Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

eSIM Digi

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1086 replies to this topic

#91
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.04.2011

View Postdeathnite, on 24 mai 2021 - 16:09, said:


Apple Pay pe ceas se poate folosi si acum lasand iPhone-ul acasa. https://support.appl.../ro-ro/HT205547
Am varianta fara LTE, uneori ma duc pana la magazin doar cu ceasul si platesc fara probleme.

Attachment apple-pay-watch.png

Știu, nu ma refeream la plata cu ceasul prin Apple Pay.

View Postdaniel28, on 24 mai 2021 - 21:35, said:

Si eu folosesc Apple Pay pe Watch fără eSIM. Nu cred ca de asta are nevoie Digi acum.
Mai degrabă VoWifi pe iPhone ca sa mai degreveze rețeaua. Deși nu știu câți useri de iPhone sunt pe Digi.

Cred ca vor “migra” către Digi după ce vor adauga number share înaintea celor de la Vodafone.

#92
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
voi spuneți de VoWiFi, dar el merge deficitar și așa

#93
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.04.2011

View Postclader, on 24 mai 2021 - 15:25, said:

Am ceva informații,dar e o estimare de timp nu un termen asumat de cineva.

Bine, merci frumos! Abia aștept eSIM number share Apple Watch, smartwatch la Digi. Repet, cred ca este și un avans tehnologic pentru ei (Digi sau alți operatori) implementarea eSIM number share Apple Watch, Galaxy Watch, și Google Watch și ce mai apar. Am citit ca foarte mulți operatori implementează number share Apple Watch.

https://www.ericsson...esim-revolution

#94
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
eSIM are un avantaj major fata de cel fizic: eliminarea de drumuri si instalarea (la propriu) in telefon prin cateva clickuri cu telefonul, nu mai spun de schimbarea de numere (eSIM-uri) in functie de necesitati. Daca esti in roaming unde ori te indoaie costul, ori operatorul nu are acord (putin probabil) e o varianta locala de a evita costuri pe termen lung.

#95
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Și pt abonamente noi este bun eSim .
La țara de 10 zile așteaptă o vecina sa i se livreze cartelele de către cei de la Nemoexpress și cică mâine se întâmpla minunea .
Dacă se putea eSim avea cartelele in momentul semnării contractului online .
  Tot mai mulți au gadgeturi și au nevoie de number share dar acum rămâne de căzut .
Tehnologiile noi apar din necesitate și cererea esre tot msi mare .
  Digi dacă au posibilitatea sa promoveze aceste tehnologii au mult de câștigat .

#96
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.04.2011

View Postclader, on 23 mai 2021 - 21:25, said:

Cica din august esim;nu dați cu parul daca nu e atunci. :)

Cred ca in August eSIM, number share Apple Watch in toamna când apare iOS 15 sau odată cu eSIM cine știe ce suprize plăcute ne fac cei de la Digi.

#97
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,435
  • Înscris: 08.06.2005

View Postadrian8572, on 24 mai 2021 - 14:23, said:

Eu nu ma gândesc doar la faptul ca vei folosi ceasul in parc când alergi, îți cumperi apa folosind Apple Pay având acasă iPhone,

View Postadrian8572, on 25 mai 2021 - 09:20, said:

Știu, nu ma refeream la plata cu ceasul prin Apple Pay.
La ce te refereai?

Edited by deathnite, 25 May 2021 - 15:42.


#98
Whyse1

Whyse1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 26.06.2013

View Postadrian8572, on 24 mai 2021 - 14:23, said:

ma gândesc ca este util in cazul in care chiar ai nevoie sa folosești ceasul ex: accidente, răpiri. Știu ca Apple au implementat și funcția family in Apple Watch (extrem de utila)

Cred ca asta era ideea principla la care se referea, prin plata cu Apple Pay cred a vrut mai mult sa zica ca nu este asa importanta in comparatie cu capabilitatile aduse de suportul eSIM.

Edited by Alexutzulro, 25 May 2021 - 16:04.


#99
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,435
  • Înscris: 08.06.2005
Dar daca stia ca se poate plati cu ceasul fara conexiune si cu telefonul lasat acasa, atunci de ce aduce in discutie plata cu ceasul folosind Apple Pay in combinatie cu number share. Nu e nevoie de number share pentru asta. Ce a zis ieri sugereaza ca nu stia.

#100
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.04.2011

View PostAlexutzulro, on 25 mai 2021 - 16:04, said:



Cred ca asta era ideea principla la care se referea, prin plata cu Apple Pay cred a vrut mai mult sa zica ca nu este asa importanta in comparatie cu capabilitatile aduse de suportul eSIM.

Fără discuție, se poate plati și cu numerar.

#101
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postadrian8572, on 25 mai 2021 - 13:57, said:

Cred ca in August eSIM, number share Apple Watch in toamna când apare iOS 15 sau odată cu eSIM cine știe ce suprize plăcute ne fac cei de la Digi.
Numai tot dati zvonuri pe aici despre eSIM la Digi am spus ca inca nu .Cand vor lansa vor anunta sau aflati de la mine Posted Image
Eu sunt pe Orange pentru lipsa eSIM si Number Share.Cand vor lansa voi trece inapoi pe Digi pe nr principal.

Edited by ZIGZAG20, 26 May 2021 - 08:49.


#102
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017

View PostZIGZAG20, on 26 mai 2021 - 08:47, said:

Cand vor lansa vor anunta sau aflati de la mine.
4G+ îl vor lansa anu' acesta sau "ba"?
Mersi.

#103
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.04.2011

View Postdeathnite, on 25 mai 2021 - 18:04, said:

Dar daca stia ca se poate plati cu ceasul fara conexiune si cu telefonul lasat acasa, atunci de ce aduce in discutie plata cu ceasul folosind Apple Pay in combinatie cu number share. Nu e nevoie de number share pentru asta. Ce a zis ieri sugereaza ca nu stia.

Folosesc Apple Watch de când a apărut series 1, nu aveam cum sa nu știu ca Apple Pay funcționează fără conexiune la internet. Am explicat într-un alt comentariu care sunt motivele pentru care vreau acest serviciu number share Apple Watch.

#104
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.04.2011

View PostZIGZAG20, on 26 mai 2021 - 08:47, said:


Numai tot dati zvonuri pe aici despre eSIM la Digi am spus ca inca nu .Cand vor lansa vor anunta sau aflati de la mine Posted Image
Eu sunt pe Orange pentru lipsa eSIM si Number Share.Cand vor lansa voi trece inapoi pe Digi pe nr principal.

Spuneam ce îmi doresc, nu dau zvonuri, vom afla de la tine��

#105
Kip9

Kip9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.04.2021
Văd că de 5g se ocupă cei de la Digi dar de un 4g+ amărăt nu au de gând să implementeze macar în marile orase?

#106
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View PostPololica, on 24 mai 2021 - 10:00, said:

Oricat de util ar fi number share, cam costa (parca Orange tarifeaza la 2E pe luna si s-ar putea sa nu renteze, momentan, la Digi la ce tarife au si, mai simplu, ar fi un abonament nou pentru dispozitivele secundare).
la altii platesc chiar 30€/luna per sim si nu as renunta nici in ruptul capului la acest beneficiu!

#107
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postcarmenclara1, on 27 mai 2021 - 12:52, said:

la altii platesc chiar 30€/luna per sim si nu as renunta nici in ruptul capului la acest beneficiu!

De acord! in lunile Mai - Octombrie, iPhonul meu sta acasa. Apple Watch cu conexiune cellulara Orange e singura mea varianta in Romania. Concurenta nu ar strica.

#108
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,647
  • Înscris: 21.03.2005
eSIM-ul nu ajuta cu nimic in 99% din cazuri daca ai un singur numar, cel principal.
Doar in variantele in care ai nevoie de al doilea sim, fie ca back-up, fie in Roaming, unde este cazul.
Da, ar fi frumos sa fie, dar si eu zic ca prioritar ar fi VoWifi pe iPhone, ca sa mai acoperi zone in care scartaie acoperirea indoor.

Number sharing abia este implementat la cativa operatori in afara, nu e, dpmdv o prioritate.

Si cine vrea, isi ia Orange si gata. Desi Orange e scump, stim. (Fara ironie, fara bullshit-uri de genul "n-ai prins tu o oferta buna").


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate