Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

Situatia penibila in care m-am bagat

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019

 Jugendstil, on 16 mai 2020 - 11:56, said:

Singura ta prostie e ca ai dat asa multi bani pe o amarata de licenta.
Recuperezi, postul cu diploma este cu 1000 de lei platit mai bine pe luna, pe acelasi post, faci acelasi lucru doar ca acum ai o diploma cumparata.
Nu eu am facut legile in Romania.

 Phobos, on 16 mai 2020 - 11:04, said:

Nici daca o cumparai si era la tine pe masa, tot nu inseamna deocamdata ca ai facut ceva rau.
Ai zis ca "planul B", pai inca n-ai nici un plan B pana nu ai lucrarea in sertar.
Deocamdata esti in stadiul de plan al planului B. Posted Image
Sa fac cea ce am zis eu. Si sa isi stearga contul de facebook si isi face altul.
Cu toti mai facem si greseli aiurea.

Facebook nu este bun la nimic altceva inafara de postat poze din vacanta, atat. Nu folosesti contul ala la nimic.

 abac, on 16 mai 2020 - 09:45, said:

Stai linistit ca si Codruta a plagiat, ba a fost prinsa si cu soft special si toata lumea a mangaiat-o pe spate.

Nu patesti nimic in Romania, se stie ca scoala romaneasca s-a dus la dracu, frauda este general tacit acceptata.
Nu vreau sa ma intelegi gresit dar codruta parea cam de 1000 de ori mai putin corupta ca Dragnea, zici hai dracu ca a gresit si ea. Si astea sunt sunt licentele, trebuie sa preiei text cu citat sursa, altcumva despre ce crezi ca faci licenta?

Zicea bine cine a zis ca tu de la biroul tau ce dracu poti sa mai inventezi.

O licenta de 1000 de lei poate sa fie o licenta pe care ala o vinde in fiecare an, in cazul unui scandal este cam de cacao.
Incepi sa faci ca aia care asteapta 5 ani de zile sa se prescrie orice prostie pe care o fac?

Cu cat este mai scumpa cu atat este mai lucrata, folosit cuvinte, sinonime, alta formulare. De 1000 de lei doar nu crezi ca ti-o scrie careva de la 0.

Si m-am intrebat de unde dracu au ziaristi acces la licetele astea, poate le-au publicat chiar persoanele respective, adica eu stiu persoane care au terminat facultatea si au dat licenta si infara de MAXIM ce note au luat, nu gasesc vreo alta informatie pe internet.

#20
macOSXuser

macOSXuser

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.05.2020

 Jugendstil, on 16 mai 2020 - 11:56, said:

Singura ta prostie e ca ai dat asa multi bani pe o amarata de licenta.
Nu am dat bani, ideea era ca am facut o gafa in sensul ca m-am bagat in astfel de chestii, pana la urma am mai vorbit cu persoana respectiva si cu alt cineva, care o cunoaste si nu ii nici o problema, la fel cum m-am repezit eu sa iau calea usoara, la fel sa repezit si pers. respectiva sa se supere ca deja incepuse sa "adune articole", pana la urma totul a iesit bine.
Frica mea era ca nu o sa mai pot prezenta lucrarea de licenta, cea la care am lucrat eu, in ideea aceea fatidica de a fi acuzat de plagiat sau ideea care acuma pare o nimica toata de a nu termina la timp.

Nu am nici o problema cu lucrarea de licenta, pana in 30 cred ca o termin lejer, eu ma gandeam la a plati pe cineva sa mai faca o lucrare de licenta drept "plan B".
Mama mea lucreaza in strainatate, iar tataul meu are un job cu un salariu peste medie, nu cu mult, dar peste, asa ca sincer, 1000 de lei pentru o grija in minus, nu ar fi fost deloc mult.

Doresc sa multumesc tuturor care ati raspuns la aceasta postare, si ca m-ati adus cu picioarele pe pamant :D

#21
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Plm, 1000 Ron pt o licență? Dacă era o disertație, doctorat ceva, eh, mai mergea, să spunem. Licența în sine, e o l*bă, stai liniștit. Nu te putea acuza nimeni de nimic, cât timp o poți verifica în soft anti-plagiat.

Edited by Vlad_22, 17 May 2021 - 11:36.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate