Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 

De ce ma simteam nasol singur in clasa !

  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
O faza ciudata, de exemplu daca eram intr-o clasa la scoala si eram singur, aveam o stare asa putin neagra la general, daca erau colegii in clasa, chiar daca nu aveam treaba cu ei, ma simteam okey chiar daca imi vedeam de treaba mea. Nu stiu sa descriu starea, dar e nasoala.
Si la facultate acelasi lucru am observat, asta dupa ani de la terminarea liceului.
Ce treaba are ca erau aia acolo sau nu ?! Dat fiind ca nu neaparat interactionam cu ei in vreun fel. Daca lucram pe laptop in word, lucram si cu ei si fara ei, trebuia sa ma simt la fel.
Socializare intelegeam, daca as fi interactionat cu ei, dar altfel ?! Bine, si daca interactionam era la fel de bine, nu zic nu.
Si nu conta daca vorbeau sau nu ! Si in ora cand era liniste, tot bine era, doar ca erau acolo.

Asta am observat si acasa. De ex cand bunica era dincolo, eu eram in camera mea si faceam diverse, era ok, dupa ce nu mai era, desi eram in aceiasi camera, nu mai era okey !!! Cand stiam ca e casa goala si nimeni de ai mei acolo.
Banui ca daca nu stiam ca nu mai era dincolo, m-as fi simtit tot bine, ceva nu pricep eu.
Pareri ?!

Edited by MinettoMatoi, 15 May 2020 - 00:35.


#2
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,361
  • Înscris: 06.02.2008
Angoasă de singurătate. Te-ai obișnuit să auzi și pe alții în jurul tău, când e liniște te simți singur și te iau fricile și neliniștea.

Edited by caiuscorneliu, 15 May 2020 - 01:35.


#3
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Am zis ca si cand e liniste e la fel, nu conteaza ca aud sau nu, conteaza ca-s acolo. De aia am si zis ca nu conteaza zgomotul. Nu e teama, sau nu o percep eu ca teama poate, dar este. Adica vrei sa zici ca daca nu as avea deloc angoasa, m-as simti la fel de bine si singur.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate