Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Subofiteri Boldesti - POMPIERI

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
KrunKy

KrunKy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.05.2020
Salut, as avea si eu cateva intrebari legate de "Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă Pavel Zăgănescu". Ma adresez in special celor ce au terminat in 2018/2019 si nu numai. Cum este soala? In mare avantaje/dezavantaje? Cum sunt camerele, baile, dusurile sunt in camera? Cantina si mancarea cum e? Programul de pregatire? Acomodarea este usoara? Cate stau in camera, cum v-ati inteles cu, colegii de camera? Practica cum este? Cateva idei pentru viata post scoala? Daca mai aveti voi ceva de completat ce ar trebui sa stiu, astept. Intreb deoarece imi doresc sa aplic si vreau sa imi fac o idee? Mersi mult! Posted Image

#2
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
Cate stau in camera, cum v-ati inteles cu, colegii de camera?''
cate una pentru fiecare.daca nu stiai.
ca la armata.

Edited by masni, 19 May 2020 - 22:47.


#3
KrunKy

KrunKy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.05.2020

 masni, on 19 mai 2020 - 22:45, said:

Cate stau in camera, cum v-ati inteles cu, colegii de camera?''
cate una pentru fiecare.daca nu stiai.
ca la armata.
Câți*, ma din neatenție am greșit.

#4
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
E o scoala cu profil de clausura. Viata militara.   Te prinde sau nu.  Un ,,sa traiti,, tot trebuie sa zici,zilnic.

#5
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006
Daca nu ai pe nimeni in familie care sa fi fost cadru militar sau sa fi avut tangente cu armata,renunta,nu-i de tine scoala aia.

#6
KrunKy

KrunKy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.05.2020
De renuntat nu renunț indiferent de cat de greu sau ușor va fi, ma adaptez pentru ca știu ce vreau la final. Eu întrebasem altceva dar mersi oricum ca ți-ai facut timp sa raspunzi. 🙂


Ca tangente as putea spune ca am avut fiind voluntar SMURD am vazut disciplina impusa si nu am o problema, si eu la randul meu am pretenția la ordine si disciplina in general, daca la asta te referi ca imi va fi greu. Si da, stiu ca zici poate ca as fi putut sa vorbesc cu cei de la ISU insa nu am gasit pe cineva sa fi terminat recent.

Edited by Dany_Darke, 20 May 2020 - 07:05.


#7
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,169
  • Înscris: 06.04.2020
E scoala militara, nu-i ca la mama acasa, dar daca te mobilizezi si o absolvi ai un loc de munca asigurat si bine platit.

#8
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Daca zici ca esti voluntar la pompieri, deja stii cum e treaba pe acolo. Indiferent cum ar fi scoala, ca sa ajungi unde iti doresti trebuie sa o absolvi. Si odata intrat daca iti vezi de treaba o absolvi. 10 luni nu sunt o vesnicie. Acomodarea e in functie de fiecare. Unii mai repede, altii mai greu. Dar te obisnuiesti pana la urma. Pregatirea cred ca e intensa mai ales ca durata de scolarizare este mai mica. In camera cred ca sunt cel putin 8 - 10 persoane. Cu mancarea o sa te obisnuiesti, poate nu iti place in primele zile, dar dupa o sa lingi farfuriile. Bai si dusuri la comun, cum este de altfel si in subunitati, practica o faci in subunitatea din judet, stii cum e si cu viata de dupa scoala daca tot esti voluntar.
Simti ca e pentru tine, pregateste-te, invata si mergi la admitere.
Bafta !

#9
KrunKy

KrunKy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.05.2020
Mersi mult pentru incurajare. O mica întrebare as mai avea, exista zone pentru spaarea rufelor sau cu treaba asta cum se procedează?

Edited by Dany_Darke, 24 May 2020 - 13:37.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate