Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme in relatie - A inceput sa fie rece, indiferenta

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#1
Monitonix

Monitonix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 12.03.2009
Buna seara,

Suntem impreuna de aproape un an, primele 6 luni de relatie au fost perfecte, zi de zi ne vedeam. Cand lucram de la ora 13:00, dimineata ma astepta mereu la ea cu breakfast pregatit, cafea, apoi cand lucram de dimineata si la 15:00, vedeam acasa, la fel. Ma duceam la ea sau venea ea la mine, mancam, ne uitam la un film, etc. Totul prea sa fie bine, cam pe la 6, aproape 7 luni de relatie, am decis o mutare impreuna, am considerat ca amandoi suntem doua persoane mature si capabile pentru a sta impreuna. Cand ne-am mutat impreuna, la ceva timp, am observant ca nu prea mai este persoane din inainte, de la facut sex zi de zi, am ajuns sa facem odata pe saptamana, sau chiar odata la doua saptamanii. Daca stam impreuna in living si ne uitam la TV, daca o ating sau ceva, imediat imi spune: Chiar e nevoie sa ma atinti? In capul meu e mereu asa, ce dracu o avea? Inainte totul prea perfect si acuma zici ca e alta femeie.

Noi lucram in aceiasi companie, doar ca avem schimburi diferite si cel mai mult timp il petrecem in weekend, pot spune ca in timpul saptamanii, eu fac curat in casa, uneori chiar si mancare, nu imi e rusine sa recunosc lucrul asta.. Inainte gatea mereu si acuma doar in weekend si nimic mai mult.. Aseara am baut amandoi o sticla de vin, povesteam cum a inceput relatia noastra, etc. Si cand a venit moomentul, am fost refuzat.. AM RAMAS UIMIT, nimic de o saptamana.. Si inainte era aproape fara oprire. Vorbeste cu foarte multa indiferenta cu mine.. Nu stiu ce sa fac, ma lupt de unul singur..

Mereu o intreb, ai patit ceva, sa intamplat ceva, hai sa vorbim, sa rezolvam, sa incercam sa fie bine. Mereu si mereu orimesc acelasi raspuns: Nu am nimic, ti se pare.. Inainte avea grija de ea, makeup, etc.. Acuma parca nici nu are chef sa iasa din casa, sa iesim impreuna la cumparaturi sau ceva. Spre exemplu, weekendul asta, am lucrat, pur si simplu, nu a facut nimic.. Am fost singur azi la cumparaturi, si unde a mai fost nevoie. Acuma, ne uitam la un film, dar ea sta mai mult pe FB.. Nu stiu, daca avea 16 ani, mai spuneam. Dar are 27! Vreau si eu un stat, va rog.

Edited by Monitonix, 17 May 2020 - 22:06.


#2
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 25.04.2007
Decat s-a maturizat.
Timp si chef de sex 'zi de zi' nu am avut nici in studentie, tot mai aparea cate ceva mai interesant de facut!

Edited by Batranelul, 17 May 2020 - 22:19.


#3
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 04.02.2006
Mna.. e bine că v-ați maturizat și voi după o perioadă.. bine că ați avut și alte activități în afară de s**.. În fine, nu știu cât de mare este riscul de a vă despărți într-o zi cu soare; eu sper să nu apară și să vă trăiți în continuare viața ca până acum, chestia asta cu indiferența este trecătoare, IMHO..
Era bine dacă v-ați fi căsătorit în perioada asta care a trecut, nu cred că te-ai mai fi plâns de asta (dar depinde și de consoartă!), ai fi ajuns să fii și tu șef la casa ta, să-ți asumi niște riscuri, să ai grijă de tot ce este în familia ta, etcetera..

#4
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 23.02.2007
Deci totul a inceput dupa ce v-ati mutat impreuna

Chirie ? etc .. fi si tu mai direct, ba femeie ce-ai ? ori iti revii ori iesi acasa,asa cu frumosu nu merge

#5
optimus prime

optimus prime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 16.04.2006
Pai ia-o si tu logic.Daca iti baga chestii de genul: chiar trebuie sa ma atingi si e rece cu tine...chiar nu ti se aprinde beculetul??Nu mai are sentimente fata de tine dar asteapta pana apare ceva mai bun pe piata...Nu m-ar mira sa-si caute deja pe altul(vezi statul ei mai mult pe facebook).Deocamdata esti bun pentru ea ca vede ca tu ai preluat toate sarcinile:gatit,cumparaturi ,facut curat...si doar nu-i fraiera sa plece.Parerea mea este ca,daca tot zici ca sunteti "maturi" invit-o la o discutie serioasa privind comportamentul ei.Spune-i ca daca o tine tot asa mai bine fiecare cu drumul lui...Stiu ca e greu dar treaba este nasoala  pentru tine daca ai ajuns sa ceri sfaturi pe forumuri...deci tu te chinui.Ei i se rupe.
Si tine minte,daca nu stiai...cand o femeie iti zice ca nu are nimic..ai belit-o... ca e tocmai opusul.Bafta.

Edited by optimus prime, 17 May 2020 - 22:55.


#6
Monitonix

Monitonix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 12.03.2009
Eu fac totul, fiindca nu suport sa stau asa.. Nu pot manca numai pizza, nuggets sau fast food.



#7
u2019

u2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.02.2019
Daca nu mai vorbeste cu tine, yubi este in procesul de resetare. Face un upgrade.
Poti sa treci in modul Colombo, sa afli cine liveraza softu'.

#8
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 23.02.2007
TU cati ani ai ,ea are 27 stim.
Da pare ca tanti nu mai e atrasa .. sau nu stiu ce asteapta,posibil sa fi vazut un alt iubi

#9
Monitonix

Monitonix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 12.03.2009

 FREESH, on 17 mai 2020 - 23:17, said:

TU cati ani ai ,ea are 27 stim.
Da pare ca tanti nu mai e atrasa .. sau nu stiu ce asteapta,posibil sa fi vazut un alt iubi
Eu am 26. Nu stiu ce sa cred.. Sunt curios cum o sa evolueze totul pentru o saptamana cand amandoi avem concediu 5 zile.

Edited by Monitonix, 17 May 2020 - 23:19.


#10
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006

 u2019, on 17 mai 2020 - 23:16, said:

Face un upgrade.


Trece la Windows 10?

#11
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

 Monitonix, on 17 mai 2020 - 22:03, said:

Vreau si eu un stat, va rog.
Ea a trecut acum pe modul "sotie", vorba lui u2019. Asta o sa ai de acum incolo. Spor.Posted Image

#12
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 23.02.2007
N-ai ce sa faci decat sa vbesti cu tanti.. ori intri in pl goala cand se uita la tv peste ea.. sau in pat te bagi blat pe sub plapuma vezi ce reactie are,zici si tu vreau sa-ti bag termotetru,etc.
Doar nu ai ajuns in punctu in care ti-e teama ca te respinge din orice de parca ai fi inselat-o ieri si a aflat

#13
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
S-a dus atractia

#14
Monitonix

Monitonix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 12.03.2009

 eStev, on 17 mai 2020 - 23:37, said:

S-a dus atractia
I-am spus ceva de genul, daca te-ai plictisit. Mai bine spui acuma si asta este. Nu te tin cu forta!

#15
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006

 menaloty, on 17 mai 2020 - 23:30, said:

Ea a trecut acum pe modul "sotie", vorba lui u2019. Asta o sa ai de acum incolo. Spor.Posted Image

Si-a dat arama pe fata?

#16
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Poate nu vrea sa ti spuna in fata ca sa nu te afecteze. Vezi cum e peste o saptamana.

#17
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017

 Monitonix, on 17 mai 2020 - 22:03, said:

Daca stam impreuna in living si ne uitam la TV, daca o ating sau ceva, imediat imi spune: Chiar e nevoie sa ma atingi?

De ce te mai chinui daca iti spune asta?? Din momentul in care ti-a zis asta trebuia sa pleci, altfel ajungi cu buza julita si cu timpul pierdut.

 optimus prime, on 17 mai 2020 - 22:53, said:

[...] dar asteapta pana apare ceva mai bun pe piata...Nu m-ar mira sa-si caute deja pe altul(vezi statul ei mai mult pe facebook).Deocamdata esti bun pentru ea ca vede ca tu ai preluat toate sarcinile:gatit,cumparaturi ,facut curat...si doar nu-i fraiera sa plece. [...]

Ca bine zice, momentan nu a gasit altceva, dar atunci cand gaseste va face mutarea.



Renunta, altfel pierzi timp degeaba, nu "se" merita. Repet, ajungi tu cu buza julita si cu timpul pierdut daca continui....

O sa vezi ca daca tu ii spui : de astazi ne despartim, ea nu o sa spuna nu, o sa fie de acord.. numai ca ei ii e "lene" si nu are "chef" ca sa faca miscarea, dar cand gaseste "impulsul" potrivit, o va face ea.

#18
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
are ea bărbații fideli de pe net care o invadează cu gogoși. n-ai decât să îți cauți o amantă virtuală, că pe ea din visul ei sexual de pe net n-ai s-o scoți.
vorba aia...
se cerne sita... ce să-i faci.

Edited by zyppster, 18 May 2020 - 01:16.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate