu duiumul, de parca ar fi pe toate drumurile. Am o varsta si n-am intalnit niciunul in toata viata mea, doar n-or fi fugit din calea mea.

#26
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,494
  • Înscris: 15.06.2004
Pff... Acu cativa ani am nimerit in Amsterdam la parada gay...

#27
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ar trebui sa ne facem si noi o parada: parada straight.

#28
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View PostIon_de_la_Raion, on 25 mai 2020 - 09:17, said:

Nu cred ca sint atati. Din nou, nu cunosc niciunul. Doar n-oi fi nimerit eu intr-o comunitate in care sint doar oameni heterosexuali si dreptaci. Ca de obicei, cifrele sint umflate cu pompa. Am vazut un film in care se spune ca un barbat din 3500 sufera de Duchenne muscular dystrophy. Ei bine, poti sa strabati lumea in lung si-n lat si sa nu dai de unu, desi ai zice ca, cel putin teorietic, de ex. la un meci de fotbal al Barcelonei 25 din ei ar trebui sa fie pe stadion.

Cine are asa ceva, de obicei, moare in primii 20 de ani. In plus nu sunt uniform distribuiti datorita modului ereditar de transmitere.


Apoi nu inteleg de ce o persoana care are ganduri ar trebui sa-ti spuna tie ca doar nu esti popa sa ti taina impartasaniei.

#29
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Esti LGBT ?

#30
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Daca nu sunt homofob atunci musai sunt gay :)

#31
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Te intreb pentru ca atat ii aperi.

Si inca ceva. Am mai spus, depinde de anul in care te afli si in ce societate. Acum esti homofob, acum 70-80 ani, cu aceleasi convingeri erai aplaudat de toata societatea si te simteai mandru ca nu esti sarit de pe fix.

#32
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
nu am nimic cu ei, stiu si eu 1-2 acolo, dar mi se pare ca prea sunt bagati pe gat in absolut toate filmele si serialele. vorbim totusi si despre serial? deocamdata nici un gay in vizor Posted Image)

ah, si e putin suparator de ce tre sa ii trnasformam pe toti in personaje feminine...batman->batwoman, superman->supergirl, starman->stargirl. Nu am citit benzile desenate, nu stiu daca acolo sunt personajele respective, eu m-am uitat insa la toate, ca sunt fan seriale cu supereroi, chiar si batwoman unde personaju e si "gay" si despre care toti au zis ca e dezastru, cred ca a fost ok pana la urma, si final de sezon ok ca plot pt sez 2.

Edited by raydenel, 25 May 2020 - 22:17.


#33
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Pai eu am vazut un singur episod, primul. Nu stiu daca sint mai multe deocamdata. :)

Nu stiu de ce din barbat iese fata si nu femeie. Superwoman, Starwoman (bine, asta sa zicem ca e fata, desi actrita are 20 ani).

#34
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,494
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

de ce tre sa ii trnasformam pe toti in personaje feminine...batman->batwoman, superman->supergirl, starman->stargirl. Nu am citit benzile desenate, nu stiu daca acolo sunt personajele respective
Sunt si in benzile desenate super-eroi feminini. Dar au aparut mai "recent" - adica prin anii 60-70 majoritatea. Batwoman parca a aparut mai devreme.

E un pic aiurea doar cand in benzile originale super-eroul e barbat si dupa un timp devine femeie - cazul Captain Marvel - in primele numere era barbat.

#35
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Acum e capitana Marvel ?

#36
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,494
  • Înscris: 15.06.2004
Pai n-ai vazut filmul ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate