Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Recomandari balti de pescuit la marginea bucurestiului

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Giulia46

Giulia46

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 15.09.2019
Buna dimineata!

Fiindca am iesit din perioada aceasta am vrea sa mergem la pescuit cu familia sa mai iesim in natura. Daca doriti sa ne recomandati si noua o balta de pescuit la marginea bucurestiului unde sa fie liniste si sa nu auzim masinile de pe marginea drumului. M-am tot uitat pe internet si am gasit balta pescarului din ce am vazut in poze pare ok, a fost cineva? Recomandati vreo alta balta de pescuit? (trebuie sa recunosc ca nu suntem profesionisti, dar o iesire din casa ar fi bine venita). Mai trebuie completata declaratia in aceasta perioada?

Astept un raspuns, va multumesc!

#2
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
la Frumusani mai e una dar nu stiu daca este deshisa acum.
https://www.google.c...!7i13312!8i6656

#3
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 Giulia46, on 15 mai 2020 - 06:59, said:

Buna dimineata!

Fiindca am iesit din perioada aceasta am vrea sa mergem la pescuit cu familia sa mai iesim in natura. Daca doriti sa ne recomandati si noua o balta de pescuit la marginea bucurestiului unde sa fie liniste si sa nu auzim masinile de pe marginea drumului. M-am tot uitat pe internet si am gasit balta pescarului din ce am vazut in poze pare ok, a fost cineva? Recomandati vreo alta balta de pescuit? (trebuie sa recunosc ca nu suntem profesionisti, dar o iesire din casa ar fi bine venita). Mai trebuie completata declaratia in aceasta perioada?

Astept un raspuns, va multumesc!

ce liniste? la ce vant se anunta zilele astea nu prea o sa fie liniste pe balta ... balta pescarului pare ok pt relaxare din ce am citit pe la alti internauti .... in jurul Bucurestiului, pe o raza de 100 de km sunt foarte multe balti deci aveti de unde alege. Unele balti sunt dedicate pescarilor de top si deci taxele acolo sunt destul de mari dar gasiti destule balti cu taxe mai mici, pt pescari mai putin pretentiosi care nu vor neaparat capturi capitale ci doar putina relaxare.

Edited by Danubian, 15 May 2020 - 08:24.


#4
Giulia46

Giulia46

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 15.09.2019

 sorin147, on 15 mai 2020 - 07:25, said:

la Frumusani mai e una dar nu stiu daca este deshisa acum.
https://www.google.c...!7i13312!8i6656

este aproape de sosea si se aud masinile, deci nu prea e liniste ....

 Danubian, on 15 mai 2020 - 08:23, said:

ce liniste? la ce vant se anunta zilele astea nu prea o sa fie liniste pe balta ... balta pescarului pare ok pt relaxare din ce am citit pe la alti internauti .... in jurul Bucurestiului, pe o raza de 100 de km sunt foarte multe balti deci aveti de unde alege. Unele balti sunt dedicate pescarilor de top si deci taxele acolo sunt destul de mari dar gasiti destule balti cu taxe mai mici, pt pescari mai putin pretentiosi care nu vor neaparat capturi capitale ci doar putina relaxare.

noi suntem doar pentru relaxare, pescuit la undita mai exact - cred ca vom merge saptamana viitoare pentru ca m-am uitat la prognoza meteo si nu arata chiar foarte bine :(. Deci inca o saptamana de stat in casa ...

#5
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 05.06.2006
Da, am fost eu la Balta Pescarului si este ok
Apa curata, malul nu este inalt pe partea dinspe sosea. Sunt si cabanute, daca prinzi vreuna este ok. Nu se taxeaza in plus pentru asta.
Daca nu gasesti foisor, nu e problema, locurile sunt destul de largi, poti parca fara probleme in asa fel incat sa nu incurci pe ceilalti care vin/pleaca.
Peste este, in general crap intre 1,5 - 4 kg.

 Giulia46, on 15 mai 2020 - 08:35, said:

la undita mai exact
pe balta pescarului nu prinzi la undita.

#6
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 13.04.2007
Eu merg destul de des la Tâncăbești 2, aproape de dig, pe partea cu livada. Chiar dacă este lângă DN 1 și aproape de aeroport este destulă liniște, nu sunt acceptați pescarii gălăgioși, cu manele, etc.
Singurul zgomot care se aude pe baltă e cel de la bipaitul senzorilor.

#7
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Pe langa Bucuresti mai e si Bitina dar nu cred ca s-a deschis acum, se deschidea prin august. Bucuria aici era ca plecai cu peste fie ca prindeai, fie ca nu. :)

#8
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 13.04.2007
Și care era farmecul că plecai cu pește fără să prinzi?

#9
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
N-ai dat banii degeaba??! :) Te intorci cu ceva acasa?

#10
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,669
  • Înscris: 22.01.2015
E,uite acum am venit de la munca.  Cumva ca eram prea multi pe tura. Si voluntary plecam acasa (trecuti pe ziua asta in vacanta). Si m-am oprit la Lacushorul din fata mallu;lui.  Rosioare de 20cm la greu. Numai de astea! no kill/relase.  Pe scurt,ca sa-mi merga bine, 1 ora de  orice nokill. Dar maine iau ceva marunt(astia nu vand livebait la magazine) si merg la mare.  Op.te duci ,,la peste,, ca sa scapi de alte alea! Prinzi sau nu smekeria e ca esti cu familia si prinzi .Soare/aer.  Ps.   am fost,,panzar,, pe prohibitie.   Cauta o balta cu plata subtire,fa un gratar,uita-te la albine.  Daca mai si prinzi ceva e bonus.  Daca esti pro schimbam solutiile.    Distractie si voie buna cu prietenii/familie aia-I smecheria.   Sa te rupa si kakat pe mulineta!

#11
Giulia46

Giulia46

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 15.09.2019

 MikeSpike, on 15 mai 2020 - 10:00, said:

E,uite acum am venit de la munca.  Cumva ca eram prea multi pe tura. Si voluntary plecam acasa (trecuti pe ziua asta in vacanta). Si m-am oprit la Lacushorul din fata mallu;lui.  Rosioare de 20cm la greu. Numai de astea! no kill/relase.  Pe scurt,ca sa-mi merga bine, 1 ora de  orice nokill. Dar maine iau ceva marunt(astia nu vand livebait la magazine) si merg la mare.  Op.te duci ,,la peste,, ca sa scapi de alte alea! Prinzi sau nu smekeria e ca esti cu familia si prinzi .Soare/aer.  Ps.   am fost,,panzar,, pe prohibitie.   Cauta o balta cu plata subtire,fa un gratar,uita-te la albine.  Daca mai si prinzi ceva e bonus.  Daca esti pro schimbam solutiile. Distractie si voie buna cu prietenii/familie aia-I smecheria.   Sa te rupa si kakat pe mulineta!


Noi mergem sa pescuim in familie, nu cautam cine stie ce capturi - doar relaxare atat, iar balta pescarului imi era la indemana pentru ca eu locuiesc in sectorul 2 - carrefour colentina. M-am uitat si pe Tancabesti - SUPERB cu siguranta in viitorul apropiat vom merge si acolo!

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003
Ce forme ingenioase iau reclamele azi :roflmaofast:

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,996
  • Înscris: 07.11.2006

 Giulia46, on 15 mai 2020 - 06:59, said:

Buna dimineata!

Fiindca am iesit din perioada aceasta am vrea sa mergem la pescuit cu familia sa mai iesim in natura. Daca doriti sa ne recomandati si noua o balta de pescuit la marginea bucurestiului unde sa fie liniste si sa nu auzim masinile de pe marginea drumului. M-am tot uitat pe internet si am gasit balta pescarului din ce am vazut in poze pare ok, a fost cineva? Recomandati vreo alta balta de pescuit? (trebuie sa recunosc ca nu suntem profesionisti, dar o iesire din casa ar fi bine venita). Mai trebuie completata declaratia in aceasta perioada?

Astept un raspuns, va multumesc!

Sa inteleg ca esti doar de ieri,14.05.2020,pescar/pescarita?

ps.Daca nu,pana acum unde ai pescuit?

Edited by adisz, 15 May 2020 - 13:02.


#14
Giulia46

Giulia46

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 15.09.2019
am fost impreuna cu familia la balta MDY din Afumati si Lacul Batal ... si ultima data am fost pe lacul batal si era foarte aproape de sosea( se auzeau tirurile, claxoane, etc).

#15
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
Pe râuri ai voie sa te duci acum la pescuit ?

#16
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 13.04.2007
Nu, e prohibiție. După 2 iunie.

#17
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
Mutlumesc mult

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate