Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

eSIM Digi

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1074 replies to this topic

#109
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postcarmenclara1, on 27 mai 2021 - 12:52, said:


la altii platesc chiar 30€/luna per sim si nu as renunta nici in ruptul capului la acest beneficiu!

Fiecare cum ii este mai util. Unul din motivele pentru care nu fac încă pasul la Digi sunt lipsa de tehnologii (esim și apel wifi pentru IPhone). Ciudat e ca poți face portarea online, dar, ca sa facem ciuruitul complet mai avem de așteptat.

#110
rama

rama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.01.2004
Problema cu eSIM cred că ține mai degrabă de userii Business . Cam toți corporatiștii au iPhone și o bună parte din ei au numere de birou și ceasuri pt că nu poți în ședința sa te uiți la mobil pt că ai primit nu știu ce mesaj .

De aceea sunt foarte multi cei care stau cu numărul personal pe Orange iar cu cel de la companie pe ce se nimerește . De la companie nu prea poți face fițe sa ceri tu eSIM sau Number share , așa că îți pierzi numărul personal unde se poate .

Cunaot foarte multe cazuri de genul asta " in bula mea " și cam toată lumea merge către Orange pt că au 5G peste tot ( omul cu iPhone nu înțelege el cum este cu N1 și alte bălării ) la Orange iPhone just works ai 5G și la revedere.

Eu aici văd o problema . Userii de business aia cu bani care nu folosesc numărul personal prea mult dar nici nu pot renunța la el.

In bula mea eu sunt printre puținii cu Android ( și chiar acolo am probleme ) pt că am telefonul criptat , am aplicații o grămadă pe el pt că așa este " politica companiei " , no root no nothing și mi-a fost extrem de greu să găsesc un Android care merge pe Digi are mult RAM , AmOLed , OIS , VolTe ,5G și să nu coste cat iPhone .

Și dacă nu găseam eram la 5mm sa fac pasul la iPhone și ghici ce mă duceam racheta tot la Orange . Dar cum am inca 4 simuri pe RDS este important să am HD Voice (AMR-WB) cu cei de acasă și am rămas încă la Digi . Dar am fost la un pas mic , foarte mic .

In plaja de preț 1000 euro iPhone nu are concurenta și asta te aruncă direct la alt operator.

Eu cam așa văd povestea.

#111
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,775
  • Înscris: 10.10.2011
Foarte adevarat, intrebarea este daca din target-ul Digi fac parte si cei dispusi sa dea 1000 de euro pe un telefon. Eu zic ca nu poti creste ca operator de telefonie mobila daca nu te adresezi si lor, dar nu e business-ul meu. Poate cei de la Digi sunt multumiti sa se mentina cumva pe locul 3.

Edited by iRunaway, 05 June 2021 - 12:40.


#112
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,172
  • Înscris: 07.08.2003
Eu ma îndoiesc ca Digi are utilizatori business.
Poate ceva firimituri. Nu își permite nici o companie serioasă sa se bazeze pe calitatea Digi.

Edited by daniel28, 05 June 2021 - 14:29.


#113
Kip9

Kip9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.04.2021

View Postdaniel28, on 05 iunie 2021 - 14:29, said:

Eu ma îndoiesc ca Digi are utilizatori business.
Poate ceva firimituri. Nu își permite nici o companie serioasă sa se bazeze pe calitatea Digi.
😂

#114
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,627
  • Înscris: 06.03.2004
Daca stai sa te mai gândești putin,nici nu există Digi.Doua companii mari cu 300 respectiv 500 simuri stiu doar eu.
Sa nu uitam cine a avut serviciile cazute cu zilele, absolut inutilizabile.

#115
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Da, Orange a fost cazut cu orele si cu zilele, de asemenea Telekom. La Digi, nu au fost asemenea incidente, insa calitatea este calitate.... :D

#116
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007
Nu stiu de ce dar cred ca tehnologia la Digi cam bate pasul pe loc  Posted Image

#117
Ariu

Ariu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 22.06.2019
Până se hotărăsc ai noștri să de-a drumul la esim poate găsim servicii de afara care sa ofere și serviciul de voce nu doar de date pe mine m-ar interesa pt ceas in vara asta

#118
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Digi are exact opusul problemei pe care o avea Zapp, dacă Zapp avea aproape exclusiv clienți business, Digi pe mobil nu prea mai are cine știe ce pe business. Au rămas în această capcană low cost deși este păcat, pe fix stau excelent și pe mobil stau rezonabil la semnal. Poate nu mai vor să investească până nu vin licențe de bandă sau frasu' știe..

#119
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Au și clienți business. Orice abonament business de net vine cu un număr digi moka. Complet moka.

Altfel esim e o facilitate care ar trebui să fie obligatorie. Așa poți sa ai oricând un telefon de backup la îndemână.

#120
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In firma am net de la Digi cu viteza garantata (100Mbps) pentru care platim 100E lunar. Nu a venit cu niciun SIM. Nimeni din firma nu foloseste serviciile mobile ale Digi (avem o oferta mai buna de la Vodafone, plus semnal simtitor mai bun).

Chiar sunt curios cand vom avea eSIM de la Digi. Cred ca ar atrage clienti care sa le vada reteaua sau ca numere secundare.

#121
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 28.04.2011
Salut, noutăți in legătura cu eSIM number share Apple Watch la Digi ?

View PostZIGZAG20, on 29 octombrie 2020 - 08:50, said:

Lucrez la dep Technic la ei și am vb cu băieții de la voce ,curând eSIM,VoWiFi pe iPhone nu vom vedea

View PostZIGZAG20, on 29 octombrie 2020 - 08:50, said:

Lucrez la dep Technic la ei și am vb cu băieții de la voce ,curând eSIM,VoWiFi pe iPhone nu vom vedea

Salut, suntem in August, ai ceva informații noi cu privire la eSIM number share Apple Watch?


View Postclader, on 23 mai 2021 - 21:25, said:

Cica din august esim;nu dați cu parul daca nu e atunci. :)


#122
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018
Nici bine nu am intrat in August si gata noutati... asteptati ca e duminica poate vor face anunturi... voi gata a zis "August" in prima zi vreti...

#123
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postrama, on 05 iunie 2021 - 03:43, said:

De la companie nu prea poți face fițe sa ceri tu eSIM sau Number share
uita eu am multi sim din 2015 si esim din 2018 pe abonamentul corporate cu terminalul companiei.

#124
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 28.04.2011

View PostStefanRO, on 01 august 2021 - 08:54, said:

Nici bine nu am intrat in August si gata noutati... asteptati ca e duminica poate vor face anunturi... voi gata a zis "August" in prima zi vreti...

A trecut și August, nu avem încă eSIM number share Apple Watch.

View PostZIGZAG20, on 26 mai 2021 - 08:47, said:


Numai tot dati zvonuri pe aici despre eSIM la Digi am spus ca inca nu .Cand vor lansa vor anunta sau aflati de la mine Posted Image
Eu sunt pe Orange pentru lipsa eSIM si Number Share.Cand vor lansa voi trece inapoi pe Digi pe nr principal.

Pana și Yoxo (abonamentul digital a celor de la Orange) are de câteva zile eSIM, nu și number share Apple Watch încă.

#125
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018
Visati mult la eSIM Posted Image si pe Iphone

Edited by StefanRO, 03 September 2021 - 12:28.


#126
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postadrian8572, on 01 august 2021 - 08:38, said:

Salut, noutăți in legătura cu eSIM number share Apple Watch la Digi ?



Salut, suntem in August, ai ceva informații noi cu privire la eSIM number share Apple Watch?
Nu am mai vorbit cu ei demult eu lucrez pe dep de internet fix.Plus m-au luat puțin la rost ca sa numai dau din casa așa ca :) no more new info .

Si eu imi doresc  eSIM si NumberShare la Digi asta ma tine deocamdată cu nr-ul personal pe Orange.

View PostStefanRO, on 03 septembrie 2021 - 12:28, said:

Visati mult la eSIM Posted Image si pe Iphone
O sa implementeze și Digi eSIM ca tot mai multe telefoane vin cu acesta funcționalitate .

Edited by ZIGZAG20, 04 September 2021 - 17:37.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate